[ smark @ 03.12.2004. 19:25 ] @
Postoji li neki program za WIN XP koji bi omogucio, da ako umrezim 3 racunara, da kada je jedan na netu od ta tri, da i ostali imaju izlaz na net. Na primer prvo je comp1 na netu, a da ostala 2 imaju izlaz, pa posle je comp3 povezan, a ostali da imaju izlaz i tako dalje? I naravno da pri tom ne moram uvek da menjam ICS podesavanja u windowsu. Hvala na pomoci!
[ Milan Andjelkovic @ 04.12.2004. 00:23 ] @
Nisam ovo nikad radio, ali možda bi moglo da se izvede i sa xp-ovim integrisanim ICS-om.
Pretpostavka je da je u pitanju worgroup. Kada uključiš ICS na nekoj vezi, xp automatski postavlja statičku IP adresu (192.168.0.1 valjda). Ti uključiš ICS na sve tri mašine i onda ručno promeniš IP adrese tamo gde treba.
Samo ideja, nisam siguran da bi radilo...
[ smark @ 04.12.2004. 01:12 ] @
Probao sam i izgleda da je OK, ali imam sledeci problem. Kada upisujem adresu za Default Gateway trebam da upisem 2 adrese od preostala 2 racunara u mrezi. Jer on treba da trazi koji od preostala 2 ima izlaz na net i da preko njega dobije izlaz. Medjutim postoji samo jedno polje. Kako se ovo moze resiti?
[ Milan Andjelkovic @ 04.12.2004. 21:34 ] @
Šta znači "izgleda da je ok"?
Taj problem verovatno možeš da rešiš tako što odeš na properties konekcije pa Internet Protocol(TCP/IP)/Properties/Advanced/ i dodaš još jedan gateway.
Druga varijanta je da nabaviš neki drugi softver, nemam mnogo iskustva sa tim, ali pretpostavljam da bi recimo WinRoute i slični odgovarali.
[ djricky @ 04.12.2004. 22:57 ] @
mangel, jel se ti zezas, ili stvarno ne znas???

na masini koja je na netu mreznoj konekciji ukljuci ICS...

na ostalim masinama ostavi da sve rade automatski

podrazumeva se da "net masina" ima 2 mrezne... jednu vezanu na net, a drugu za LAN kome "pustas" net
[ smark @ 04.12.2004. 23:00 ] @
"Izgleda da je OK", znaci da radi, ali izmedju 2 compa, a ne i sa 3. Probao sam i da ubacim 2 gateway adrese, ali nikako da pocne da koristi i 2. kada comp sa 1. adresom ne radi ili nije povezan na net.

Videcu to sa WinRoute. Pokusao sam da uradim preko WinGate, ali on odmah prilikom instalacije trazi da se odredi da li ce comp biti server ili klijent.

[ smark @ 04.12.2004. 23:03 ] @
djricky:"na masini koja je na netu mreznoj konekciji ukljuci ICS..."

Problem je kao sto rekoh u tome sto sve 3 masine imaju izlaz na net, a ne samo jedna. Bar je tako, za sada, dok jos koristimo dial-up.
[ Milan Andjelkovic @ 05.12.2004. 00:44 ] @
Citat:
djricky: mangel, jel se ti zezas, ili stvarno ne znas???

na masini koja je na netu mreznoj konekciji ukljuci ICS...

na ostalim masinama ostavi da sve rade automatski

podrazumeva se da "net masina" ima 2 mrezne... jednu vezanu na net, a drugu za LAN kome "pustas" net

Ne znam šta ti nije jasno?
Da si malo pažljivije pročitao video bi da nema samo jedan komp izlaz na net. Da nije tako bilo bi skroz jednostavno.
Opšte je poznato da ICS pravi probleme čim je u pitanju neka iole složenija situacija, pa sam zato i rekao da nisam siguran da bi radilo, što se i pokazalo kao tačno.
[ smark @ 06.12.2004. 23:46 ] @
Zasto, ako ne unesem DNS server, ICS ne radi? Moj comp ima IP adresu 192.168.0.5, comp koji izlazi na net ima adresu 192.168.0.3. Na 3 stoji DNS server 192.168.0.5 a na 5 192.168.0.3 i net ok radi. Medjutim sa takvim DNS serverima uvek postoji neki protok na mrezi i to od programa svchost.exe. Zbog cega se ovo desava i da li je moguce nekako spustiti taj protok na nulu kada nema aktivnosti na mrezi? Cemu sluzi DNS server i da li moram da ubacim i taj podatak u ICS ili moze nekako i bez toga (kako)? Sta radi program svchost.exe?