[ commissar @ 30.11.2004. 01:46 ] @
Ima li nacina (plugin ili nesto slicno) da mogu VirtualDub-om da otvaram mpeg2 fajlove ?
Ako ne , koji mi program preporucujete ?
[ jonathan @ 30.11.2004. 07:32 ] @
Imaš verziju VirtualDuba posebno patchovanu za mpeg2 - zove se, gle čuda "VirtualDubMPEG2".

poz.
Alek
[ commissar @ 08.12.2004. 17:05 ] @
Nabavio sam obe varijante VirtualDub-a , obe otvaraju mpeg2 ali imam problem . Radi se o zvuku . Kad probam da kompresujem zvuk u mp3 , najbolje sto mogu da uradim je [email protected] KHz :(
Sta mi je ciniti ?
[ commissar @ 11.12.2004. 03:46 ] @
Uradio sam sve sto si mi rekao , i uspeo sam ! Ne samo da VirtualDub , nego sad I Vegas moze da importuje u .avi sa pristojnim audio bitrate-om (ranije sam morao da importujem samo u mpeg 1 ili 2 da bih imao normalan zvuk) .... Imao sam DivX 5.2.1 codec , cudi me da on nije bio dovoljan . Sad imam i njega i 3.11 , i sve je OK :)
Puno hvala !
[ commissar @ 13.12.2004. 01:45 ] @
Problemi na vidiku ..... U pitanju su codeci . Ne znam kako da ih podesim da dobijem sliku bez kockica . Od codeca imam divx 5.2.1 i 3.11 , XviD 1.0.2 i FFDShow . Znam da bih morao da podesim multipass encoding mode (u codecu) , ali kad to uradim , program nece da odradi operaciju (ni VirtualDub ni Vegas) prijavljuje mi neispravan format . Pretpostavljam da ima treba podesiti jos nesto ali ja nemam ideje sta .....
Sta da radim ?
[ m4rk0 @ 17.12.2004. 20:28 ] @
Uninstaliraj sve codece i obrisi njihove tragove iz registry-a i instaliraj Klite codec pack full i kockica garantovano nece vise biti.
[ commissar @ 20.12.2004. 18:29 ] @
Citat:
m4rk0: Uninstaliraj sve codece i obrisi njihove tragove iz registry-a i instaliraj Klite codec pack full i kockica garantovano nece vise biti.


Mislim da nisi u pravu . K-lite codecpack sadrzi u sebi DivX , XviD i jos krs nekih drugih codec-a , ali meni nisu potrebni drugi codeci . Ne radi se samo o tome koji codec da koristis , poenta je u tome kako podesiti codec da moze da odradi multipass encoding mode . E tad sigurno nece biti kockica (ili ce ih biti veoma malo , na mnogo brzim scenama) , pa makar ti video bitrate bio 600 . Sa singlepass-om ja mogu da namestim bitrate 900 , i ako je zvuk 128kbps , mogu na 1 CD da smestim oko 1h35min materijala , ali i tad ce biti kockica (na nekim malo brzim scenama) .