[ smark @ 07.12.2004. 19:41 ] @
Kako mogu da namestim password za serovane foldere na mom compu? Na primer, kada neho hoce da otvori neki serovani folder, da prvo mora da unese sifru. Citao sam na netu da treba da se iskljuci opcija 'Use simple file sharing', sto sam i uradio i krairao nov user name. Da li ime tog novog user-a treba da bude ime compa, ili isto kao user (posto su ta dva imena razlicita) na compu kome zelim da dozvolim pristup ? Onda sam na permissions (u odeklju shering) obrisao everyone i dodao tog user-a, ali pise 'IME_MOG_COMPA\markko', a ne ime compa na kome je korisnik markko, da li je ovo ok? Nadam se da nije previse zbunjujuce :) Hvala!
[ Milos Stojanovic @ 11.12.2004. 01:41 ] @
Ime korisnika može da bude proizvoljno, i da, neko sa strane treba da se loguje sa 'IME_MOG_COMPA\markko', gde je 'markko' user koji si ti kreirao na svom računaru, bez obzira kako se zovu računar i korisnik sa kog se pristupa tvom računaru.
[ smark @ 11.12.2004. 12:51 ] @
OK, to sam napravio i sada radi, ali kada otvara neki serovan folder pri prvom otvaranju protekne oko 30-tak sec. Zbog cega se ovo desava? Kako mogu da namestim da korisnici svoja korisnicka imena i lozinke mogu da koriste samo prilikom pristupa iz mreze, a ne da se direktno (lokalno) loguju na moj comp?