[ marsher @ 04.12.2004. 10:36 ] @
Zelim da nabavim novi laptop IV,ali na njemu nema seriski port koji mi treba za razne programcice.Postoji neki adapter koji se prikopcava na USB konektoru.
Dali neko zna dali ce ovi programcici koji su dosad radili na seriskom portu(com 1 ili 2) raditi preko ovog adaptera i na novi laptop.Programcici su win konfiguracije ali imam i neke koje rade u DOS-u.
Unapred hvala
[email protected]
[ Dejan Lozanovic @ 04.12.2004. 14:50 ] @
Al ubode deo foruma :)

sve zavisi koliko taj program radi sa standardnim brzinama, u nekim situacijama nece da radi ta varijanta najbolje, primer je autodiagnostika jednostavno chip ne pogodi pravu brzinu i napravi haos u konekciji.
[ DDD @ 06.12.2004. 07:50 ] @
Meni je trebalo da povežem lap (bez rs232) sa fiskalnom kasom, a komunikacija mora biti preko com1, uspeo sam sa tim USB->RS232 adapterom, jedino je trebalo da podesim da USB port u koji sam utak*o adapter radi na com1 (i na brzini 9600). Naravno najbolje je ako možeš da nabaviš adapter i da probaš da li ti "odrađuje" posao
[ mramorcanin @ 07.12.2004. 22:13 ] @
i ja sam probao , bez obzira na kom portu i brzini na neke softvere taj adapter radi a na neke ne provereno ne radi na softver za pupinovu fiskalnu kasu at 5000