[ JoP @ 03.12.2004. 10:15 ] @
VoIP provajder vec postoji na nasem podrucju. Za razliku od slusalica i mikrofona, ovde se radi o telefonima koji se putem USB porta prikljuce na racunar ili putem RJ-45 (ethernet) direktno na broadband Internet.
Instalacija je veoma jednostavna a takodje i upotreba samog telefona. Kvalitet glasa odlican. U stvari, sve vam pise na sajtu.

http://www.voipcommunications.eu.com/

A i prednost je sto imaju distributere u inostanstvu, tako da odmah mozete naruciti telefon i rodbini koja je u dijaspori, odnosno obrnuto – mi bismo trebali naruciti nasima u ex-YU. I tom slucaju telefoniranje je besplatno.

Evo vam ideje za novogodisnji poklon!

[ SBSL @ 06.12.2004. 00:12 ] @
Citat:
Zemlja Pozivni Din/min $/min €/min
Srbija i Crna Gora-Crna Gora 3818 14.88 0.250 0.191
Srbija i Crna Gora-Mobilni 3816 24.99 0.420 0.321
Srbija i Crna Gora-Srbija 381 7.44 0 0.125 0.096


Ovo je skinuto sa njihovog sajta.. I ako sam dobro protumacio nisu bas neke cene.. Tako je skoro i kod telekoma..
E sad jedino ne znam kakva je situacija sa inostranstvom...
[ MaRaToNcI @ 06.12.2004. 00:22 ] @
najbolji je trenutno www.voiptelnet.com

inace svi precutno pocinju da rade, iako monopol telekoma ne pada 2005
[ Gojko Vujovic @ 06.12.2004. 00:27 ] @
Pazi te cene su i ako zoveš i iz inostranstva na fiksnu mrežu.. voip se tu najviše i isplati. :)

A kad jednog lepog dana budemo svi imali brze konekcije kod kuće, telefoniranje će biti besplatno. Nekima već i sada jeste.
[ SBSL @ 06.12.2004. 01:01 ] @
Citat:
Pazi te cene su i ako zoveš i iz inostranstva na fiksnu mrežu.. voip se tu najviše i isplati.


Gojko ovo bas ne razumem..? Kako se isplati kad toliko kosta i kad zoves sa fixnog telefona.. tj. preko telekoma.. Meni npr. treba nesto da 'skoro dzaba' pricam sa 063 mrezom.. A ovde je koliko vidim 25 dinara minut.. Zar toliko nije i preko telekoma...

PoZdRaV
[ JoP @ 06.12.2004. 08:44 ] @
Da, u pravu ste, sto se tice mobilnih telefona. Ali, i kod ostalih provajdera je slicno, bar kod onih koje sam ja pregledala. A i u zemljama EU ne cete naci jeftine tarife za mobilne.
Mislim da je teziste VoIP Communications na besplatnom telefoniranju (ako koristite dva njihova telefona) ili na zvanju medjunarodnih fisknih brojeva. I tu su dobri. Kao sto oni sami kazu, moze se ustedeti 95%.
Posto imam manju firmu u Nisu, dobavljace u Kini, a zivim u GB cujem se svakodnevno sa svima, i mi, zaista, vise telefonskih troskova nemamo. ali, naravno, svako ima svoja iskustva.

Pozdrav
[ JoP @ 06.12.2004. 08:58 ] @
Neko rece da je www.voiptelnet.com najbolji. Upravo sam pogledala njihov sajt i sto se tice preglednosti, po meni, su daleko najlosiji. Gde su im cene razgovora, gde su im prozvodi? Nista nije ocito.

[ Gojko Vujovic @ 06.12.2004. 10:39 ] @
Oni tek počinju, ne znam na šta je tačno Mrva mislio kad ih je
preporučio? Vrlo je verovatno da ako išta i rade, da je to samo
reselling za sada.
[ JoP @ 06.12.2004. 11:29 ] @
Gojko, ovo je za tebe.

VoIP nije samo za brzi interent

Firma u Nisu, sa kojom radim, je na dial-up-u, sto znaci da im je brzina interneta u proseku 26kbps i funkcionise bez problema. Jedino kad im brzina spadne na 21kbps, onda glas pocinje da kasni. Negativna strana kada je neko na dial-up -u sto ih moram prvo nazvati i reci im da idu on-line. Ali i to me ne kosta nista, jer telefon koji koristim mi omogucava besplatno zvanje na fixni broj prvih 5 sec. Sto je meni dovoljno vremena da kazem da se prikljuce.
Eto, toliko.
Pozdrav
[ TAOS @ 06.12.2004. 18:01 ] @
Ej, pa ovo i sluzi za inostranstvo! Ja vec mesec i po koristim VoIP i razgovaram sa bratom u Kanadi i to BESPLATNO! Oboje imamo VoIP telefone i funkcionise normalno. Mada nas internet ponekad malo zakoci, ali ni to nije strasno kad je dzabe! A sa rodbinom u Nemackoj koji nemaju VoIP razgovaram po ceni od oko 3 dinara/min!
Pozdrav
[ SBSL @ 06.12.2004. 18:08 ] @
A sta je sa zvanjem mob. telefona..!? Npr. da zovem 063 ili 06 mrezu....

PoZdRaV
[ MaRaToNcI @ 06.12.2004. 20:46 ] @
voiptelnet.com je vlasnistvo pionira u telekomunikacijama kod nas (pejdzeri-bel padZet) Zoran Markovic:)

inace radi sa njegovom firmom iz Kanade , a ovde se nalaze samo mobile gateway i link ka internetu (tako da mu Karici ne mogu uzeti:)

kartice se vec mogu naci u prodaji na kioscima, u vrednosti 800 dinkica...
[ TAOS @ 07.12.2004. 11:35 ] @
Pa vec sam rekla da to sluzi prvenstveno za inostranstvo ili ako ste cesto u kontaktu s nekim ko je npr. u unutrasnjosti, uzmete oboje VOIP telefon, pa pricate do mile volje - besplatno!
A za mobilni uzmite one "pakete" sto nude za jeftin razgovor u okviru njihovih mreza!
Ako Vas interesuje samo besplatan razgovor s mobilnim telefonima.......e to jos nisu izmislili!
Pozdrav
[ Milos038 @ 16.03.2007. 17:43 ] @
Eto i mene malo da malo oživim temu
Interesuje me kakva su sada iskustva u srbiji što se tiče pay servisa
Koliko sada ima provajdera i na šta treba ,osim cene ,obratiti pažnju pri prijavljivanju na njihov servis
Takodje me interesuje da li provajderi prihvataju aparate koje drugi prodaju i da li provajderi pružaju tehničku podršku korisnicima
[ THUNDERGARA @ 24.03.2008. 19:17 ] @
POMOZITE LJUDI!!!!

Zakupio sam broj u Canadi, poslali su mi neku "spravu" koju mnogi nisu uspeli da ukljuce. Danas sam izvrsio test internet veze i dobio "odgovor" da odgovara za VOIP razgovore. Bezicna je veza.

Nalazim se u okolini Lazarevca. Dosao bih po strucnjaka za VOIP, vratio ga i platio da mi prikljuci ovo "ceresalo".

Mobilni
063 11 08 953
[ Kazo1 @ 25.03.2008. 10:35 ] @
Da bi ti bilo ko mogao da pomogne, trebao bi prije svega da napises o kojoj se "spravi" radi i naravno kako si spojen na Net, te preko kojeg provajdera imas broj u Canadi.
Nakon toga vjerujem da ce se naci vec neko ko ce ti pomoci.
Pozdrav