[ Binary Mind @ 27.11.2004. 00:22 ] @
*OK. Osetio sam ljubaznost nasih "poslovnih" ljudi sto me je navelo na debelo preisitivanje svega sto znam mada i sam ne tvrdim da nesto posebno znam. Uvek sam bio skroman sto se tice ocene sopstvenog znanja a mozda je upravo to ono sto ne valja. Krenem na teren (u ime firme xxxxx, znaci ne ja privatno) gde je izmedju ostalog bila navodno jedna masina koja je trebala da se instalira nanovo ali je glavni posao bio vezan za totalno nesto drugo sto u ovom slucaju nije bitno koliko ova sitnica oko tog kompa. Stigem ja tamo i pokazu mi tu masinu koja je inace jos pod garancijom. Povezem ja tako tu masinu jer je tek bila stigla iz servisa i upalim je kad ono ne moze da prodje POST. OK. Pomislih. Nije Windows nego je hardver i naravno pitam tamosnje radnike da li je masina pod garancijom. Oni mi kazu da jeste i naravno odlucim da je ne otvaram jer to dok je pod garancijom nije moj posao nego posao firme zzzzzzz koja im je prodala racunar. Restartujem ja komp (inace AMD Athlon XP Tbread sa nekom Asusovom plocom modela koga se vise ne secam) nekoliko puta i udjem u Windows. Vidim Windows radi OK i zacudim se samo pri pomisli da ga ponovo instaliram kad je radio sasvim dobro. Posle sam komp kao i sve druge tamo ocistio od virusa, trojanaca i ostalog smeca i osoba X (imena i funkcije necu pominjati) mi kaze da porazgovaram sa nekim iz te firme zzzzzzz oko problema telefonom. OK. Ja se slozim i osoba Y okrene telefonom tu firmu zzzzzzz i da slusalicu meni i tu postaje krajnje neprijatno. Ja kazem ono sto imam: "Problem nije softverski nego hardverski a ja dosao da instaliram Windows nanovo. E ne ide to tako kad je problem vezan za neko parce hardvera a komp jos pod garancijom a garanciju ste dali VI. Necu da radim tudji posao niti sam ovde dosao da to radim nego da vidim kakvi su problemi vezani za stvari kojima se moja firma bavi." Tu me tip D doceka na noz i n****e mi se svega i svacega, pita me o skolskoj spremi itd. napusi me svetski i na kraju kaze da je to uradio da se vidi ko je ko tj da ja nemam pojma o poslu i da sam zalutao u struku. Ja sam naravno bio tako zatecen da sam poceo da govorim svari koje inace ne bih. Ukratko naseo sam na njegovu igru. OK. Ja pomislim posle svega. Poceo sam da lapim. I POST je deo Billovog OS-a. I BIOS je deo Windowsa. Windosom se programira BIOS EEPROM chip pa kad POST ne prodje treba ponovo instalirati neki OS poput Windowsa ili Linux-a kao prvi korak. I neispravan hardver se da popraviti instalcijom Windowsa... WTF! Nista ne znam a radim servisiranje racunara vec godinama unazad. Hajde sad da cujem nekog mudrijeg i iskusnijeg sta mislite o ovoj situaciji jer sam ja totalni laik. Sta treba uraditi u situaciji kad racunar ne prolazi POST povremeno? Mozda sam glup pa ne znam. Ovo nije naravno jedini ovakav slucaj ali necu vise da vas gnjavim. Ako je covek D u pravu odoh ja iz ovog posla. I onako je vec poceo da me nervira i sve manje uzivam u njemu upravo zbog takvih kao sto je gdin D.
[ McKracken @ 27.11.2004. 00:29 ] @
Dobrodosao u realni svet
[ Binary Mind @ 27.11.2004. 00:36 ] @
Pa dobro Mek. Jeste realan svet. U pravu si. Barem ovde je tako na svakom koraku a ja ponekad zaboravim da zivim u Srbiji.
[ Mitar Ostojic @ 27.11.2004. 01:30 ] @
Sta reci sto vec nije,bitno je da ne primas sve k'srcu i batalis nerviranje,samo opusteno i lagano,tvoje znanje moze da komentarise samo neko ko zna koliko i ti ili vise od tebe a nikako drugacije mada uglavnom ti drugi se i prave pametni ali tako mu je to danas,dodje mu nekako kao da je normalno pa se vise i neuznemiravas zbog takvih
[ kevin @ 27.11.2004. 01:39 ] @
Kao shto reche Mitar, batali nerviranje, jer nas stvarno ima svakakvih u ovom poslu...
[ StORM48 @ 27.11.2004. 17:25 ] @
Pih... Možda je bolje bilo da si otišao kod njih. Mnogi se unervoze kada im "dođeš na noge". Mada, ta stoka, ko god bio, da je nešto mnogo pametan, ne bi se javljao na telefon. Ovako, on je samo još jedna "malo inteligentnija sekretarica".

Uostalom, renome je ono što je opravdano znanjem. Onaj ko je blefer, vrlo brzo potone, pogotovo kad je reč o direktnom kontaktu sa klijentom (ili nedaj bože iskusnijim kolegom), kakav je često slučaj u serviserskom poslu.

Pozdrav
[ FREELOADER @ 27.11.2004. 20:59 ] @
Pozdrav !

Binary Mind, ako se mene pita, pokrenuo si jednu jako zanimljivu temu. Nastojat ću pomoći koliko mogu, pa idem redom. Nešto o meni : prvi kompjuter sam kupio prije 4 godine a hardwareom sam se iz hobija počeo baviti prije pola godine, a prije 2 mjeseca sam se zaposlio kao serviser i prodavač kompjutera. Sad otprilike znaš tko ovo piše. Što se tiče ocjene vlastitog znanja htio bi reći da je nešto najgore hvalisati se svojim znanjem i precjenjivati ga, a pogotovo u ovom poslu, jer nitko ne zna sve i kadkad i oni najiskusniji nešto nauče od početnika. Osobno, mislim da nisam neki preveliki znalac, ali to me ne brine jer se svaki dan susrečem s novim stvarima i učim, a nitko se nije rodio sa urođenim znanjem.Stoga mislim da je sasvim OK biti skromniji što se tiče ocjene vlastitog znanja. Meni je na neki način ovo bio posao mojih snova i još uvjek je, ali u 2 mjeseca koliko radim, baš takvi ljudi poput gdina D i slični su me naveli na to da se pitam dali ja ovo želim raditi. Zato mi je lakše sad kad sam vidio ovu temu i znam da nisam jedini s tim problemom. Na primjer : neki dan sam sastavio komp, testirao ga tri sata i sve OK. Odem ja to dostaviti, lijepo ga sastavim, upalim kad ono totalni kolaps. U zemlju sam propao od srama. Ništa, utovarim sve u auto i odem u radnju kad ono kod mene radi. Tek nakon još dva sata raznih testova i kod mene je počeo štekati. Ustanovim da je u pitanju DDR, a pošto nisam više imao 512 DDR, morao sam naručiti, pa se dostava odužila još dva dana. U međuvremenu mi je čovjek došao s ovim rječima : „Meni je dosta toga, jel vi meni uvaljujete polovne djelove, uzeli ste mi novac, kakva ste vi to firma“ itd. Bilo je baš neugodno, a čovjeku nije jasno da sam ja najmanje kriv što je ta memorija bila neispravna i u njegovim očima ja sam taj koji ne zna raditi svoj posao i nisam nešto dobro sastavio. Najgore je što ne znam kako bi ja postupio na njegovom mjestu. Kad je stigla memorija sastavio sam i OK.E sad, jel ta drama zbog dva dana čekanja bila potrebna, a to mi je bio jedan od najgorih dana u životu. Uglavnom hoću ti reći da najčešče, onaj koji podcjenjuje tvoje znanje, zna manje od tebe, a očito se treba pomiriti s tim da su gospoda D sastavni dio ovog posla.

PS. molim vas nemojte zamjeriti na malo dužem odgovoru !
[ dex @ 27.11.2004. 22:20 ] @
E pazi sad ovako:
Kriv si ako si uzeo pare unapred (samo ako je kes u pitanju),
ako je placao preko racuna onda je ok. za placanje u napred.
I ne moguce da nisi mogao da nadjes memoriju dva dana (opet kriv si)

E sad ona prva memorija koja je bila neispravna za to stvarno nisi ti kriv.
E sad si naucio uvek u radnji imaj dva kom., pa ti se vise nece desavati takve stvari.

nemoj se ljutiti, ali ja tako gledam na stvari.
[ FREELOADER @ 27.11.2004. 23:50 ] @
Ma nema ljutnje.U biti radilo se o kreditu.Priznajem grešku da nisam smio dozvoliti da ostanem bez memorije, ali i dalje mislim da to nije dovoljan razlog da me prozove varalicom itd.
[ ivanho @ 27.11.2004. 23:59 ] @
Moje misljenje...
Sto se tice toce.... postoji nekoliko nelogicnosti:
1) ako si se zaposlio (mislim ako imas "gazdu"), ukoliko musterija pocne da divlja, najjednostavnije i najbolje resenje, bar po meni, je da sa sto ljubaznije objesnis musteriji da si ti samo radnik i da ukoliko zeli, mozes da pozoves sefa.... (ovakva zvaka neverovatno pali, jer prosledjivanje musterije "nekoj visoj instanci" joj daje utisak ozbiljnosti firme... gazda sa druge strane ne moze nista da ti zameri jer je on taj koji odredjuje poslovnu politiku (od koga se sta nabavlja))
2) ako si sam svoj gazda... potrebno ti je jedna od 2 stvari... ili bar neki pocetni kapital (bar toliko da mozes da pokrijes svaku masinu iz svog dzepa) ili treba da nadjes dobavljaca koji je spreman da to uradi umesto tebe
3) moras sa se upoznas kolege... uvek imaj na umu da ono sto ti ne mozes da nadjes moze neko drugi (vazi i obrnuto)... prijateljstvom sa takvim ljudima mozes samo da dobijes...
4) ova dva dana su nedoputiva.... u najgorem slucaju si trebao da odes u prvu maloprodaju i da kupis memoriju (makar to znacilo i da se odreknes zarade)

Sto se tice Binary Minda....
sve sto ti je trebalo je "stav"... pravilo broj jedan je da ne dopustis da ti iko (a posebno pred musterijom) "daje do znanja" (poznat je vec srpski prevod ovog izraza)... lika si trebo po kratkom postupku da otkacis ("jel to vas posao...jeste...o cemu onda pricamo?!" i kraj), musteriji objasnis u cemu je problem...u 99% slucajeva ovakav pristup dovodi do toga da toj musteriji nikad ne padne na pamet da pozove tog lika...
ovo sto ti se desilo mozes da smatras za "vatreno krstenje"... jednom kad shvatis kako stvar da preokrenes u svoju korist, shvatic se da je covek koji pita za strucnu spremu u stvari samo saka jada koja ne zasluzuje nikakvu paznju...

i jos nesto... moje misljenje je da bi bila najveca greska da si otisao njima "na noge"... ukoliko mislis da si u pravu (a po onome sto si napisao, jesi...) trebalo je da dovuces njih na noge musteriji... ti u svadji sa takvim likovima nemas nista...niti si ti njihova potencijalna musterija niti su oni tvoja...
[ ranikolahdd @ 28.11.2004. 00:12 ] @
Dok sam bio jos zelen "majstor" odem ja kod kumovog prijatelja popravim TV ,jos zelen da podsetim, kolko kosta,nista kazem ja.
Izvdi baja 100 dindzi istvi mi udzep.Odem ja nazad u servis i majstor mi kaze ili uzmi nesto ili nista.Lekciju sam nucio, zbog tih 200 dinara ja sam jos 3 puta popravljao TV.E zasto ovo pricam.Kad coveku uzmes dinar onda si mu dirnuo u egzistenciju i taj jedan dinar moras da postujes.A on moze da te pluje i psuje koliko hoce, tj ima pravo.Kad radis sa ljudima pomiris se sa tim da ce te svakakva budala pljuvati.A ti se lepo obrises cenom"pa pljuvanje" i nepada tako starsno.
Dosao covek kod mene sa retkim diskom, satro nije bio nigde strujni udar j kazem nije nego mehnika.On mene dobro izvredja i kze d ce on da odnese kod svog drugara kaoji se razume.
Eto ispostavi se da je njegov drugar 20 godina stariji od mene i da mi je redovna musterija.Lepo se mi ismejemo a covek ostane budala.
Ljudi su cude nista te nesme iznenaditi ,neveruj nikome jer SVi ali bas Svi se bave prevarama.
Najvise volim one
-Ja uvozim
-Roba mi je na carini
-Ceo sleper mi je propao na carini
ovaj je novi
-Ja sam sklopio ugovor sa Simensom da uvozim polovnu robu
itd itd,,,
[ Marko_L @ 28.11.2004. 00:17 ] @
@toca
Što se tiče tvog slučaja, mislim, nisi ti kriv zbog neispravne memorije, ali to uopšte nije toliko ni bitno, jer stavi se u kožu te mušterije.Šta bi ti pomislio da ti neko donese NOV računar, a on jednostavno NE RADI.Ok, neko ko je upućen u materiju, verovatno i zna da se dešava da stigne roba s greškom, neispravna i ne pravi problem, ali većina to ne zna, pa će prvo pomisliti "Aha, vidi ga, pokušao da mi uvali polovnjaka, pa ako prođe, prošlo je." i onda još plus čekanje dva dana...mislim i ja sam kao mušterija takav...prilično sam sumnjičav kada su serviseri u pitanju, jer znam da ima dosta prevaranata.Evo recimo, zadnji put kada sam nosio računar na servis, čekao sam 10 dana, i zbog toga nisam mogao da ispoštujem rok (radio sam jednu aplikaciju), te klijent nije hteo da plati punu cenu.Normalno da ću biti ljut na prodavca koji mi je prodao tu mašinu i nije mogao da je odradi servis u kraćem roku, jer zbog njega sam izgubio vreme, a samim tim i novac.Inače ta tvoja situacija, nema veze sa onim što je Binary Mind napisao, jer se u njegovom slučaju radi o bezobraznom trgovcu/serviseru koji pojma nema o onome što radi, a u tvom o nezadovoljnoj mušteriji.
[ Binary Mind @ 28.11.2004. 00:40 ] @
Pa gospodin D je takodje rekao da... "....su nasi serviseri utvrdili da masini treba instalirati OS nanovo a to mozete uraditi VI.", a u firmi koja je kupila taj racunar su rekli da je menjan RAM. Naravno i oni iz firme kod koje sam vrsio odrzavanje su shvatili koliko je sati. Toliko o ovom problemu.

@ivanho

Da u pravu si. Ja u stvari jesam rekao da je to njihov posao ali sam nastavio razgovor i to mi je bila najveca greska.

@ranikolahdd

Eto vidis. Bolji si majstor od mene. Ja blage veze nemam o popravljanju televizora a ni kompjuterskih monitora niti sam probao Takodje nikad u zivotu nisam otvaro hard diskove prema tome skidam kapu. Iskusnije treba postovati cak i ako su mladji po godinama

[ FREELOADER @ 28.11.2004. 01:44 ] @
Da, ja sam i sam rekao da vjerovatno i sam tako postupio da sam na mjestu te mušterije. A na kraju je cjela ta zbrka završila tako što se čovjek nekoliko puta ispričao uz ispriku da lako gubi živce. Uglavnom, drago mi je da sam čuo vaša mišljenja.
[ Marko_L @ 28.11.2004. 17:26 ] @
Ma, poenta svega je da se ne treba nervirati oko takvih situacija, jer takvih će uvek biti, u svakom poslu, a ne samo u IT vodama.I ja sam imao nezgodnih situacija, evo recimo jednom me je preko drugara kontaktirao vlasnik jedne radio stanice (doduše ovo nije za hardware forum, jer se ipak radi o programiranju, al ajde uklapa se u temu).I odem ja do njega i kaže on meni da mu treba neki programčić koji će da pušta džinglove i reklame (u wav i mp3 formatu) u tačno određeno vreme.Ok, ja još da ispadnem fer, jer to iskreno i nije neki posao, spustim cenu maksimalno i kažem mu da će to da ga košta 30 evra, jer ipak je to one day job.On se složi, sve ok.Odradim mu ja to, a on će onda meni "Je li, a jel može da se napravi da taj program pušta i mp3 fajlove, pa da mogu da krojim satnicu, znaš ono red pesama, pa onda džingl ili reklama u određeno vreme...".Ajde reko, nema veze, odradiću i to za te pare, da ne ispadne da sam, šta ja znam...Elem, završim ja to, a on sutradan kad je trebalo da vidi kako program radi, dolazi sa A4 listom papira, a na njemu napisano nekih 20-tak i kusur opcija koje su mu pale na pamet da se ubace u program (advanced crossfading, automatsko kreiranje mp3 liste na osnovu zadatih parametara, bazu, odnosno fonoteku svih mp3 fajlova koje ima što na hardu, što na diskovima, mogućnost da kada klikne na neku pesmu, program mu automatski kaže na kom se disku nalazi, neke efekte tipa pitch up/down, fadding, pa onda podršku za druge mm fajlove wma, ra, ogg...i ne sećam se više šta je sve još tražio).Ja mu lepo kažem "Znate šta, to više nije programčić, već profesionalni alat za vođenje radio stanice, i ja to niti mogu, niti želim da radim za 30 evra.", a on će meni "Pa dobro, nije problem da doplatim 20 evrića, može, a ?".E tu mi je pukao film, te reko "Za te pare mož' sam da ga praviš, meni za to treba najmanje mesec dana i za manje od 1000 evra neću ni da započinjem".E kad sam mu to rekao, samo što me nije živog pojeo "Šta 'iljadu evra, e si ti normalan ?".Pa, šta je on mislio, da ću da batalim sve ostalo i akam se mesec dana sa nečim za njegovih pišljivih 50 evra.U svakom slučaju, ostavio sam mu ono što sam uradio, nisam uzeo ni tih 30 evra, i više nismo ni kontaktirali (tako je i bolje).Valjda se našao uvređenim.Dakle, svuda imaš neobaveštene ljude, koji misle da je naš zanat (bez obzira da li se radi o instalaciji softvera, servisu hardvera, programiranju...) lak i da mi hoćemo da ih oderemo, odnsono tražimo leba bez motike (znaš ono, sedimo i kuckamo, a tražimo više od 50 evra, sram nas bilo).Na jednoj temi (čini mi se u Mad Zone forumu) o programiranju, pomenuo sam još jedan slučaj, kada me je čovek tako ladno odjebao kada sam mu tražio 100 evra za izradu programa, rekavši mi da na buvljaku za 100 dindži može da se kupi cd sa gomilom programa, u fazonu ja pokušavam da ga oderem.Mislim, on poredi, winamp, krekovani windows commander, microdvd i šta se sve već može naći na tim diskovima sa jednim namenskim programom za vođenje poslova.Mislim, strašno, ali opet, ne treba se nervirati i sve prihvatati lično, već što pre zaboraviti neprijatne situacije i terati dalje.
[ sharpshooter @ 28.11.2004. 17:55 ] @
@Marko_L

Dobra volja je otvoreni put u pakao.
Ne umeju ljudi da cene dobru volju i tuđe vreme. Ne treba se oko takvih stvari nervirati. To je samo negativna reklama. Posle bi on rekao nekom da si mu ti radio program za 30 EUR, pa bi ti navukao još neke bedak likove na vrat. Naravno, ti njima ne bi mogao da kažeš cenu kao za "prijatelja" i onda bi te likovi smarali da ih dereš. Kako kaže jedan moj ortak: "ne želim da iko zna da sam radio za te pare." Ovako je još ispalo najbolje. Sledeći put reci cenu koja misliš da je OK i ako neće, ma ko ga j...
[ LEOjasminela @ 07.12.2004. 15:55 ] @
Veoma zanimljiva tema je ovdje otvorena,izuzetno značajna za nas koji radimo (i živimo) u svijetu računara.
Mislim da je kod prodaje i servisiranja računara najvažnije pošteno pristupiti mušteriji.Ljudi često nisu glupi i znaju da osjete da li ih želiš "žedne preko vode" ili govoriš istinu i želiš pošteno da odradiš posao sa njima,a onda oni znaju to da cijene.Samo pošten i iskren pristup mušteriji daje najviše sigurnosti da će posao biti uspješno završen.Nezgoda je u tome da ljude stalno varaju drugi ljudi,ne samo kada su računari u pitanju već i uopšte u životu,pa doza nepovjerenja i nerazumjevanja je prisutna.
Upravo danas sam vršio jedan servis računara (otišla napojna i štošta drugo sa njom).Žena mi je rekla da je kupila računar svojoj kćerki za studij i da je radio oko dva mjeseca kad se je posve ugasio ,a od samog početka su bili problemi u iznenadnom gašenju računara.Kada je kupovala računar ,njene kolege sa posla su joj preporučile nekog njihovog "stručnjaka informatike" da joj sastavi računar iz komponenti i da će biti prezadovoljna.Elem , kad sam otvorio računar imao sam vidjeti jad i bijedu sastavljanja(samo neke stvari:cd pisač se držao na jednom šarafu,hard disk isto,oba spojena na zajednički ide kabal(drugi koji je došao sa matičnom je ukrao),matična pričvršćena na kućište kao papir na vjetru,kućište a samim tim i napojna najjeftinje što se može naći,...).Zaprepastio sam se kada je rekla koliko je to platila!I to bez ikakve garancije ,bez obzira što su sve to nove stvari (rekao "stručnjak" da garancija ne ide za računar iz dijelova).Ima toga za pisati još ,ali ovo je osnovno.Ova mušterija je vjerovala (još je bila i preporuka) pa ju je to skupo koštalo,i još će ,da bi računar opet proradio.Mene je pozvala da vidim šta je sa računarom i odmah me je hladno dočekala(ponukana iskustvom).Razgovarajući sa njom preko sat vremena i objasnivši joj situaciju u potpunosti sa njenim računarom "otoplila "je i rekla da od sada samo ja servisiram njen računar.Uz to,vjerovatno ću dobiti na servis još jedan računar od njenog prijatelja koji je također pokvaren!Dakle,nisu samo mušterije "nakresane" već ima svakakvih koji uzimaju da rade posao za koji (očigledno) nisu i bukvalno pljačkaju ljude koji poslije više ne mogu da povjere svoje povjerenje nikome.
Moj zaključak je da treba raditi časno i pošteno ali i stručno,pa tvoj dobri glas o tebi daleko će se čuti.Samim tim i novčanik će se znatno ugojiti i stalno bivati sve veći,što prilično prija...
[ FREELOADER @ 07.12.2004. 21:14 ] @
Ja se u potpunosti slažem s tobom.
[ zlatousti @ 07.12.2004. 22:43 ] @
Citat:
Marko_L
E tu mi je pukao film, te reko "Za te pare mož' sam da ga praviš, meni za to treba najmanje mesec dana i za manje od 1000 evra neću ni da započinjem".

Imao sam potpuno isto iskustvo, trebalo je prepraviti program koji je pustao samo wav fajlove da moze da radi i sa mp3. Seo sam sa urednicom radija ispred compa i otvorio joj 10tak sajtova na kojima se nude razni programi za automatizaciju radio stanice, cini mi se da je najjeftiniji bio jedan rumunski program Raduga ili tako nekako, ostali su bili papreni, sve preko 1000$. Brzo je shvatila kako stoje stvari i nije bilo nikakvih problema.
Citat:
LEOjasminela:
Moj zaključak je da treba raditi časno i pošteno ali i stručno,pa tvoj dobri glas o tebi daleko će se čuti.Samim tim i novčanik će se znatno ugojiti i stalno bivati sve veći,što prilično prija...

Samo jedna stvar, kad odradis posao najbolje sto mozes, skroz posteno, to ne moze da bude jefitno, a ljudi u 99% slucajeva nisu spremni da plate, svi bi da prodju najjeftinije moguce,nije im bitan kvalitet, samo da to kako-tako radi, a kad crkne onda se bune. To je problem.
[ FREELOADER @ 08.12.2004. 07:18 ] @
Savim si u pravu. Ali ljudi nekad stvarno ne shvaćaju neke stvari.Pazi ovo: sastavio sam komp, još malo dovršavam i čovjek usput navrati da vidi kad će točno biti dostava. Pri tom mi kaže : "Nemoj da se to slučajno pokvari ili nešto ili da mi ubacuješ polovne djelove." Djelovi su naravno novi i meni je to pomalo i uvreda kad me netko bez povoda smatra prevarantom, ali ljudi, pa za čega služi garancija, pa nisam vidovnjak da mogu predvidjeti hoće neki dio riknuti prije ili kasnije li neće uopće.