[ bug killer @ 06.04.2002. 23:39 ] @
Da li je neko probao.
Ja sam pre pola sata i nece da digne graficku posle restarta.Takodje kako podesiti linux ako je instaliran win 2000 na c: i NTFS particija.
Probao sam sa Lilom i sjebo ga pa sam popravio,tj. nece da louduje win 2000.Linux je red hat 7.2
[ Illiron @ 07.04.2002. 16:52 ] @
Citat:
bug killer:
Da li je neko probao.
Ja sam pre pola sata i nece da digne graficku posle restarta.Takodje kako podesiti linux ako je instaliran win 2000 na c: i NTFS particija.
Probao sam sa Lilom i sjebo ga pa sam popravio,tj. nece da louduje win 2000.Linux je red hat 7.2


E red bi bio da se napise howto za nesto ovako i stavi kao sticky, posto su ljudi ozvalavili od toga...
Enivej, da bi instalirao lilo trebaces malo da se pomucis. Kao sto znas win2k i NT koriste NTLDR.EXE u MBR-u, i ako njega obrises ne mozes da bootujes win. Tako da uzmes i instaliras lilo na root particiju i kucas u shellu:
Code:

dd if=/dev/rootparticija of=/dev/fd0/boot.lin bs=512 count=1

Nisam sasvim siguran da je ovo tacno, ali ce me vec neko ispraviti. rootparticija zameni sa hdax, gde je x broj particije na kojoj je Linux. sad to sa diskete iskopiraj na c:\. Edituj boot.ini fajl i dodaj u njega c:\boot.lin="Linux".
Posle ove operacije(koju ces morati da ponovis svaki put kad rekompajliras kernel ili drugacije promenis lilo konfiguraciju) resetuj komp i dobices boot prompt gde ces imati win2000 i linux. Izaberes linux i uzivas u lilu...eto!:-)
[ B o j a n @ 07.04.2002. 19:25 ] @
Citat:
bug killer:
nece da digne graficku posle restarta.


Ocigledno nisi ni procitao README file.
Naime potrebno je posle svakog restarta ubaciti modul, pa zatim startovati X.
[ random @ 07.04.2002. 20:23 ] @
Citat:
Illiron:
of=/dev/fd0/boot.lin


Auuu mile. Ne znam ni odakle da počnem da objašnjavam koliko je ovo pogrešno. Ti očevidno ne razumeš razliku između direktorijuma i device special fajlova.

"man mount", i to što pre!
[ Illiron @ 07.04.2002. 23:14 ] @
Citat:
random:
Citat:
Illiron:
of=/dev/fd0/boot.lin


Auuu mile. Ne znam ni odakle da počnem da objašnjavam koliko je ovo pogrešno. Ti očevidno ne razumeš razliku između direktorijuma i device special fajlova.

"man mount", i to što pre!

citao sam ranije man mount, "malo sam se zajebao...ali ako ista mogao si da napises kako se to zaista radi i pomognes decku...
[ random @ 08.04.2002. 03:40 ] @
Ma nisam ni čitao, mrzelo me, a o tome smo drvili već X puta na forumu, nemam snage opet... A i imao si još grešaka (NTLDR nije EXE fajl, a bogami se ni ne nalazi u MBR-u, već na prvoj primarnoj particiji, ali doduše istina je da ako ga obrišeš ne možeš da podigneš windows)...

Ajd dobro... Evo siže, skraćena verzija:

*) prvo fdisk /mbr da se vrati generički boot kod u MBR (onaj koji bootuje aktivnu particiju)
*) instalira GRUB (ili LILO, ali bolje GRUB) na / particiju
*) mountuje DOS disketu recimo na /mnt, pa onda "# dd if=/dev/hda? of=/mnt/nekifajl bs=512 count=1" (zapravo ne mora svih 512 bajtova, može i bs=496, zar ne?)
*) digne DOS, "nekifajl" snimi na C:
*) edituje c:boot.ini, u operating systems sekciju stavi liniju
c:nekifajl="Linux"

Jel moguće da nigde ovo nema u forumu već objašnjeno???
[ Illiron @ 08.04.2002. 11:40 ] @
ima, ali ljude mrze da se pomere do search opcije:)

[Nema potrebe da citiraš celu poruku, naročito ako će se tvoj odgovor ionako naći odmah ispod nje, prim. rnd.]
[ bug killer @ 09.04.2002. 15:38 ] @
e ljudi izvinite ako sam vas uzburkao, kasnije sam se setio za win nt i lin i potrazicu na sajtu. to sam i mao pre ali mi crkao stari hdd.
Ipak hvala svima, nemojte se ljutiti, budite veseli
[ Illiron @ 09.04.2002. 20:50 ] @
rand:ok, mal osam se zaneo:)

bk: pa sad ti je random sve ispisao kako treba:-)