[ Abraxas @ 02.12.2004. 11:07 ] @
Prosto mi je nemoguce da u c# ne postoji kao kod jave nekakav predefinisani dialog za unos podataka. Znaci treba mi dialog koji bi imao jednu labelu, jedan text box i dva dugmeta ok i cancel. Nelogicno mi je da to ne postoji, a pretresao sam ceo Forms
namespace i nisam nasao to sto mi treba. Zar to moram da pravim
rucno(kao sto sam do sada radio)?
[ Dragi Tata @ 02.12.2004. 13:13 ] @
Koliko znam, nema ga, osim možda u onom VB namespace-u za kompatibilnost sa VB6.
[ mmix @ 02.12.2004. 14:32 ] @
Public Function InputBox(ByVal Prompt As String, Optional ByVal Title As String = "", Optional ByVal DefaultResponse As String = "", Optional ByVal XPos As Integer = -1, Optional ByVal YPos As Integer = -1) As String

Member of: Microsoft.VisualBasic.Interaction
[ Dragi Tata @ 02.12.2004. 14:39 ] @
Da, to sam i mislio. Samo, obrati pažnju da to povlači zavisnost od VB runtime-a.
[ mmix @ 02.12.2004. 19:47 ] @
Upravo tako. Mislim da ti se najvise isplati da jednostavno napravis svoju formu i da je instanciras po potrebi. Malo truda u pocetku, ali si bar na svome.
[ toocold @ 02.12.2004. 22:53 ] @
Mozes i sam da napravis kontrolu pa posle da je koristis kad god ti treba!!!
[ Abraxas @ 03.12.2004. 09:05 ] @
u principu ja stalno i koristim jednu formu koju sam napravio, ali mi je bilo nelogicno da tako nesto ne postoji, jer mislim da je cesta potreba za takvim dialogom. mozda bude u nekoj novoj verziji? :)
[ -zombie- @ 04.12.2004. 19:47 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Samo, obrati pažnju da to povlači zavisnost od VB runtime-a.


pošto je na početno pitanje već odgovoreno, dozvoliću sebi blagi OT..

šta tačno znači zavisnost od VB runtime? zar se čak i VB.NET kod ne prevodi u IL? u čemu je tačno razlika između kompajliranog VB i C# koda? koji deo VB.NET "jezika" (odnosno, to očigledno nije samo "jezik" nego "framework") zahteva VB runtime?

koliko znam, moguće je "konvertovati" recimo C# kod u VB (i obrnuto) preko prevođenja u IL i nazad (u drugi jezik)..

meni tu nije baš sve jasno..
[ Dragi Tata @ 04.12.2004. 20:23 ] @
Trebalo je da kažem VB6 runetime-a.
[ Dragi Tata @ 04.12.2004. 21:28 ] @
Izvinjavam se na "spartanskom" odgovoru, ali sam bio prekinut. Naime, ako želiš da koristiš neke funkcije VB6 koje ne postoje u .NET-u, možeš preko gorepomenutog namespace-a, ali onda VB6 runtime mora biti instaliran da bi to radilo.

Inače, VB.NET i C# se zaista kompajliraju u (aproksimativo) isti IL i sa te strane si u pravu. Ako se ne koristi ovaj "legacy" namespace, VB.NET programi nemaju niakvu ekstra zavisnost u poređenju sa C# programima.