[ susumiga @ 07.12.2004. 21:37 ] @
Problem :

Imam tacku (masu) koja udara u kruznicu, ali ne treba da se odbije nego da klizne u pravcu tangente. Vektor brzine treba skrenuti u pravcu tangente.
Od parametara imam centar i precnik kruznice , vektor brzine i tacku na kruznici koja predstavlja tacku kolizije tacke (mase) i kruznice.

Treba da simuliram namotavanje kanapa oko cilindra i do sada sam uspeo da isprogramiram da se kanap namotava, ali ako se jedan kraj kanapa vuce, ostatak koji je namotan treba da klizi po obodu cilindra.

Teoretski mi je sve jasno, ali pravim neku glupu gresku i nikako ne mogu da se ispetljam.

Ako neko zna konkretno resenje (bez mnogo teoretisanja) neka napise tih par redova koda.

Ovde mozete videti na sta to otprilike lici :

[url]http://www.geocities.com/susumigayu/animation.html[/url]

Hvala !
[ tosa @ 08.12.2004. 10:41 ] @
Tangenta je izvod u datoj tacki.
X^2 + Y^2 = 1 je jednacina kruga.
Dakle 2X + 2Y je to sto ti treba!
[ tomkeus @ 08.12.2004. 14:10 ] @
Ako je ort ose cilindra a ort radijus vektora između tvoje tačke i centra cilindra, ort vektora duž koga hoćeš da skreneš tačku ti je .
[ susumiga @ 08.12.2004. 22:34 ] @
Hvala obojici.
Uspelo je iz cuga! Jedino se pojavio problem sto se sada kanap namotava sam od sebe, tj i kada ga ne vucem, ali to ce se resiti.
[ susumiga @ 12.12.2004. 22:29 ] @
Opet problem. Tangenta uvek vuce u smeru suprotnom od kazaljke na satu. Kako projektovati vektor brzine na tangentu tako da ako vektor brzine vuce u odredjenom smeru i njegova projekcija na tangentu vuce u istom smeru?

tomkeus, pokazi se!

p.s.
Imas pivo.