[ vBm @ 29.11.2004. 01:25 ] @
shta retji osim da nemam blage veze o php-u ... znam neshto malo html ali to nije to ...

reshio sam da malo doradim svoj homepage i doshao sam na ideju da uradim redirekciju na osnovu dolazne ip adrese ... znaci ukoliko su sa nasheg govornog podruchja da otvara verziju na srpskom jeziku a ukoliko su ostale adrese da otvara eng. verziju.

da li neko zna mozda gotovo reshenje jer mislim da bi bilo neosnovano da trazim od vas da mi napisete ovakvu skriptu.

unapred hvala !
[ sojic @ 29.11.2004. 01:44 ] @
Ja to radim na drugi nacin, u zavisnost koji jezik prihvata.

Nemam kod pri ruci, evo od prilike

Code:

if (substr($HTTP_ACCEPT_LANGUAGE)='sr') {
    header("Location: ./sr");
}


Kasnije dobijes celi kod.
[ dr ZiDoo @ 29.11.2004. 08:15 ] @
Hamiii, tehnički to je jednostavno, tehnološki nije :) (lupam) <-- šala

Tehnički to nije teško uraditi. Preko PHPa možeš lako doznati IP adresu pojetioca i na osnovu toga ga redirektuješ gdje želiš. Onda moraš negdje da čuvaš IP adrese koje deju naši provajderi i da to ažuriraš. +šta ako čovjek naš a surfa iz kanade? Znači nije dobro rešenje.

Ovo šta kaže sojic nije loše, ali opet nije previše tačno.
[ Zoran Rašković @ 29.11.2004. 09:12 ] @
Pogledaj www.ip-to-country.com

Oni održavaju bazu ip range-ova svih zemalja i ta baza se osvežava valjda svakih mesec dana. Tu bazu skineš, držiš je kod sebe na serveru, a ovamo iz php skripte porediš ip posetioca sa ip range-om iz ove pomenute baze i tako dobiješ odakle dolazi user, tj iz koje zemlje.

Spominje se da je procenat tačnosti pogađanja zemlje na osnovu ip-a iz one baze 98%.

Pogledaj na sajtu ovom, ima napisan i primer kako se radi.
[ dr ZiDoo @ 29.11.2004. 09:54 ] @
E da, sada me Zoran posjeti, ima ja mislim i neki servis koji daje neku vrstu php apija, pa ti funkcija sama vraca koja je zemlja... sta vise koristio sam to :) (alkohol, ccc) pokusacu ti naci to.
[ vBm @ 29.11.2004. 10:54 ] @
hvala na odgovorima :)

Citat:
dr ZiDoo:. +šta ako čovjek naš a surfa iz kanade? Znači nije dobro rešenje.
pa njega tje prvo prebaciti na eng. verziju a potom ukoliko on zeli moze da predje na sr. pomotju klika na link :)
[ sojic @ 29.11.2004. 22:39 ] @
Evo ti jos jedan: http://www.geobytes.com