[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.11.2004. 20:33 ] @
Zelim da ubacim jednu novinu na sajt, a to podrazumeva zasebnu MySQL bazu. Radi se o prepoznavanju lokacije posetioca prema IPu. Dobio sam i jedan sql fajl sa kojim ne znam sta da radim :)

Zanima me i ovo. Da li je problem hosting provajderu da mi dodeli jos jednu bazu, jer je trenutno 1 baza 1 nalog. Da li je to njima neka komplikacija ili ne?
[ Dejan Topalovic @ 29.11.2004. 20:54 ] @
Mislim da ti ne treba nova baza, nego ti treba mozda samo nova tabela ili vise njih.

Najkonkretniji odgovor ces dobiti od podrske svog provider-a i ne bi im trebalo to ciniti neku komplikaciju.

Pokusaj prvo s njima, pa nam javi da li ti trebas jos sta da radis nevezano za njih i da vidimo kako ti mozemo pomoci.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.12.2004. 10:45 ] @
Jos mi ne stize odgovor od podrske. Dok ne stigne, da pitam ovde, sta se inace radi sa tim sql fajlom (obican txt fajl) koji ima preko 800 kb?
[ Br@nkoR @ 01.12.2004. 12:12 ] @
U *.sql fajlu nalazi se kod koji se koristi za igradu baze podataka, tabela i za popunjavanje istih.
Taj fajl je potrebno pokrenuti u MySQL-u, tipa:
Code:

mysql -h racunar -u korisnik -D baza -p < fajl.sql
[ veljaradenkovic @ 01.12.2004. 19:42 ] @
Otvoris command prompt, shell sta li vec.
Upises u njega
Code:
PUTANJA_DO_MYSQL_INSTALACIJE/bin/mysql

Kad dodjes do
Code:
mysql>
napises
Code:
source
PUTANJA_DO_SQL_FAJLA
Enter.

SQL skripta ti je niz najobicnijih sql komandi i u ovom slucaju sve one ce
se izvrsiti redom.
[ define @ 08.03.2005. 16:04 ] @
pitanjce u vezi ovoga
sve razumem, i uspelo mi je jednom medjutim sada imam neki problem.
recimo da mi se tako zove file 'fajl.sql'
u koji direktorijum treba da je stavim da bih mogao na ovaj nacin da je ubacim na mysql

mysql -h racunar -u korisnik -D baza -p < fajl.sql

pomoc
[ caiser @ 08.03.2005. 16:14 ] @
U direktorijum u kome se trenutno nalazis.
[ define @ 08.03.2005. 16:27 ] @
ovako
stavio sam file.sql u c:/mysql
usao sam u taj direktorijum i povezao se na mysql preko
mysql -u korisnik -p
dalje
javlja mi se mysql>
ja kucam
mysql> mysql -u korisnik -p < fajl.sql

ali javlja mi se greska
ERROR 1064: You have an error in your SQL syntax near 'mysql -u root -p <file.sql' at line 1
[ caiser @ 08.03.2005. 16:40 ] @
Uh uh uh.... ne ne ne.... :) to kucas umesto prvog mysql -u korisnik -p.
[ SmilieBG @ 08.03.2005. 17:16 ] @
Citat:
define:
ovako
stavio sam file.sql u c:/mysql
...


mysql -u username -p < c:/mysql

Samo, ovo sto ste mu vi objasnili ce ubaciti taj sql kod njega na racunar, a ne na sql kod providera...

Ako imas phpmyadmin kod providera, onda preko njega.

U suprotnom, mozes da _pokusas_ sledece:

mysql -u username -p -h mysqlserver.tvogprovidera.com < c:/mysql

ali ovo ce raditi samo ako je dozvoljen pristup tom sql serveru (sto cisto sumnjam).

Poz,
Sale
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.06.2005. 20:43 ] @
Hosting service support mi je proširio jednu tabelu u bazi onim pominjanim SQL fajlom, ali me zanima da li ima veze koja je tabela proširena ili je važno samo da bude u istoj bazi?
Ja im nisam rekao samo da podatke ubace u bazu, ali nisam precizirao u koju tabelu.
[ SmilieBG @ 14.06.2005. 16:58 ] @
cekaj, ti valjda imas 1 bazu i njoj mozes sam da pravis / brises koliko hoces tabela...? Ako hoces, mozes i 150 da ih napravis :)

kakav pristup imas bazi? Kako gledas / menjas podatke u bazi?

Poz,
Smilie
[ Dejan Topalovic @ 14.06.2005. 17:24 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ja im nisam rekao samo da podatke ubace u bazu, ali nisam precizirao u koju tabelu.
Hm, da nisi mozda mislio napisati "Ja SAM im rekao..." umjesto " Ja im NISAM rekao..." ?

Ako su oni samo izvrsili taj SQL fajl, onda pogledaj u njemu sta pise. Naci ces koja tabela je kreirana i koji su podaci ubaceni.
Mislim, to su banalne i osnovne stvari, koje bi stvarno morao sam da naucis iz manuala... Mozemo mi tebe nahraniti ribom za jedan obrok, ali bolje ti je da se naucis sam pecati. :)
[ dragancesu @ 16.06.2005. 07:13 ] @
To sa mysql komandom radi ali je komplikovano za pocetnike, probaj recimo sa MySQL Front, pristupis bazi, ucitas sql fajl i izvrsis ga.