[ GMC @ 30.11.2004. 13:59 ] @
Pozdrav ljudi!

Ovako imam maturski rad iz fizike ,tema: Poluprovodnici pa me interesuje dali mi ko od vas moze pomoci, prvenstveno mislim ako je ko vec obradjivao tu temu pa neka uputstva i savjeti bi dobro dosli, takodje izbor literature i tsl....

Hvala unaprijed
[ Meklaud @ 08.12.2004. 10:44 ] @
PA cuj ima dosta toga o poluprovodnicima zavisi koliko duboko zelis da ulazis u temu i tako to.Mogu ti uglavnom pomoci knjige sa faxa (citaj elektro).NE znam na sta konkretno zelis da obratis paznju,da li samo generalna prica ili konkretno neke komponente nacin njihove izrade ili postupci u izradi poluprovodnika.Siroko je to polje poprilicno.Moras malo pojasniti sta bi radio pa da vidimo sta se moze...
[ mitar1982 @ 08.12.2004. 11:13 ] @
Informacije o poluprovodnicima možeš saznati iz knjiga koje se bave Elektronikom, i Elektrotehničkim materijalima.

Na ETFu, u skriptarnici možeš pogledati :
1. P. Osmokrović, "Elektrotehnički materijali"
2. D. Raković, "Fizičke osnove i karakteristike elektrotehničkih materijala"

To mi je bilo pri ruci, trebalo bi da bude dovoljno za maturski. :)
[ Daddy @ 08.12.2004. 16:22 ] @
"Elektrotehnički materijali" od Osmokrovića je prava knjiga! Preporucujem...
[ sallle @ 10.12.2004. 15:08 ] @
mozes i jeftino da prodjes ako odes u kopirnice u blizini etf-a (zonex, panda, leptiric...)
kod njih obicno mozes kupis kopije knjiga po mnogo manjoj ceni.

o poluprovodnicima (pn spojevima...) imas i u cajinoj elektronici (2-3 poglavlja), a ima i nesto u impulsnoj i digitalnoj elektronici (zivkovic).
[ VRider @ 10.12.2004. 15:21 ] @
Imam kompletan maturski, jedino sto je 30MB.
Mozemo da smislimo neku kombinaciju (ne, ne trazim pare).

[Ovu poruku je menjao VRider dana 10.12.2004. u 16:29 GMT+1]
[ McKracken @ 10.12.2004. 15:23 ] @
Naravno tu je i http://scholar.google.com
[ orlix @ 20.12.2004. 18:24 ] @
Evo i ja sam danas dobio temu za maturski koja glasi :Poluprovodnici,diode i tranzistori. Ako neko ima neki materijal dobro bi mi dosao, ili ako moze da postavi neki link, po mogucstvu na srpskom.

Hvala na pomoci!