[ hornjak @ 07.12.2004. 19:01 ] @
Imam problem: treba na visini od nekih 15 m da postavim utp kabl izmedju dve zgrade udaljene oko 90 m. Postoji li utp kabal sa sajlom (samonoseci) ili nesto slicno i ako ima gde moze da se nabavi??? [email protected]
[ Gojko Vujovic @ 07.12.2004. 19:09 ] @
Postoji, upravo tako ga i traži kako si nama opisao.
[ fanfon @ 07.12.2004. 20:32 ] @
Mislim da ovde ima ono sto ti treba.
http://www.feman.co.yu/Srpski/Alati.htm
[ tdjokic @ 07.12.2004. 23:15 ] @
Pre montaze ga uvijte spiralno. Kod mene na Banjici imamo celu "paukovu mrezu" takvih kablova izmedju 11-tospratnica(!) - Memodata kabl-net. Kod nekih je doslo do odvajanja kabla od sajle pa sad visi posebno kabl, posebno sajla. Da su ga spiralno uvili pre montaze, kabl ne bi imao kud - odvojio se, ne odvojio se, morao bi lezati na sajli.
[ Mister Big Time @ 09.12.2004. 03:04 ] @
A sta je sa gubitkom signala? Do 100m moze LAN da f-nise nesmetano.. teoretski.

Inace, moze kabl da se uvije i sa onom zicom za susenje vesa (LOL ali f-nise), ili cak da se gurne kroz crevo za bastu. (LOL opet).

[ ghost2k3 @ 09.12.2004. 19:08 ] @
Moj drug je prisrafio nocase na zidove i zatego najobicniju sajlu, na koju
je pricvrstio najobicniji utp kabel. I sve lepo radi. Mozda je ovako
jeftinije, ako mozes "naci" povoljno sajlu.
[ tdjokic @ 10.12.2004. 04:51 ] @
Koliko je meni poznato, u tzv. samonosecim kablovima je i sajla obucena u plastiku, pa tako zasticena od korozije.

Sto se tice gubljenja signala, opet upucujem zainteresovane na Memodatu i njen kabl-net, koji je meni radio veoooma lose, a i nekim drugim ljudima i nikada nismo saznali sta, zasto, kako bi se moglo otkloniti i slicno. Firma je izgleda presedlala na wireless i gotova prica. Ja sam na dial-up-u, samo sam se dzabe namucio i nasekirao sa tim kabl-netom.
[ Gojko Vujovic @ 10.12.2004. 12:54 ] @
Nije presedlala, gasi se firma. Predaju korisnike drugim provajderima.