[ Deep|Blue @ 02.12.2004. 12:41 ] @
imam neki upit za pretrazivanje koji je malo glomazniji, generisem ga u aplikaciji pa ga saljem na izvrsavanje.

problem? naravno brzina, upit obuhvata select nekih 20 kolona iz 11-15 tabela (ovisno od uslova) sa malom gomilom uslova.

pitanje? da li bi mi u ovoj situaciji koristilo koriscenje "with recompile" opcije i koliko je realna potreba za koriscenje ove opcije. u dokumentaciji vidim da ni oni nisu nesto odusevljeni ovim, ali kao moze da se koristi.
[ sasas @ 02.12.2004. 13:18 ] @
Mislim da si lose razumeo help po tom pitanju.
1. koristan je samo za stored procedure
2. generalno usporava izvrsenje procedure jer se generise execution plan pri svakom pozivu procedure (nema kesiranja execution plana)

Moja preporuka: ne dirati. Ali zarad naucnog doprinosa ;) mozes istestirati pa javiti rezultate...

ss.
[ Mihailo @ 02.12.2004. 13:50 ] @
Upravo tako, recompile usporava (a u ovom slučaju ne koristi ništa).

Inače, ako sam dobro razumeo, pokušavaš da ubrzaš izvršenje upita i/ili optimizuješ upit?
Ako se dovoljno brzo izvršava ja ne bih gubio vreme na optimizaciju, samo zato što je upit veliki ili "nije lep".

Btw, http://doc.ddart.net/mssql/sql70/tun_1_19.htm

[ Deep|Blue @ 02.12.2004. 14:16 ] @
dakle kao sto sam pretpostavljao :L slaba vajda od toga.
ma nije mi problem ni glomaznost niti lepota (a lep je, nije da nije) nego jednostavno vreme. korisnici insistirali na dodavanju nekih opcija koje su znacile dodavanje 4 tabele u upit i onda prokukase kako je sporo.
thnks

a za naucni doprinos, isprobat cu ako uhvatim malo slobodnog vremena