[ skundra @ 26.11.2004. 10:09 ] @
CLIR Zabrana identifikacije pozivajućeg korisnika

Omogućava pozivajućem korisniku da onemogući prikaz svog pretplatničkog broja na displeju korisnika koga poziva.
Način tarifiranja: povećanje mesečne pretplate za 25%.

sa

http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/ISDN/Dodatne_usluge1.htm


Umesto da prosire broj besplatnih usluga oni ih suzavaju.A sad mi jos vise nije jasno zasto im placam pretplatu 215 dinara mesecno, umesto 45-50din sa besplatnim impulsima.Ovo je stvarno bezobrazluk.Valjda je pretplata 215 jer ukljucuje i neke dodatne usluge, ali nije.Nekome u Telekomu je verovatno palo na pamet da ljude koji imaju ISDN treba drati, jer je ipaq u srbiji luksuz imati sve linije u jednom stano. Strasno!!!Kad 2010 pocne komercijalna distribucija xDSL-a kod nas verovatno ce pretplata ici po duznom kablu linije od korisnika do centrale.
[ Balša @ 26.11.2004. 10:51 ] @
Da, sad sam probao, ukinuli su (ISDN, Vračar).

Hohštapleri.
[ Ivan Dimkovic @ 26.11.2004. 10:56 ] @
Kako bese za obicne linije opravdanje.... "Sablja" :-)

A za ovo? :)

(gluplji argument u zivotu nisam cuo, no dobro - od koga je... )

[ Balša @ 26.11.2004. 11:42 ] @
I što je najlepše, sad sam zvao 9813 i rekoše da ta "nova usluga" ne može da se naruči preko njihovog Call Centra, već mora da se ide u korisnički servis. Pretpostavljam da zahtevaju i esej na temu "Zašto mi to treba i šta imam da krijem".
[ mrsoje @ 26.11.2004. 14:37 ] @
Ja sam cuo nezvanicno da je Vlada ili ministarstvo nekom uredbom zabranila koriscenje te usluge (skrivanja broja)
[ Balša @ 26.11.2004. 14:56 ] @
Uopšte ne razumem takve razloge. Vlada, ministarstvo, poreznici i svaki drugi zainteresovani državni organ ima mogućnost da od Telekoma traži i dobije "premošćivanje" zabrane, tj. obavezno ispisivanje svih poziva koje primaju, bez obzira na to da li pozivalac želi da bude anoniman ili ne. U stvari, siguran sam da oni tu uslugu odavno i koriste.
[ JogyII @ 26.11.2004. 16:53 ] @
Citat:
Balša: U stvari, siguran sam da oni tu uslugu odavno i koriste.

dali si ti siguran, znas li ti kolko je tesko prebaciti poziv, a tek koji fakultet treba da imas da bi poziv prebacio na cekanje, i preuzeo drugi

sala naravno, ali nebi verovao koliki procenat ljudi koji zive od telefona (PR, marketing, komercijala) nisu u stanju da urade ovako proste stvari, ko ocekujes da istrazi/obezbedi tamo neko otkrivanje broja u jednoj policiji gde je to "usluzna delatnost",
mislis da ce nasa policija da da pare tamo nekom ko nije kum sefa stanice (znaci nepouzdan ) da im to sredi,
posto i ono malo inteligentnijih ljudi koje imaju ili imaju posla preko glave, ili im niko neda da "promene sijalicu" da se ceo "sistem" nebi "raspao".

zakljucak : mnogo je lakse onemoguciti koriscenje tog "bug-a" da ga kriminalci nebi zloupotrebili, a tebi ko je kriv sto si nekog zvao, ako hoces da te nevidi ti nemoj ni da ga zoves


ovo je malo iskarikaturisan, ali nazalost ima previse istine,
Chears


[ Balša @ 26.11.2004. 17:02 ] @
Jogy, naravno da ne očekujem da će tamo neki pandur da ukucava tarabe i zvezdice u telefon ili zove 9813 korisnički servis. ;)

Ali dovoljno je da iz Vlade (ili ministarstva) stigne zahtev Telekomu da se svim brojevima iz državne uprave, policije, itd., aktivira ova usluga. Krajnji korisnici - panduri pored telefona, sekretarice u ministarstvu... - ni ne moraju znati ništa od Telekomovim servisima, njima Caller ID naprosto uvek izlazi na ekranu, ukoliko imaju CID uređaj, odnosno ukoliko uopšte imaju potreba za tim.

As simple as that.
[ JogyII @ 26.11.2004. 18:18 ] @
znaci ipak je neko od ljudi koji donose odluku trebao da bude obavesten da je moguce iskljuciti ovu uslugu samo za neke sluzbe (recimo policija) a sta ako je jedino resenje za koje su znali bas potpuno ukidanje?
[ fanfon @ 26.11.2004. 18:26 ] @
Eto. A ja mislio da predjem na ISDN. Posle ovih "poklona" sa njihove strane jos cu malo pricekati.
[ svedok @ 29.11.2004. 20:02 ] @
Opravdanja za iskljucenje nema, a i ukljucivanje ove opcije mislim da nije moguce....bar za sada....verovatno ce nesto da menjaju....