[ ||NeX|| @ 08.04.2002. 01:11 ] @
Koji bolje štampa i koji je ekonomičniji i čiji je toner jeftiniji?

Epson C80 VS Lexmark Z33
[ FireBallKiller @ 08.04.2002. 19:46 ] @
Epson c80 i Lexmark z33 su shtampaci razlicitih klasa, i razlicitih cena. C80 ima bolji otisak pogotovo u kolor rezimu i kad stampash slike, brzi je, skuplji u pocetku, a skuplji su i ketridji koji se kod epsona teshko dopunjavaju. Lexmark je fin shtampac medju brzim u svojoj klasi, solidnog kvaliteta i pristojne cene.
P.S. Zavisno od tvojih potreba oduchi sam!
[ jc denton @ 08.04.2002. 20:04 ] @
Citat:
FireBallKiller:
Epson c80 i Lexmark z33 su shtampaci razlicitih klasa, i razlicitih cena. C80 ima bolji otisak pogotovo u kolor rezimu i kad stampash slike, brzi je, skuplji u pocetku, a skuplji su i ketridji koji se kod epsona teshko dopunjavaju. Lexmark je fin shtampac medju brzim u svojoj klasi, solidnog kvaliteta i pristojne cene.
P.S. Zavisno od tvojih potreba oduchi sam!


Ajde objasni ovo malo bolje ako nije problem, nemam bas iskustva sa Epsonom. :)

pozdrav
[ FireBallKiller @ 10.04.2002. 11:32 ] @
Nisam siguran na koji si deo mislio, al sta sad.
Epson ima tradicionalno najlepshi i najkvalitetniji otisak, pogotovo kad se radi o slikama (pre prelaska na novi nachin imenovanja modela Cxx, staeiji shtampachi su nosili nazive Stylus PHOTO, Stylus .....). Za kvalitet otiska zasluzna je posebna zahticena epsonova tehnologija koja se zasniva na upotrebi tzv. PIEZO tehnologija, koja se tiche nachina istiskivanja mastila na papir, tako da EPSON ima najmanju zapreminu kapljice od 3pl (HP, cannon, Lexmark ekvivalenti imaju zapreminu kapljice od 5pl{pikolitara}), pa zahvaljujuci tome i najvecu rezoluciju (konkretno za C80) 2880x1440. Eto zbog toga Epson ima najlepshi otisak photografije.

P.S. Ako sam i dalje nejasan postujte....
poz.
[ FireBallKiller @ 10.04.2002. 11:37 ] @
Cena ketridza Epson su oko 80 filatelistichkih jedinica za crni i 30 Dm za kolor za svaku od boja. Sam stampac C80 koshta oko 520Dm za razliku Z33 koji je 250 Dm. Eto zvog cene ako nizbogchega drugog oni razlichite klase....

poz.
[ jc denton @ 10.04.2002. 17:39 ] @
Ma, mislio sam da objasnis sto se tesko refiluju kertridzi za Epson ?
[ Gojko Vujovic @ 10.04.2002. 23:21 ] @
Iz ličnog iskustva bih rekao da lako upropastiš ceo štampač ako nešto uradiš pogrešno prilikom refill-a, ili dobiješ boju lošeg kvaliteta, ili nešto treće.
Rekli su mi da sam pokvario glavu štampača, a to se na mom epsonu nije isplatilo menjati jer je bolje bilo kupiti ceo nov štampač.
[ FireBallKiller @ 10.04.2002. 23:36 ] @
Kod epsona je glava 70% cene shtampaca, tako da se cak ni ja nebih upushtao u refil.
P.S. Uvalio bi to nekome da radi pa ako neshto krene naopako...
[ jc denton @ 11.04.2002. 00:25 ] @
Mene interesuje sledece. Sta ako je taj Epson u klasi jeftinijih stampaca, pa kupovina novih kertridza ispada skoro kao da kupis ceo nov stampac ?
Da li je po vama bolje da se rizikuje i odradi refil, i dobijes kakav takav otisak za jeftine pare, ili da se da dovoljno para za nove kertridze ? A, mozda nije losa i solucija da se kupi odmah nov stampac, a za stari uzmes 50-70 dem u zavisnoti od cene novog.
Koje su ideje ?
[ ||NeX|| @ 11.04.2002. 00:57 ] @
-Odlučio sam se za Z33, rezolucija kažu je 2400x1200pix, a cijena 250DM. Super, samo me još interesuju cijene za catridge?

-Priključujem se Gojku, nikad refilovati, bolje skupiti još malo uzeti nov toner ili još skupiti i kupiti nov štampač ako je jeftiniji. Uglavnom NE REFILOVATi, jedino ako to fabrika radi kao u BiH Reciklaža tonera Zenica, duplo manja cijena a kvalitet ISTI 100%
[ ||NeX|| @ 17.04.2002. 00:46 ] @
Evo podataka:
Cijena novog Z33 je 177DM VPC a
catridge-a je crni: 72DM VPC
boja: 81DM VPC

Može li mi iko reći išta o trajnosti catridge-a, tj. ekonomičnosti?
[ nikla @ 17.04.2002. 08:50 ] @
Ja kolko znam kod epsona su glave staticne tako da kad menjas kertridz ne menjas i glavu i kad duze vremena ne promenis kertridz boja se zadrzi u glavam i tu se stegne tako mozes posle da ih...
[ jugador @ 01.06.2004. 21:31 ] @
Zdravo momci! Imam Epson C80, i stvarno je dobar stampac nema sta ali mu je mana sto cipovi registruju da se nakon nekih 50 odstampanih stranica tinta skoro potrosila mislim na pojedine boje jer su nastimane da se neravnomjerno trose, pa ispadne jako nerentabilan, pa me interesuje gdje bih mogao nabaviti chip reseter za ovaj stampac?