[ BluesRocker @ 05.12.2004. 19:37 ] @
Da li je moguce da google daje razlicite rezultate pretrage (mislim na rang sajtova) u operi i ie? U cemu je trik?
[ Predrag Gajic @ 05.12.2004. 19:46 ] @
Ja mislim da to nije moguce...
[ boccio @ 05.12.2004. 22:19 ] @
Na sta konkretno mislis? U isto vreme otvoris npr. Operu i IE i dobijes razlicite rezultate? Jedino sto je teoretski moguce jeste da u se bas u tom trenutku desila blaga fluktuacija u SERP-u, ali to nema veze sa browserom...
[ BluesRocker @ 05.12.2004. 22:48 ] @
Provalio sam u semu je bio problem. Google mi je u internet exploreru radio na srpskom, a u operi na engleskom. Mada, ne vidim razlog zasto bi zbog toga drugacije rangirao sajtove. Pogotovo, sto su oba sajta koje sam poredio napisana na srpskom.
[ sojic @ 05.12.2004. 22:56 ] @
Da, tacno. Ima veze kako je podeseno "Languages" u browseru.

Inace to sto radi ima logike, zasto ti nije jasno. Ako dolazi neko ko razume srpski ("sr" u languages), logicki je da prikaze prvo srpske sajtove, a onda engleske. A koji sajt na kom jezuku je pisan se podesava u <html> tagu

Code:

<html lang="sr">


Pretpostavljam da ovaj tag je vazan za googla.
[ boccio @ 06.12.2004. 07:29 ] @
Prvi deo je tacan - vise o tome ovde.

Sto se tice auto-detekcije na kom jeziku je sajt uradjen to je malo komplikovanije. Najsigurnije je koristiti META Content-Type i Content-language tagove. U nedostatku istih, svaki search engine (valjda svaki, bem li ga...) primenjuje pattern-matching za sajtove koji nisu momentalno identifikovani kao English/Latin1 da odredi jezik u kome je sajt pisan. Obicno uspeva, osim za japanski i arapski, to im je malo tricky da provale :)