[ plazma @ 08.04.2002. 02:51 ] @
Koja je razika izmedju compiler-a ova dva programa i da li uticu na konzolne programe?
[ Ivan Tanasic @ 08.04.2002. 09:35 ] @
Borland Builder je IDE koji koristi borlandov c/c++ kompajler, a Dev-C++ je takodje IDE ali koristi gcc/g++ tj pod windowsom koristi mngwin cygwin.

U sustini razlika sto se tice konzolnih programa je sto u pvom slucaju njih kompajliras as bc4 a u drugom g++ om

Ivan
[ plazma @ 08.04.2002. 23:49 ] @
Ali, mislim koja je razlika izmedju borlandovog c/c++ kompilera i gcc/g++ (ako je suvishe dugacko mozes i ukratko do odgovorish, nije bitno... )
[ Ivan Tanasic @ 09.04.2002. 11:52 ] @
Razlika je u tome sto su mngwin i cygwin portovi gcc kompajlera, po mnogima najboljeg kompajlera na svetu, samo ne verujem da sam ti ovim odgovorio ;).

Inace cyqwin je u stvari samo jedan dll fajl koji emulira unix okruzenje i sve sto kompajliras pod gcc koji radi pod cygwin moras da distribuiras uz daj dll fajl koji je cinimi se ~10 mb. Postoji opcija da novo kompajlirani program radi bez tog dll fajla ali tako se gubi mogucnost koriscenja unix specificnih stvari, sto ce reci u tom slucaju gcc pod cygwinom biva ko svaki drugi kompajler (manje vise ;).

I dalje ne znam koliko sam odgovorio na tvoje pitanje, al ajde ;)
[ leka @ 09.04.2002. 15:47 ] @
Porediti Borland C++ Builder sa DevC++-om nema bas nekog osnova... DevC++ treba porediti sa Borland C++-om (znaci NE builder-om). Tu bi dosta lepih stvari moglo da se kaze za DevC++ :) Ali opet i tu je Borland C++ bolji. ALI, kome treba podrska za GTK, kad se uzme u obzir da je DevC++ besplatan i da se svakim danom sve vise i vise razvija i da je OPENSOURCE... Ja stajem na stranu DevC++-a! :)

Borland C++ Builder je mercedes bedju integrisanim razvojnim okruzenjima... I ne postoji alat koji sa njim moze da se meri na tom polju.
[ leka @ 09.04.2002. 15:58 ] @
Jos jedna stvar, DevC++ napreduje NEVEROVATNOM brzinom zahvaljujuci upravo OpenSource-u, ja sada koristim ponekad 4.9.0.1 verziju koja je kvantni skok u odnosu na 4orku! :)