[ nameless @ 05.05.2001. 16:44 ] @
Da vas vidim koliko znate!

Kao što je poznato, F2S.com daje besplatan unix-perl-php-20mb-mzsql hosting. Imam novi sajt koji izvršava low-level socket konekcije, pri čemu koristi LWP:: module. Skriptovi odlično rade na mom Apache localhostu, ali prebacim li ih na f2s, ne rade. Verovatno nemaju ActiveState distribuciju perl-a.

Moje pitanje: kako da na f2s server instaliram LWP modul, kada ne postoji shell nalog (skoro sam čuo da je predator? instalirao novu verziju apache-a? an f2s??). Ili još bolje: zna li neko besplatan hosting koji uključuje ActiveState perl? LWP je standardan uz ASPerl, dakle f2s ima samo običan unix-dist perl.

Pozdrav.
[ ventura @ 06.05.2001. 02:09 ] @
Prvo koji LWP?

drugo, ako nemas shell, i root pristup nema sanse da instaliras LWP, niti bilo koji drugi modul.... posalji mail adminu i pitaj ga da to uradi... mozda bi cak i bilo pametno da stavis kao attachment taj modul, jer ce njega verovatno da mrzi to da traz ipo netu..

mada probaj, jer verovanto vec ima instaliran LWP...


#!/usr/bin/perl
use LWP;
print "This is libwww-perl-$LWP::VERSION\n";
[ Gojko Vujovic @ 06.05.2001. 02:30 ] @
Po kakvom netu da ga trazi kad sve ima na cpan.perl.org :) I sumljam da ce uzeti tvoju verziju mozes ti lako da je backdoorujes ili nesto slicno da zeznes kako on da ti veruje tek tako? Posalji mu LINK jedino to se isplati.
[ alex @ 06.05.2001. 16:33 ] @
LWP modul moze da se instalira i u $HOME direktorijum, pri cemu samo na pocetku svojih skriptova u @INC array dodas i putanju gde si instalirao LWP.
[ alex @ 06.05.2001. 20:23 ] @
Citat:
alex je napisao:
LWP modul moze da se instalira i u $HOME direktorijum, pri cemu samo na pocetku svojih skriptova u @INC array dodas i putanju gde si instalirao LWP.


Heh, odgovaram samom sebi ...

Postupak kako da instaliras sam LWP ukoliko ga nema na serveru ili admin odbija saradnju je sledeci:

- prvo proveri koji je sistem na tom serveru (Linux, blabla ili nesto trece).
- na istom sistemu kod sebe instaliraj LWP i to u neki zaseban direktorijum,
tako sto ces raspakovati arhivu, uraditi:

$ perl Makefile.PL
$ make

U tom direktorijumu ce biti kreiran i direktorijum blib u kome se u sustini
nalazi instalacija (sa make install sadrzaj tog direktorijuma se kopira ispod
Perl lib direktorijuma - /usr/lib/perl). U tom dir-u se nalazi lib direktorjium,
i njega bi trebalo da iskopiras na server gde ti stoji sajt (pod neki dir, recimo,
perl/lib).

- u svom perl skriptu taj direktorijum samo dodas u @INC i sve ce raditi bez
proMblema.

Poz, alex.
[ ventura @ 06.05.2001. 21:45 ] @
alex.. on nema pristup shellu.. ali ja kad sam instalirao libwww, on je traziod a menjam glavnu berziju perla u /usr/sbin/ ...
[ alex @ 08.05.2001. 12:04 ] @
Citat:
ventura je napisao:
alex.. on nema pristup shellu.. ali ja kad sam instalirao libwww, on je traziod a menjam glavnu berziju perla u /usr/sbin/ ...


Kakve to veze ima sto nema shell? Da ponovim, instalira libwww na localhost masini u neki zaseban direktorijum, onda FTP-om prebaci tu instalaciju negde pod svoj direktorijum na tom serveru. Zatim u skriptovima samo doda taj direktorijum u @INC.

Ne vidim zasto mu je potreban shell?

Ja sam se na taj nacin dovijao sa nekoliko provajdera i njihovim administratorima koji nisu bili voljni da instaliraju nesto sto mi je bilo potrebno.

Poz, alex.
[ ventura @ 09.05.2001. 00:54 ] @
ja mislim da on za libwww treba da menja i glavnu verziju.. ali opet moguce.. to je samo modul..

mada ne znam, nemogu da tvrdim za 100% ni za jedno ni drugo..
[ tOwk @ 12.05.2001. 20:01 ] @
Ne znam zasto, ali mislim da nista nece pomoci...

Zasto? Pa zato sto vecina (cak i komercijalnih) provajdera onemogucava izlaz na net sa njihovih masina direktno. To je da bi se sprecila upotreba njihovih masina za flood, DDoS napade i slicno. To se najcesce ogranicava firewall-om, pa je moguce da on uspe da instalira taj modul na server, ali nece moci da ga koristi.

Toliko.