[ Proko @ 30.11.2004. 13:31 ] @
Zna li neko čemu služi ton koji izlazi iz mog modema. Posle biranja broja, bez obzira da li je tonsko ili pulsno, modem ispušta u liniju ton od 1250Hz pakete u trajanju od 600ms, sve do uspostavljanja veze. Kako se on može isključiti, jer mi to ranije nije bilo sa istim modemom.
[ greentooth @ 03.12.2004. 17:34 ] @
my computer - properties - device manager - modem - i tu u properties-u od modema nadjes volume i stavis na off.
a taj zvuk, koliko ja znam, to modem uspostavlja vezu sa drugim modemom tj "dogovara se sa njim" na kojoj brzini ce da se veza uspostavi.. ili tako nesto :)
[ Proko @ 03.12.2004. 18:08 ] @
Nažalost, nisi mi pomogao. Ne smeta meni taj zvuk da bi ga utišavao, već mi je potreban na liniji za detekciju kada zovem običan telefon. A on je prisutan samo kada zovem internet. A to da se dogovara sa drugim modemom...kako se ranije nije dogovarao, pa je sve radilo kako treba? Tu se ne radi o zvuku koji nastaje kada se uspostavi veza, već pre toga.
[ Nikola-15 @ 11.12.2004. 23:14 ] @
Cekaj, cekaj...
Ajmo polako. Na ono sto si objasnio u prvoj poruci, ide ovako. On okrene broj uspostavi se veza, i dolazi do komunikacije tvog modema sa njihovim serverom, Tvoj komp se konektuje, pojave ti se "kompjutercici" u donjem desnom uglu i ti si na netu.
A za ovo sto kazes da ti se pre konekcije cuje zvuk to moze samo da bude okretanje broja (pulse ili tone dial up)
[ Ivan Dimkovic @ 11.12.2004. 23:34 ] @
To je V8.bis (Voice Call Ready) zvuk koji lici na fax handshake (kratki bipovi pre pocetka handshake procesa)

Ukoliko oba modema podrzavaju V8.bis mogu dogovoriti start-up proceduru, tip modulacije i sl... mislim da se v8.bis koristio u k56flex tehnologiji, ostale ga obicno ne koriste.

Vidi u uputstvu da li ima nesto u vezi sa V8.bis, ako nema - probaj da iskljucis kompatibilnost sa k56flex protokolom koji tesko da neki access server koristi po defaultu.
[ Proko @ 13.12.2004. 17:23 ] @
Izgleda da je tako nešto, ali ja ne uspevam naći gde se to isključuje, a naravno i uključuje, jer mi treba i jedno i drugo (već sam objasnio zašto). Može li mi neko pomoći?
[ Unilux @ 19.12.2004. 15:05 ] @
Probaj da u "dial property" od samo broja koji nećeš da se čuje staviš neki prefix koji kaze "budi tih". To su ti ADT comande, koje sam inače davno koristio, pa se i zaboravilo.

Takodje se moze konektovati na modem direktno (telnet ili dial program), pa tamo setovati modem na željenu opciju, i tako ga setovati za sva biranja.
Uputstva o komandama možeš naći u knjizi o modemu, ili na netu.

Meni uvek smešno kad odem u prodavnicu, plaćam nekom plastikom i dok se transakcija zaršava slušam stari handshake zvuk. To bi naravno moglo da se skloni ne čuje, ali obične ljude to ne zanima.