[ lesic @ 06.12.2004. 21:33 ] @
Pozdrav svima,

da li mi može neko reći gde mogu kod nas da nabavim USB IR prijemnik???
Ima li možda gotov proizvod da se kupi, npr. kao oni što se isporučuju uz neke TV kartice?
Takođe vec odavno postoji USB Igor Plugin za Girder i šema za njega, pa se pitam da li neko pravi ovu vrstu prijemnika?

Hvala vam unapred!
[ sasa022 @ 06.12.2004. 23:05 ] @
Pretrazi oglase puni su tih stvarcica....
Ako se malo razumes u elektroniku mozes i sam da napravis....

www.elitesecurity.org/tema/78363
www.elitesecurity.org/tema/34677
i jos mnogo slicnih....
[ sasa022 @ 06.12.2004. 23:38 ] @
www.cesko.host.sk/girderplugin.htm
[ lesic @ 07.12.2004. 14:47 ] @
Ti izgleda mesas IrDA i IR. IrDA ti je za komunikaciju sa mobilnim i sl., dok je IR samo prijemnik za daljinski.
Imam napravljen za COM port, ali treba mi za USB posto nemam vise slobodnih portova, a i elegantnije je.
Da pravim sam za USB, treba mi programator, itd...

Trazio sam po oglasima, nema nigde, to ti je sve IrDA ili se kaci na COM.
Ako neko zna tacno gde ima, nek javi.
[ sasa022 @ 07.12.2004. 15:34 ] @
Ako imas IRDA koji radi i kao prijemnik i kao predajnik sto ce ti onda samo prijemnik.Daljinski normalno radi i sa IRDA.
[ lesic @ 07.12.2004. 16:11 ] @
Ti ocigledno mesas ta dva uredjaja, kao i mnogi drugi.

Evo jos jednom:

IrDA ti sluzi za komunikaciju sa mobilnim, PDA....
Sa IrDA NE mozes da primas signale sa daljinskog, jer radi na drugoj frekvenciji itd...
Imas razne IrDA adaptere za USB od mnogih proizvodjaca a i mozes sam napraviti da ti ide na plocu.


IR ti je obicni prijemnik koji je veoma prost i uglavnom ga ljudi prave i prodaju jer je toliko smesno da ga skoro niko i ne proizvodi.

Ni jedan IrDA ti nece raditi sa daljinskim. Idi na www.girder.nl i procitaj FAQ ako mi ne verujes.
Pa logicno je, mislim nemas ti u svom TV-u IrDA prijemnik vec IR!

AKO NEKO ZNA GDE MOGU NABAVITI IR KJI SE KACI NA USB NEKa ODGOVORI.
TREBA MI ZA DALJINSKI UPRAVLJANJE PC-A, NPR. POMOCU GIRDER-A.
[ sasa022 @ 07.12.2004. 19:23 ] @
Citat:
IrDA ti sluzi za komunikaciju sa mobilnim, PDA....
Sa IrDA NE mozes da primas signale sa daljinskog, jer radi na drugoj frekvenciji itd...
Imas razne IrDA adaptere za USB od mnogih proizvodjaca a i mozes sam napraviti da ti ide na plocu.


www.montsat.cg.yu/irdapc.php
A kako ovo radi ??? I sto moram da koristim bas GIRDER ?

[ bukovski @ 08.12.2004. 02:22 ] @
radi provereno. a sto moras g.. pa da podesis konfiguraciju tastera na daljinskom i uskladis ihsa programom za koji oceh da ga koristis
p.s. al sam ovo nerazumljivo napisao
[ sasa022 @ 08.12.2004. 11:17 ] @
@bukovski

Meni je jasno da to radi,a pored Girdera postoji jos par slicnih programa...
Zato sam pitao sto mora bas Girder.

www.dalton-electronics.com/DRCS/DRCS.aspx
www.evation.com/software/windows.html
ima jos....
[ lancia88 @ 08.12.2004. 15:15 ] @
Pozdrav,
a meni nikada i nije proradilo nista osim winampa u tom girderu mada jos jedan daljinac na stolu....natrpan sto daljincima, digao ruke i sve stoji u fioci
pozdrav
PS: ne mora Girder da bude, bilo koji program koji setuje instrukcije dobijene raznim dugmicima sa daljinca (learn IR), mozes cak podesiti i gasenje racunara tako a da ne bude dodatnih pitanja: jedno dugme dize start, drugo turn off a trece turn off u zadnjem prozoru
[ lesic @ 08.12.2004. 20:25 ] @
Za Sasa022: www.montsat.cg.yu/irdapc.php - pa to ti je obicni IR prijemnik koji se kaci na IrDA port ploce. Sve ti pise, nije to IrDA, nemozes komunicirati sa nikakvim mobilnim itd., vec iskljucivo ti sluzi za daljinski.

A ne mora biti Girder, ima gomila softevera za daljinsko upravljanje, ali je Girder ipak narazvijeniji i najzastupljeniji od svih, i on podrzava USB IR prijeminike koje ja zelim. Samo sto ljudi imaju dosta problema da se snadju s njim, pa nekom nece sve funkcije da prorade. Naravno, mozete korisriti i WinLirc, uIce, PC Remote, itd... kome se sta svidja.

Evo vam i na engleskom objasnjenje razlike izmedju IR i IrDA:

Internal IR ports are usually IrDA network interfaces. This technology was not designed to work with handheld remote controls, and most models do not work at all.

Yes, IrDA is an infrared light based technology. But there are physical differences between IrDA infrared light and the light emitted by remote controls (wave length/frequency), and, even more important, remote controls and IrDA use protocols. These protocols are completely incompatible. Most IrDA receivers filter out all incoming signals that do not follow the IrDA protocol specification, so no matter how long you try, your hardware cannot work with remote controls. No, it doesn't make a difference whether it's a built-in, serial port or USB device. Because of all these troubles, sofware cannot and will not support IrDA.

Very (very) few models seem to be able to receive infrared signals from RCs. If you're using Win98, read this. No chance under ME, 2k or XP.


E, sad jos jednom pitanje zbog kojeg sam postavio ovu temu:

ZNA LI VISE NEKO GDE IMA DA SE KUPI USB IR, A NE IrDA???
[ sasa022 @ 04.04.2005. 22:59 ] @
USB-IR-Boy Board

http://usbirboy.sourceforge.net/

http://usbirboy.sourceforge.net/pictures.html