[ Balša @ 06.12.2004. 10:17 ] @
Videh danas Telekomov bilbord s ovom reklamom. Na sajtu nema još ništa. Zna li neko detalje?

[Ovu poruku je menjao Balša dana 09.12.2004. u 16:44 GMT+1]
[ Andjelko Gadzic @ 07.12.2004. 16:26 ] @
Za sve informacije o novim tarifama pozovite 789 pa kucajte 121 (precica do informacija o prepaid tarifama) i cucete nove pogodnosti o TOPI, TIPI i NETI tarifama. Po meni je dobra Topi jer su sms poruke od 1-2 uvece free!!!
[ Andjelko Gadzic @ 07.12.2004. 16:28 ] @
Greska, mislio sam na Tipi sa besplatnim sms porukama!
[ fanfon @ 07.12.2004. 18:10 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/81799
Evo informacija o profilima
[ Slobodan Milivojevic @ 07.12.2004. 18:39 ] @
Ne vidim zasto bi postojale 2 teme na forumu o ovome???


Drugo, mnogo su bre kasno stavili te besplatne poruke, ipak je mobi junior kod mobtela kud i kamo bolji, jer mozete zvati bilo koga na 063, a ovako da bi se isplatilo dopisivanje, svi moraju da budu na TIPI tarifi.

Trece, ovo je vise marketingski potez, nego stvarno pojeftinjenje, al jeste pojeftinjenje. Dosta su povoljniji od konkurentskog prepaid-a, to stoji. Navuci ce oni jos korisnika ovim potezom sigurno.

A one gluposti sa svakom 8-om i 15-om porukom za dz... mislim da su gluposti.

Nista posebno ovo sve. Cist marketing.

To je samo moje skromno misljenje.
[ fanfon @ 07.12.2004. 19:03 ] @
Dve teme su zato sto nisam video ovu u podforumu pa moderator moze da obrise onu sto sam postavio. Tipi tarifa je skupa. Topi je jos najpovoljnija a sto se tice cene gprs u neti-nije mnogo povoljnije od sadasnje cene od 60din/1MB. Uglavnom Prva i treca su dosta povoljnije od druge. Onih 10 besplatnih poruka pri prelasku na profil se brzo ispuca a i ko je blesav da nocu izmedju 01 i 02h kuca poruke samo zato sto su dzabe? Tad vecina ljudi spava. U jednoj slovenackoj mrezi ima isto besplatan sat ali u periodu od 17-18h a to je bar nesto.
[ VIDAKOVICV @ 08.12.2004. 22:13 ] @
Bolje je ipak nego sto je bilo.Nego da li se sada naplacuje prelazak na neku novu tarifu posto sam vec jednom presao sa crvene na plavu? One na 789 je nemoguce dobiti!
[ fanfon @ 09.12.2004. 12:52 ] @
Koliko sam ih je razumeo ne. Ali kad ostanes na ispod 50 din. kredita probaj.
[ pisac @ 10.12.2004. 12:33 ] @
Imena su im stvarno debilna. Nikako ne mogu da razlikujem toki i tipi. Voleo bih da znam uopšte smisao tih imena.

Bolje da su nastavili sa bojama, ili da su im dali neka normalna imena, kao: Standard, Vikend, Mreža
[ dexxx @ 11.12.2004. 01:13 ] @
Imena su im debilna, a i "popusti", "besplatna 10927364823726-a poruka" itd... su samo obicna navlakusa. A sto se tice imena... @pisac: toki im ga valjda treba da asocira na tok (talk) (tarifa za pricanje), a tipi....pa tarifa za tipkanje sms-a :)
Bilo bi tuzno da nije smesno.
[ misko2004 @ 11.12.2004. 15:37 ] @
Imena jesu debilna,ali TIPI tarifa nije losa.Sinoc sam poslao oko 50 poruka od 1 do 2 sata i nista mi nije skinulo jedino za to nije losa TIPI ali ovako je normalna.
Prvo menjanje tarife je besplatno a posle se tarifira sa 60 din!
[ pisac @ 11.12.2004. 19:30 ] @
Ma hajde :-)

Na plavu tarifu dodato je samo to slanje poruka izmedju 1 i 2h. To je fino, moze da koristi, ali nikako nije nešto zbog čega bih pristao da danju plaćam takozvanih 12din a ustvari 14.4din sa porezom, a sa uračunatih 20din za dopunjavanje i taksom 10% na cenu dopune onda to ispadne realnih 17.22din/minut, plus ako platiš 300din dopunu u trafici onda je to 18.78din/minut, i na kraju dodaš 1.5din+porez za uspostavu veze i dobiješ za prvi minut 20.58dinara.

Obična crvena (toki) tarifa u najgoroj (trafika 300din) varijanti ispadne 15.89din za prvi minut, a Neti za 064 poziv ispadne 12.76din prvi minut.

A skoro svi moji razgovori preko mobilnog stanu u prvi minut, jer nema potrebe razglabati preko mobilnog kad se uglavnom loše čuje zbog nepodešene mreže (drastičnog potiskivanja eha) i ko zna čega još.

Ali što su im imena debilna, stvarno neopisivo. Kao da je namenjeno deci do prvog razreda osnovne škole.
[ dorijan @ 13.12.2004. 13:08 ] @
moja drugarica je dobila poruku da je unapredjena u tipi tarifu. da li je moguce da su oni sami izvrsili promenu tarife bez ikakvog zahteva korisnika? I ko je zaduzen za regulisanje takvih stvari. Ako neko zna nesto vise o ovome, neka javi sto pre!

Hvala
[ sallle @ 13.12.2004. 16:14 ] @
mene su "unapredili" u toki tarifu...
kontam, da je ovo normalna zemlja, verovatno bih mogao da ih tuzim ili nesto slicno...
[ vince @ 13.12.2004. 16:39 ] @
Pa plava i crvena ne postoje toki je identicna crvena uz neke dodatke a tipi plava u sustini ima isto sto je imala.
[ dorijan @ 14.12.2004. 14:22 ] @
evo, danas su i meni i sestri promenili tarifu u toki! Koji su bre to fazoni? Daj bre da im malo pripretimo!




---------------------------------
Do you Yahoo!?
All your favorites on one personal page � Try My Yahoo!
--0-446355314-1103034131=:74615
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<DIV><BR><BR><B><I>sallle &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:
<BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">
<P>mene su "unapredili" u toki tarifu...<BR>kontam, da je ovo normalna zemlja, verovatno bih mogao da ih tuzim ili nesto slicno...<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#81563<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:81563:7392918a6c2ce3e92a1bd6f3a03be276<BR>
[ Emil Ranc @ 14.12.2004. 15:27 ] @
Kao što je vince već rekao, "toki" je identična crvena uz neke dodatke, tj. jeftiniji minut posle 2-3 min ili šta već. Cena razgovora, i u staroj i u novoj tarifi je 9 din + porez na promet + porez na dopunu + porez na porez...

Pozdrav
[ misko2004 @ 14.12.2004. 18:25 ] @
I mene su unapredili ali ipak sam ostao na Tipi.Tad kad su mi poslali poruku,zvao sam 789 i rekli su mi da sam na Tipi tarifi.
E sad ne znam sto su to poslali,ali uglavnom uvece saljem poruke ko lud
[ VIDAKOVICV @ 14.12.2004. 21:34 ] @
Daj mi bar jedan dobar razlog da ih tuzimo kad su samo u nasu korist izmenili stare tarife!
Druga stvar:Vec je sms centar preopterecen izmedju 1 i 2 tako da postaje umetnost u tom periodu poslati poruku!
[ dorijan @ 14.12.2004. 22:03 ] @
mene zanima na kojoj sam tarifi bio pre nego sto su me "unapredili"!
[ hakinen @ 14.12.2004. 23:27 ] @
Citam ovo i prosto se cudim..... Zasto se bre ko ljudi ne prebacite na post-paid i izaberete jedan od bell paketa. Za osnovni koji kosta 360 dinara mesecno imate 50 minuta i 50 poruka sto je duplo vise nego sa jednom dopunom od 300 dinara, pa je usteda vise nego ocigledna... Znam reci ce neko necu da placam 360 din svaki mesec, ovako mogu da kupim dopunu kad hocu, ali to je samo stvar navike.. I ja sam tako mislio ali sad pricam totalno opusteno... RAZMISLITE
[ dorijan @ 15.12.2004. 01:04 ] @
to je ok kombinacija, ali me zanima postoji li nacin da proverim koliko sam poruka poslao ili moram da brojim? Takodje pitanje vazi i za pozive.
[ viktorparacin @ 15.12.2004. 07:34 ] @
Naravno.
Pozoves 789 i sve ti "umiljata devojcica" lepo kaze.
Pozdrav!
[ Slobodan Milivojevic @ 15.12.2004. 10:46 ] @
Znam da tesko stizu poruke na 064 od 01 do 02. Posaljem recimo poruku u 01:15, i ona stigne tek za 20min odprilike, tako da ako i unutar mreze kasne tolko poruke, pitanje je kolko moze da se isprica sa nekim za to vreme??? Sat vremena razgovora za dz kod mobtela je mnogo bolja varijanta.

Drugo bre mnogo skupa tipi tarifa, kao sto neko rece, izadje oko 20din/minut kad platis dopunu 300din.
[ misko2004 @ 15.12.2004. 22:11 ] @
Rekla mi je drugarica da ce se poruke od 1-2 naplacivati sa 0.80 para od 17. decembra!E sad ne znam da li je to tacno ali ne mogu da zovem 789 jer nemam zivaca da cekam vise od 2 minuta!!!
[ rdragan79 @ 16.12.2004. 09:11 ] @
Jeste tacno je, stigla mi juce poruka od sendera Vazno, i tamo pise da su poruke u tom periodu 0.80
[ Jbyn4e @ 16.12.2004. 10:25 ] @
Tacno je, imas i na bilboprdovima uz tipi tarifu. A i ja sam dobio poruku.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.12.2004. 10:27 ] @
E, sad ih treba tuziti! Koji idiJoti, pa oni misle da mogu tek tako da se igraju!

Prvo navuku narod, pa onda kad vide da im mreza nije sposobna za to, oni lepo promene uslove, i sad kad hoces da se vratis na toki, plati druskane 60 kinti, pa pricaj.

Drzim se ja 063 moje mreze.
[ boban779 @ 16.12.2004. 12:52 ] @
Pa kakva je ovo bruka? Nige na sajtu ne pise nista o tom "promotivnom periodu" za slanje sms-a od 1 do 2 na tipi tarifi http://www.mts064.telekom.yu/prepaid_tarife.php
Citat:
Ako mobilni telefon više koristite noću i vikendom i ako volite da sa svojim prijateljima komunicirate putem SMS poruka, onda je za Vas rešenje Tipi tarifa. U Tipi tarifi postoje viša cena razgovora koja se primenjuje radnim danima od 8.00 do 22.00 časa i niža koja se primenjuje radnim danima od 22.00 do 8.00, vikendom i državnim praznicima. Ekskluzivitet ove tarife su pogodnosti u dopisivanju SMS porukama (u nacionalnom saobraćaju). Od 01-02 časa svakog dana možete besplatno da šaljete SMS, a u ostalom delu dana će Vam svaka osma poslata poruka biti besplatna. Pri prelasku na Tipi tarifu dobićete i 10 besplatnih SMS poruka

Stvarno sramota za LELEKOM SRBIJE!
[ pisac @ 17.12.2004. 16:01 ] @
Ma kreteni, videli su da su se zeznuli (nisu ocekivali toliko navalu na poruke) pa sad odjednom izmisljaju nekakav "promotivni period" koji je kao istekao.

Medjutim, ukoliko je neko presao na tipi, a sada hoce da se vrati, neka slobodno ode u telekom i napise zalbu sa ostrim zahtevom da mu se tarifa besplatno vrati na prethodnu, zbog pogresno prikazanih uslova koriscenja tarife.

Ja sam svojevremeno pisao jednu slicnu zalbu, i uvazili su je (s obzirom da i jesu krivi).
[ Slobodan Milivojevic @ 17.12.2004. 20:01 ] @
Ja imam 064 karticu sa toki tarifom (ne koristim je, al nebitno), uglavnom, meni nije stigla poruka o zavrsetku tog promotivnog perioda, a kad pozovem 789 idalje kaze da su poruke u tom periodu na tipi tarifi besplatne!

I sad ja recimo nisam cuo da je kraj tog perioda, i prebacim se na tipi, kad ono ne lezi vraze ode kredit. Treba ih tuziti!

Drugo je sto 99% korisnika nece da se zale na to, a telekom ce idalje da mlati pare!
[ istok77 @ 17.12.2004. 23:49 ] @
Slučajno naleteh na ovu temu tražeći nešto sasvim dvanaesto...

Deo sam kreativnog tima koji je napravio "tipi toki neti" kampanju (nemam nikakve veze sa Telekomom, pa nemojte da me prozivate zbog ovog ukidanja jeftinih poruka).

Elem, mislim da grešite, ovo je jedna od retkih svetskih kampanja kod nas. Hi-tech estetika u IT advertisingu je davno prevaziđena, ovaj neozbiljan fazon je sad vrlo "in" :) Ljudi koji su ovo napravili dobro znaju kako ova imena zvuče i kakve reakcije izazivaju. Ime tarife kao što je "vikend" odgovara ciljnoj grupi od 60 do 110 godina, a ovo je prvenstveno za tinejdžere, jer su mahom oni na prepaidu. Pozdrav :)
[ boban779 @ 18.12.2004. 03:05 ] @
Kampanja je ok ali zato sama mreza, usluge i korist od korisnichkog servisa...dno dna.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.12.2004. 09:39 ] @
Ma OK je to, ta imena, bla bla bla, dobar marketingski potez, kao sto sam vec ranije rekao, ali mislim da nije u redu da tako pokvareno navuku narod, a onda kazu, epa nema vise!

Ne krivim ja tebe, samo kazem da to sto su uradili ne valja.

Necu da duzim vise
[ pisac @ 20.12.2004. 09:18 ] @
Ta imena su daleko ispod nivoa ozbiljnosti tinejdzera onakvih kakvi su bili kad sam ja bio doticni. Ne znam za ove danasnje tinejdzere, mozda su im stvarno isprani mozgovi sa ovolikom gomilom zapadnjackih idiotskih reklama koje su zavladale kod nas na TV.

Ja ipak mislim da su imena na nivou osnovne škole, a ne nivou tinejdzera. A ako je baš neozbiljni fazon "in", gde je in, kod nas ili u svetu? Ako je npr. heroin "in" u svetu, jel ga treba širiti i kod nas (mada je verovatno već "in" i kod nas, nažalost).

Ah, da, zaboravih, cilj svega je što veći profit...
[ vivicav @ 28.12.2004. 10:24 ] @
Tinejdzera ima u zadnja dva ili tri razreda osnovne skole! :))
[ Carlito Brigante @ 12.01.2005. 11:55 ] @
TOKI, TIPI, NETI? Imena debilna!!!

Jos ce uvesti i tarifne profile TUKI I CUPI (za bate i seke)!
[ Nuklearni Vojvoda @ 12.01.2005. 17:15 ] @
Toki (od Talk) ... ukoliko pozive obavljate ravnomerno tokom celog dana...
Tipi (od Type) ....da komunicirate putem SMS poruka...
i Neti (od Net) ...većinu poziva pravite prema 064/065 brojevima

Mada je ista cena poruka za sve tarife... sad tipkao il ne tipkao povoljniji je postpaid ;-)
[ maj1991 @ 13.01.2005. 16:37 ] @
Citat:
Carlito Brigante: TOKI, TIPI, NETI? Imena debilna!!!

Jos ce uvesti i tarifne profile TUKI I CUPI (za bate i seke)!


Dobra, dobra
[ VIDAKOVICV @ 13.01.2005. 21:25 ] @
Zar nije vise dosta sala na racun naziva tarifa.
[ Carlito Brigante @ 14.01.2005. 14:16 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Zar nije vise dosta sala na racun naziva tarifa.


Zar nije neslana sala od strane Telekoma na racun korisnika pre-paida, sa ovakvim nazivima tarifa? Imamo znatan broj starijih korisnika mobilne telefonije koji cak i ne znaju da ukucaju dopunu, a telekom se sprda koristeci engleski sleng za imena svojih tarifa. U redu bi bilo da recimo pojedine "Junior" ili "Teen" tarife nazove tako, ali ne i sve!!!
[ VIDAKOVICV @ 18.01.2005. 21:32 ] @
Ti stariji korisnici su sigurno i pre znali da li su bili plava,crvena ili zelena (dok je još postojala)! Briga bre njih njima je bitno da može da priča,a i ostali operatori u svetu daju imena tarifama u prepaidu vezana za tako neke izraze koji su vezani za mlađu populaciju.
[ pisac @ 18.01.2005. 23:33 ] @
Pričko, Kucko, i Mreško

eto imena
i sada neko treba ponosno da kaže: koristim 064 mreško tarifu.

A što se tiče "kucko" tarife, ne vidim kakve ima veze ta tarifa sa kucanjem poruka, sem što ima 1h vremena (4,16%) u kome su poruke jeftinije nego obično. Glupost. Da su poruke duplo jeftinije u toku celog dana, onda bi mogla da se nazove "kucko", a ovako ima u potpunosti promašeno ime.
[ VIDAKOVICV @ 20.01.2005. 21:13 ] @
Stvarno tipi tarifa ne zaslužuje to ime.To što su poruke u ranu zoru malo jeftinije nikako nije razlog da se tako zove. Bolje bi bilo da se zove nighty (noćna) tarifa jer se jedino noću isplati.