[ dakimaki @ 06.12.2004. 16:26 ] @
Momci stvarno mi je potrebna pomoc oko linkovana u flesu. Nasao sam nekoliko pitana po ovoj temi ali meni jos nije jasno.

Kako linkovati buton pomocu flesa. Link se mora povezati sa Download.html gde se nalazi u C:web stranica/Download.html da bi se link kao takav otvorio na netu dakle kliknes dawnload buton pa se otvori Download.HTML.


Nadamse da sam bijo jasan

Unapred zahvalan

[Ovu poruku je menjao Trunks dana 06.12.2004. u 21:58 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 06.12.2004. 17:03 ] @
Ovo je za Flash MX...

Odaberi objekat koji hoćeš da ti se ponaša kao link i upiši sledeći kod u Actions:

on(release)
{
getURL("Download.html");
}
[ dakimaki @ 06.12.2004. 18:45 ] @
Odabrao sam objekat Napisao sam komandu ali nece, sad mi nije jasno Kako ce ovaj kod da procita lokaciju Download.html kad recimo meni se ovaj fajl nalazi u c:
A u komandu Action skripta nije potebno napisati.

Sta treba sad postupiti

Gde da sacuvam swf file

Ili treba nesto drugo koje sam ja propustio.

Hvala
[ malisha @ 06.12.2004. 19:24 ] @
pa pazi ovako... nadam se da si komande upisao u onaj donji prozor, ispod same scene, gde se dodaju akcije...

drugo, ako stavis putanju na C:/nesto/download time ces posetioca poslati na tu istu putanju na njegovom C:/nesto/download.... a sto naravno ne zelis... nadam se

znaci imas opciju relativne putanje, kao sto ti je vec objasnjeno u prethodnom postu ili apsolutne putanje, koja bi trebala da izgleda npr. ovako : http://www.tvojsajt.com/download.htm

kad to uradis onda exportujes taj movie u .swf file, a taj file insertujes u html stranicu... i voila

to je to
[ dakimaki @ 07.12.2004. 13:41 ] @
Pa ja ne znam na koji drugi nacin da pisem u skriptu jedino kad pritisnem na objekat
i idem odma pisem u njega ( dakle u actions nema druga tabela gde bi se mogao piati kod ) Ipak kod mene i dalje nece ne znam zasto napisem kod
on(release)
{
getURL("download.html");
}

sacuvam kao swf ( mosta je tu problem gde ga sacuvati pa posle insert u front page) posle pomocu front page insertujem ali kad idem preview izlazi

The page cannot be displayed

Pokusao sam da taj rad objavim na netu ali i dalje isto

The page cannot be displayed
[ Ghogilee @ 09.12.2004. 11:12 ] @
Citat:
dakimaki: Pa ja ne znam na koji drugi nacin da pisem u skriptu jedino kad pritisnem na objekat
i idem odma pisem u njega ( dakle u actions nema druga tabela gde bi se mogao piati kod ) ...


Prijatelju ne razumem sta si ti ovim hteo da kazes.
Kakva druga tabela?
E sad pocetnicki:
Selektuj taj button. Desni klik i odaberes actions(ili pritisnes F9). Kada ti se otvori prozor bele povrsine sa tvoje leve strane imas izbor Akcija. Pod Browser/Network akcijama dvaput kliknes na getURL(podrazumeva se da je panel postavljen na normal mode) i... sa desne strane ces videti kod:
on(release)
{
getURL("");
}
Gore iznad tog "koda" ces videti URL i tu upises putanju ka tvom fajlu (stranici) i to je to.Imas i opciju window, pa izaberes da li ces da otvori novi prozor (_blank) u istom prozoru (_self) ili sta god vec hoces.
Uglavnom "kod" treba ovako da izgleda:
on(release)
{
getURL("download.html");
}
Kao sto ti je i malisha rekao, da se ne ponavljam(a ponavljam se jel? )
Znaci ako si u www root ubacio naprimer index.html (tu ti se nalazi swf) a u folderu stranice ti se nalazi download.html onda ti je putanja "stranice/download.html" (znaci bez ikakvih C: , http:// i ostalih stvari ). A ukoliko ti se download.html nalazi na istom mestu kao i index.html onda ti je putanja samo "download.html".
Naravno je da se podrazumeva da ti je taj swf fajl na istom mestu kao i index.html u tvom slucaju.