[ donat24 @ 03.12.2004. 16:54 ] @
Ima li koja dobra dusa da pomogne. Bas mi je hitno.
Trebam napraviti kalendar u Corelu, a nikad to nisam radio.
Kalendar je dimenzija 160mm duzine i 150mm visine - 12 listova na svaki treba doci razlicita slika i ispod nje mjesec
Pokusavao sam svakako ali u Corelu nisam nasao nijednu opciju da ga napravim.
U onim templatima nema nista.

Ukoliko tko ima gotov .cdr primjerak bio bih zahvalan ili da opisom pomogne kako da to napravim.Ne izgleda mi jednostavno.
[ random @ 04.12.2004. 13:15 ] @
Radio sam ja kalendar u CorelDRAW-u svojevremeno, ručno. Napraviš template za jednu stranu, pet redova po sedam kolona (kolone su dani u nedelji), polja gde idu brojevi, onda napraviš brojeve, pa ih rasporediš na svaku stranicu na odgovarajući način. I na kraju središ preklapanja, za mesece koji zahvataju više od 5 redova.

Nije toliko komplikovano koliko je dosadno.
[ dr ZiDoo @ 04.12.2004. 13:36 ] @
Za koju godinu?

Ja sam pre dva dana radio za 2005, tako da ti mogu poslati ako želiš (javi se na PP).
Random ti je sve rekao, nije teško samo dosadno :)
[ musa pusa @ 13.12.2004. 21:43 ] @
Ako ne mora bas u Corelu pogledaj u programu ACD Foto Slate 3.1,dolazi u paketu ACDSee 7.0.Ima malih kalendara mozda ne bas tih dimenzija,nisam siguran,ali ima dosta mogucnosti i raznih kombinacija,solidno odradjenih.Mozda i nadjes nesto sto ti zatreba.Pozdrav
[ karibo @ 15.12.2004. 18:48 ] @
Jednostavno,
odredish format na kojem ce da bude kalendar (pochni sa jednim mjesecom), onda
nakon toga idi na Tools, chini mi se visual basic i pokreni run. On ce ponuditi prozorche za makroe, a ti ga chachni i naci calendar.

Iznenadicesh se, dodaj svoj jezik, otkucaj sve shto ti trazi i odaberi stil kalendara