[ elitefan @ 30.11.2004. 07:16 ] @
Dali je moguće sa jednom postojećom ads domenom pristupiti drugoj bez nekih velikih poteškoća, ili na šta bi se trebalo pripaziti prilikom ovakvog postupka.
[ Mihailo @ 30.11.2004. 11:45 ] @
Hajde malo pojasni.
[ elitefan @ 30.11.2004. 12:40 ] @
Evo ovako. Imamo postojeći domen preko ldap-a tj. ads-a, na win 2003 serveru. Tu se prijavljivalo nekih 30 ljudi, koji su imali svoje home dir-ove i jos par stvari, specifične za pojedina odjeljenja. Pošto je to pojedincima u vrhu postalo preskupo planira se prelazak kompletne firme sa oko 1000 zaposlenih na jedan ads domen, gdje bi onda ovaj domen ispao iz igre, tj. i ovih 30-ak ljudi bi se kačili preko drugog ads koji je već potavljen i za sada radi bez problema. Ovaj novi domen sluzi samo za prijavu korisnika (login-server), dok u pozadini kao fajl server ide samba na sun-u. Tako se nadaju da će ušparati koji evro, jer kažu da se licence na ads-u ne plaćaju za prijavu korisnika, što meni nije baš najjasnije, ali to je druga priča.

Moje pitanje glasi. Dali je moguće sa postojeći domen na kome je i ovih 30-ak korisnika, ber problema prijaviti kao member-server na taj novi domen, jer se na njemu nalazi dosta programa koje su šerovane po grupama, a to mi se neprebacuje sve na novi, jer sama prava korisnika se toliko razlikuju, da mi se čini da na skoro svaki fajl pojedinačno udaraju nova prava i pristupe.

Nisam upućen baš najbolje u ads, ali znam da se prije sa nt-serverom moglo tako nešto odradtii u smislu PDC i BDC, a sada koliko znam takvog rasporeda više sa win2003 nema.

Zato i ovo pitanje, da znam šta mi je činiti, il plakati il se bogu pomoliti :-P

[ elitefan @ 01.12.2004. 06:08 ] @
Pa nije valjda da niko ne zna?