[ ton_majstor @ 08.12.2004. 07:48 ] @
Ovde cemo razmenjivati iskustva i probleme, neko ce odavati neke tajne a neko ce da ih krije kao zmija noge. Nema veze na kojoj verziji kompjutera, hardvera ili softvera radite, javite se. Na kraju krajeva, vecina nas je MORALA da kupi i hardver i softver za lepe novce, pa da to ne bude jedina nasa odlika....
[ ton_majstor @ 08.12.2004. 08:00 ] @
rED JE DA PRVI POCNEM I iskljucim caps-lock... Imam Digi 002r sa verzijom 6.4. Kupljen je u septembru, i nigde ne mogu da procitam koja mu je "cs" odnosno, sub-verzija. Na site-u izbacise dosta update-ova, a ja ne znam sta da skinem (verovatno poslednji update), jer me nervira sto je deset dana kasnije izasao 6.7, a vidim, neko rece da ce i 7.0 uskoro. Inace, ako je u pitanju MIDI, PT je mrtav papagaj! Ono jeste, tacan je, a kada sve sredite, svira kako treba, ali NACIN na koji treba doci do toga je grozan.
Da li ste se registrovali i kako, i sta ste time dobili?
[ ton_majstor @ 09.12.2004. 13:14 ] @
Ok, surf pa read all (na 21.4-33.6 Kbps je SMOR) i sledece: ptle64cs6.zip je update za plug-ins, a sledeci MUST je ptle64cs9.zip, koji je standardan upgrade. Da li neko zna nesto o 7.0, jer na site-u ne pise nista??? Koliko ce da kosta upgrade verzije (neregistrovane) 6.4 na 7.0? Kako da se najlakse registrujem, a da to ne zahteva T1 link za USA ili 20$ za postarinu? Help.
[ vindic8or @ 09.12.2004. 19:51 ] @
cujem da za 7.0 planiraju rad podrsku za rad sa midijem. a jbg, do tada uvek mozes da exportujes midi iz cubase-a ili logic-a u pt 8-].
[ Ni ten ichi ryu @ 10.12.2004. 04:54 ] @
digidesign po pravilu radi besplatan upgrade ako si kupio softver u periodu od 3 meseca pre izlaska nove verzije. Znam da imaju neku fiksnu cenu inače, ali moraću da se raspitam...
poznajem jednog industrijskog dizajnera koji radi za digi, i on priča kako je najveći deo razvitka 7.0 zapravo MIDI....
[ ton_majstor @ 10.12.2004. 11:21 ] @
Ne ne ne ne, Vindic*or! Ako mislis da je ovo dosada bila "podrska", a tek ce od sedmice da bude bar kao stari Cubase, ubicu se! (BANG!)
Naravno, radim u Nuendu (dovoljno se opire coveku da ga poshtujem, a opet, ima lepih trikova, i nije los za programing/editing. Kada skockam midi/VST u Nuendu, lepo skuvam kafu, pa KANAL po KANAL audio (24-96) export (< LOKATORI! >) u TEMP folder, pa onda u PT, da uzivam. Usput, malo ga ocistim u Forge-u (DC offset i slicna sranja, ako mi neko donese takve wav-ove), pa IMPORT u session! PT mi pruza tu vrstu zadovoljstva da sednem ispred 32 kanala nabijenih informacijama, i da se uopste ne bojim da cu to uspeti da "uguram" u 2 ili 5.1. Naravno, tu je i SONY Oxford, cisto da kazem. Uskoro cu o njima. Pozdrav, obojici.
[ vindic8or @ 13.12.2004. 17:36 ] @
axa, capiram..
znaci PT LE koristis samo za mixdown, kada sredis sve audio trackove...
ok je i to... bilo bi bolje da mozes i midi edit tu da uradis tho :)

napisi nesto o sony oxford.. hehe
[ Ni ten ichi ryu @ 13.12.2004. 21:28 ] @
ja ću da napišem nešto o sony oxford - WOW MAMA! :) Čuo sam ih na nekoj njihovoj prezentaciji i stvarno sam bio zadivljen. Snimak koji je zvučao dobro je odjednom postao fantastičan.

ok. Za LE pro tools, upgrade je standardno $75. S obzirom na najavljeni revolucionarni upgrade na 7 možda podignu cene, ali iako to urade sumnjam da će biti neka silna suma. Sa druge strane, moguće je i da urade besplatan upgrade za sisteme kupljene u prethodnih godinu dana.

I'll keep ya posted.
[ ton_majstor @ 14.12.2004. 08:51 ] @
Ne, samo pripremim MIDI, bez efekata (sem ako su neizostavni deo zvuka, kao chorus ili tremolo na Rhodes, ili ako aranzer insistira) u Nuendu, a onda USNIMAVAM audio u PT, editujem, prearanziram, mixam, sve to u PT. Ma, nemam dobar izbor Virtuelnih Instrumenata za PT da bih tu svirao, iako imam FX Expansion. To ti je VST-to-RTAS konverter i radi odlicno. Prakticno, vecina stvari koja ti radi kao VST se pojavi kao Audiosuite ili Insert/Send u PT! MEGA! Ali, tu je OXFORD...... Ne vredi da te lozimo, Vind.... mora de se cuje. Ukratko, EQ+Filters je kao da si na mikseti od 15000-20000 e i vrtis filtere. Prosto nema problema koji ne mozes da ublazis ili resis u potpunosti. Dynamics plug je vise nego OK, ima strasnih caka sa nekim vintage-zacinima, a i nevidjenu kontrolu gate-a. Ipak sidechain ovde RADI, sto je presudno! Ja sam kupio 3-set sa Transient Modulatorom, a ne sa Inflatorom, "which is nice"! Inflator imam i cr... a radi cudno, pa mozda cak i uporedivo sa L1+ (Za L2+ mislim da je njesra). ALI, TM je CUDO!!!! Doneo neki lik neke "Canvas" conge, pa to kao guramo u mix, a ono nestane odmah, a ako pojacas, cujes da je jeftino.... elem, malo aplikujes, izaberes dobru frekvenciju, i eto ti i PUNCH i MAST i AKAI sempla kongi sa najboljeg CD-ROM-a! Ne salim se, jako je to blizu. Imas samo problem sto bi ga svuda stavio, na sve zvuke, ali ne ide (a i CPU se trosi)... Uzgred, TC POWERCORE je totalno OUT! Moj Intel P4 2.8-3.1-3.4 ga DUPLO dere u CPU! Uzgred, PC ima i novije verzije plagova. Ja ti predlazem da se dobovorimo da skupis zgubidane (citaj: kolege), pa kod mene na demostraciju. Ponesite svoje fajlove, a ja vas necu tuci po prsticima, ako mi krenete da krljate po misu! Hahaha... ozbiljan sam.
[ ton_majstor @ 17.12.2004. 13:25 ] @
Mislim, problemi! Ide lako do ptle64cs3.zip, koji je mali, al onda krecu BIGSIZE downloadovi, 25Mb, pa ko voli nek izvoli.... Kada sam skinuo ptple64cs6.zip, koji je upgrade za pluginove, al nece moci! Kaze, ne valja mi PT?!! Ajde, ima tu kod mene i malo crk... ali, ne updateovati osnovne plugse, a usput zateci Factory bundle ili SONY ili ILok... help.... Ne smem ni da pomislim da skinem ptle64cs9.zip, jer cu potrositi Slavu i Bozic, za "djaba"! HELP!? (znam, veci No podrazumeva manji, alii....) Ja sam na od 21.6 do 44, pa mi je grehota da bacam kintu, a Vi "preslatki" ADSL ili ubogi ISDN, pomagajte.....
[ ton_majstor @ 21.12.2004. 10:47 ] @
Nece, narode. cs4 mi prijavljuje da ne moze da nadje validnu verziju 6.4! Cs3 je mogao! Znate li o cemu se radi, da ne bacam lovu za surf... download? (a skinuo sam 25 Mb).
[ Ni ten ichi ryu @ 21.12.2004. 17:57 ] @
jesi probao da kontaktiraš digidesign? Pretpostavljam da su mega zauzeti i da nisu toliko strpljivi sa le korisnicima, ali ništa ne košta da probaš.
[ ton_majstor @ 23.12.2004. 08:09 ] @
Ma, pusti... Nisam im poslao ni registracionu karticu, a kazu da jos uvek nece da uvedu online-registraciju! Pazi smradove, u 2004 godini treba da im POSHTOM u USA shaljes nalepnice (?????), ne bi li se oni uverili da si "legalan"! Blblblblblbl......
I-lok, SONY procedura i registracija je trajala manje od pola cuke, na 31.2 Kbps, i sve je OK, a ovi majmuni.... ma nemam rechi.

Imam ortaka na 512 Kbps, pa cu tamo sve da poskidam, pa shta bude, bude... javicu vam.
[ Ni ten ichi ryu @ 23.12.2004. 16:37 ] @
Citat:
Pazi smradove, u 2004 godini treba da im POSHTOM u USA shaljes nalepnice (?????), ne bi li se oni uverili da si "legalan"!


slažem se da je malo komplikovano iz scg, ali recimo kod nas u studiju nijedan "studijski" komp nije povezan na internet (direktno), i to je meni sasvim ok. Mada, s obzirom da su LE sistem koliko-toliko jeftini (na ovom tržištu) i neprestano menjaju vlasnike (ebay šljaka ko lud), bilo bi mi čudno da ti ne reše problem i bez registracije. A možda i neće...
[ ton_majstor @ 24.12.2004. 09:35 ] @
Pitanje. Koji je "native" format video-zapisa za PT? Tj. sa kojim tipom fajla najbolje radi ili najmanje desinhronizuje, stuca, jede CPU i da li mogu da koristim neki third-party viewer a u sync-u sa PT. Naravno, full-framerate, fajlovi do 1-2 min, znaci reklame.

Mislim da PT jako tupavo radi sa videom, cak smatram da ga tu Nuendo "dere". OK, postoji taj Hi-priority playback, ali... slika je mala, a skaliranje je totalno ograniceno... Help?


Video karta mi je obican, firmirani ATI 9200 full 128 Mb, no VIVO.
[ Ni ten ichi ryu @ 24.12.2004. 16:14 ] @
Mislim da je Quicktime.
Sve zavisi od konfiguracije i sistema. PT je sad standard u film-video industriji, ne Nuendo :) Takođe veličina videa u PT zavisi od fajla koji si dobio... TDM konkretno neće da uradi resize preko default veličine.
[ ton_majstor @ 27.12.2004. 10:50 ] @
Ma, ko mi je kriv shto su mi monitori na 1200x1000 ili 1600x1200, kada je PAL video onolicki (726x528?)... 'fala Bogu da imam ATI Hydravision, pa cu se snaci... hvala ti za QT-tip. Ima li ga negdje "zadjaba", ili je pod copyrightom...?
[ Ni ten ichi ryu @ 27.12.2004. 17:45 ] @
quicktime plejer je džabe, ali plejer ti neće raditi nikakve konverzije... Ako je klijent već odradio video reklamu, traži mu-joj da ti ga daju u QT formatu - njima to ne bi trebao da bude problem. Takođe mislim da je dobro da ako već imaš visible video track u PT da ga ili namestiš na blocks ili da ga totalno sakriješ... to donekle štedi CPU.

naravno slažem se da je PT tupav s videom. Nadam se da su i oni to skontali i da rade na poboljšanju za PT7.
[ ton_majstor @ 25.01.2005. 16:25 ] @
HA, izasao je patch za SP2! Naravno, trazi LE 6.4cs9...

Evo ga ceo doc kao attachment!
[ ton_majstor @ 03.02.2005. 10:44 ] @
I naravno, RADI! Kao sto se i dalo ocekivati od Digi-ja, sve je OK!

Moram da iznesem JUCERASHNJI dogadjaj iz mog studija:

Musterija je donela Nuendo projekat i ucitali smo ga kod mene... covek je zavrsio sta je imao sa editovanjem, preslusao sve ponovo i krenusno da transferujemo wav-ove u PT.
Kada je sve bilo gotovo, pustio sam mu ponovo pesmu, sada iz PT, netaknutu, cisto poslaganih track-ova, i nastade frka!

Covek je skocio kao oparen i povikao da mu pesma potpuno drugacije zvuci nego malopre, iz Nuenda. Tu se zabrinem i pridjem, a on me gleda kao da mu nudim kilo vruceg bureka (radosno) i kaze: " 'ebes Steinberga, sta se desilo? "

Objasnim mu da sabirinca/stereo-shina/magistrala ima potpuno drugaciji algoritam kod Steinberga i slicnih, a da Digi ima svoj, koji eto, ocigledno (cak i njemu, nepripremljenom) bolje zvuci. Posto sam ga sprecio da baci svoju "kopiju" Nuenda u djubre, zajedno proslavismo "event" uz kilo... (ne bureka).

Naravoucenije: Hvala Gospodu shto me Vlada Negovanovic ne ubedi da kupim Nuendo u kompletu (sa sve hardverom), i sto moj, skoro upola jeftiniji sistem zvuci bolje...

Izvinite na smetnji....

[ Ni ten ichi ryu @ 09.02.2005. 03:17 ] @
ha.
tako dođe priča o čoveku koji snimi ceo album na par 24-kanalnih otarija, api-u, i onda ga propusti kroz pro tools, "da bolje zvuči" :Þ
[ ton_majstor @ 09.02.2005. 10:46 ] @
Ma, pali bre... ko je ta MORONCHINA!??

Neki od onih PT Narkomana? Ja TO ipak nisam.

Samo ga volim.... 8P
[ rootout @ 23.02.2005. 00:03 ] @
E ljudi mogu li negde na netu da nadjem Pro tools bilo koju verziju *ali za WinXP*

Mislim.... ima li smisla? Spominje se neki hardver!
Nego ... gde ste vi to uredno kupili vashe kopije pro tools-a, i koliko para? i koliko para? i koliko para?

cheers
[ ton_majstor @ 23.02.2005. 09:57 ] @
Evo, ja cu da pocnem:

Idi na digidesign.com i VIDI sam sta ima za XP "for free"! Dalje, ako i ima, ta verzija je JAKO okljashtrena, radi tek da se kaze da radi, nema Bogznasta tu da se vidi i cuje...

Hardver se spominje, jer, software se kod Digi-ja iskljucivo naslanja na sopstveni hardware, tj. ne radi bez njega. Obrnuto moze, tj, mozes da poteras i Logic i Cubase i Nuendo i Live i Cakewalk.. ustvari sve sto je ASIO aplikacija... uglavnom, kod nas ovde ljudi tako i koriste PT. Prvo se isprogramira aranzman u nekom od onih gore programa, a zatim se prebace wav-ovi u PT i mixa (bez straha i problema, sa uzivanjem...)

Ja kupio moje sprave u Bgd, imam (huh, dosadan sam) Digi 002R, koji sam letos platio 1050 e. U tom paketu dobijas hardver, programe (6.7) za Mac OSX i Win XP, osnovni set drajvera i plag-inova, sa kojima (kunem se!) mozes da smiksas neku lepu plocu! Za razliku od onih "load of bullshit" plagova za Cubase, Logic (ima izuzetaka) i Cakewalk, ovo je potpuno OK. Nema ih mnogo, ali su dobri. EQ, Dynamic, Delay sekcija (tu je i chorus, tek da znas), osnovni ali lep D-verb (reverb), par dithering i mastering funkcija.. i to je to za te pare...

Ne preporucijem ti 001, jer mu je prestala podrska od strane Digi-ja, tako da mozes da biras izmedju 002r (ima i u mixer-varijanti) i M-box-a, koji je USB verzija, sa manje I/O i patching mogucnosti. 002 je Firewire uredjaj, znaci, radi bez da ti pravi probleme sa nekim tamo magistralama, PCI-overloadima, interraptima i sl. Naravno, preporucujem Intel P4 2.4+ (865 ili 875 chipset), na ASUS-u; dalje, ne treba ti "hyperthreading", pozeljno je jedno 1Gb RAM-a, VEEEELIKI MONITOR i udri...

Zadovoljan, ili da ti nastavim drugi put?
[ Ni ten ichi ryu @ 23.02.2005. 16:47 ] @
nažalost, digi001 ne podržava ništa preko 6.4 ;( moj omiljeni le interfejs.

(poslednji put kad sam gledao) ne postoji besplatni pt za xp. Jedina win verzija je PT free za win98. Može da tera 8 mono kanala, i čini mi se jedan stereo.
/me radi u 100% digi studiju sa HD3 sistemom na verziji 6.4, digidesign pre-amps, dva 192/jedan 96i interfejs, Icon kontrolerom i Waves Platinum bundle plugins. Akustiku sam sam pravio. Sve to ide preko jednog G5 2.0Ghz, 2GB memorije sa 10-ak eksternih fw diskova. Naravno ništa ne pripada meni (osim jednog hard disk-a), tako da ne vredi da pričam o cenama.

Ako želiš da investiraš u pt sistem, 002r je najbolje rešenje. Ako želiš da investiraš u pt sistem nađi i neke pristojne monitore, da se ne bi hebavao sa slušalicama ili nekim sličnim kakicama.
[ ton_majstor @ 23.02.2005. 19:26 ] @
Citat:
/me radi u 100% digi studiju sa HD3 sistemom na verziji 6.4, digidesign pre-amps, dva 192/jedan 96i interfejs, Icon kontrolerom i Waves Platinum bundle plugins. Akustiku sam sam pravio. Sve to ide preko jednog G5 2.0Ghz, 2GB memorije sa 10-ak eksternih fw diskova. Naravno ništa ne pripada meni (osim jednog hard disk-a), tako da ne vredi da pričam o cenama.



More, 'em ti sve po spisku, mangupe... lepo si se ti tamo sredio, sine....

Ako, ako, da ima ko da se vrati ovde i da nas nalupa po ushima (punih zutoga voska)

Hmmm.... pozdrav.


[ ton_majstor @ 17.03.2005. 22:30 ] @
Danas mi je stigao DIGIDESIGN-ov katalog softvera i hardvera iz USA!

Koga shta zanima, neka pita, raspolozen sam da pomognem!

Ima ovde svacega!
[ ton_majstor @ 30.03.2005. 13:32 ] @
Joj, izasao je EQ III, plus je FREE za 6.7 usere! Ahhhh... HELP!



Posle ovoga, bice uninstall nekoliko EQ-plug-ova...


Smrc, ja imam 6.4, a ovo je za 6.7!
[ Ni ten ichi ryu @ 31.03.2005. 06:41 ] @
drugim rečima, digi misli da je vreme da se pređe na 6.7 :)

yours truly je svim srcem protiv digirack eq-a.
[ ton_majstor @ 31.03.2005. 11:50 ] @
Citat:
yours truly je svim srcem protiv digirack eq-a.


Ko? Ne slazem se u potpunosti. Ja sam cesto upravo na njegovom "fabrickom" EQ resavao prilicno komplikovane mix-eve. Naravno, EQ II ne zvuci nista specijalno, ali i NE KVARI postojeci zvuk. Napominjem da nemam pojma kako radi EQIII, ali IZGLEDA user-friendly, za razliku od gomile drugih koji su uglavnom "friendly-user"!

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 21.06.2005. 09:58 ] @
Ha, instalirano!

EQ III me najviše zvučno, a donekle i ergonomijom podseća na TripleDAT EQ, što je lepo!

Sve radi i na 6.4, iako oni PREPORUČUJU da se krene od 6.7! Ako mi prsne, obavestiću vas. Inače, daleko je "udobniji" od starog EQ, nekako je svilen, a i lepo se nadopunjuju.

Naravno, za glas i kritične EQ, i dalje SONY Oxford...

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 21.06.2005. 09:59 ] @
Evo ga jednopojasni EQ III:

[ ton_majstor @ 21.06.2005. 10:02 ] @
Evo ga četvoropojasni EQ III:

[ ton_majstor @ 21.06.2005. 10:08 ] @
I najzad, sedmopojasni EQ III:



Napominjem da je EQ III mono, odnosno dual-channel.

Ajde sada da ga isprobamo!
[ Ni ten ichi ryu @ 21.06.2005. 17:45 ] @
probao sam ga i ja... Stvarno je "smoother" od starih EQs. I što je najlepše, čitljiv je od strane svih digi kontrolera.
[ ton_majstor @ 30.07.2005. 08:53 ] @
Jeste, ali ima samo jedan drawback... malo se ČEKA da izvrši edit. To je minimalna vrednost, ispod sekunde i po, ali nije instant. Možda zbog 6.4 verzije?

Inače, zvuči blentavo, ali koristi!

Blentavo, means... radi, ne smeta, ali nije nikakav breaktrough!

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 30.07.2005. 09:27 ] @
Korisnik Mikula-Mali mi je uputio PP sa sledećom sadržinom:

Citat:
Postovanje Ton Majstore,
zanima me tvoje generalno misljenje o Mboxu? Da li to moze raditi i sa Nuendom ok? Znam za ograniceni broj in/out, za max 48 KHz, te za nedostatak midi in/out (imam midisport 4x4 valjda moze s njim raditi?). Do sada sam razmisljao o kupovini EMU 1820m. Citam po internetu dosta kude Mboxova mic pretpojacala (da li su priblizne kvalitete kao oni na EMU?).

Ako pitam gluposti, zanemari, inace sam bio skoro porucio alesis monitore, a nakon pazljivog citanja tvojih postova sad su mi na putu bm5a, pa velim da me opet mozda skrenes na pravu stranu (u pravo vrijeme ).

Hvala lijepo!


Smatram da je pitanje suviše ozbiljno da bih odgovorio samo Mikuli... tj. da najzad raščistimo trenutnu situaciju na tržištu! Vežite se, krećemo!

http://www.digidesign.com/products/mbox/main.cfm



1. M-Box je sada već matora sprava, i recimo da ima ozbiljan problem. Njen interface sa kompom je USB 1.1! Znači, sporo! Džaba specifikacije, nije to protok koji može da danas zadovolji multikanalni mix!

2. Pretpojačala? Focusrite? Ok, niko nije rekao da za 500 $ možeš da dobiješ Bog-Zna-Šta! Služi svrsi, ali NEMA identitet! To isto važi i za 001, 002, u bilo kom obliku. RADI, ali nije da crkneš od sreće! Uostalom, imaš naknadni procesing, pa ti vidi...

3. 48 KHz? Šta tu fali? BITNO je da imaš 24 bita rezolucije snimka, a ionako je i 44.1 KHz dovoljno... 96 KHz? Imam, ne koristim....

4. MIDI? Uzmeš neki USB-To-MIDI i rokaš do besvesti... to je naprava reda cene 20-30 €... a i to što imaš, biće dosta...

5. EMU? Naravno, ako hoćeš da budeš i ostaneš egzotičan frajer... usput, cijena? 500-600 €???!!!! Ima i bolje za te pare....

6. Digidesign ASIO i Wave drajveri se uredno prijavljuju pod Logic Audio, Cubase SX, Nuendo, Reason, Fruity Loops, ACID, Wavelab, Sound Forge platformama... sve to lepo radi.

STOP!

Moja preporuka je tebi, a i svima koji kubure sa parama i lutaju unaokolo:

Neki od AVID-Digidesign M-Audio audio sistema... Externi, tj. USB ili FW model.

Koji, zavisi koliko para imate... veliki je izbor. Nikako i nikada više niko od Vas, novajlija, radoznalih i nadobudnih, ne treba da kupuje ikakve PCI ili PCI-E sisteme... to je davno prošlo vreme! Samo externe naprave. Em su prenosive, em su flexibilne prirode, em, ako ste DJ, laptop je neminovno rešenje!

Mikula, sine, imaš veliki izbor:
http://www.digidesign.com/products/mpowered/interfaces/index.cfm

Naravno, moraćeš da kupiš Pro Tools software, ali, sve i da ga platiš lepe pare, mixaćeš na sličnom sistemu kao npr. Kylie Minogue ili 80% svetske produkcije!

Usput, većina VST instrumenata i plug-inova se danas piše i za RTAS i za AS formate, koje koristi Pro Tools. Usput, ima aplikacija koje bezbolno konvertuju VST u te formate, i na mišiće!

Nastaviću se...

(1100)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 01.08.2005. u 09:17 GMT+1]
[ Ni ten ichi ryu @ 12.08.2005. 18:17 ] @
ja bih za iste pare kupio M-Audio Firewire 410, koristio neki sequencer (Cubase, Nuendo, Live...), i ako mi je baš potrebno pazario M-powered PT.

Firewire 410 je mnogo bolji pazar za te pare, doduše bez softvera. Doduše Mbox-u je sad malo pala cena (video sam ga za $349), što onda i nije loš deal.
Ja bih, ako se već kupuje softver, radije kupio SX3 nego M-powered... Zavisi od namene.
[ Mikula-Mali @ 13.08.2005. 00:00 ] @
Zagledam bas taj M-audio 410. Procitao sam da nema balansirane ulaze. Da li je to i u kojim situacijama veci nedostatak?
Hvala
[ ton_majstor @ 13.08.2005. 10:07 ] @
Heh, Mikula-Mali...

vidi:



410 IMA balansirane ulaze, to su oni XLR/canon džekovi odnapred.

Mislim da ako imaš novca za to, obavezno i pazariš!

Pozdrav!




[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 13.08.2005. u 11:07 GMT+1]
[ Ni ten ichi ryu @ 14.08.2005. 00:27 ] @
Izlazi su nebalansirani, ali ih ima 4 puta više nego mbox.
[ vindic8or @ 14.08.2005. 01:19 ] @
yeh, ovaj 410 je best bet za te pare. jedino malo za*** sto ima nebalansirane izlaze, pa mozes da dobijes neki static kad izbacis kanale iz cubase sx na analogni mixer i vratis ga nazad na ona 2 ulaza sa prednje strane. to ce vise opet zavisiti od kvaliteta kablova koje koristis i samog mixera. plus mogu da te zeznu radio talasi koji ti pice kroz studio.

ali opet, za te pare, mislim da nema mnogo bolje. 1820m je odlican divajs, sa DA konvertorima koje digidesign koristi na TDM sistemima, ali je skuplji.
[ Mikula-Mali @ 14.08.2005. 02:25 ] @
Da li imaju efekta na aktivnim monitorima oni -10, 0, +4 dB u slucaju da su spojeni na te nebalansirane izlaze?

Sto se tice cijene mogu ici do 500, max 600 €. Vanjski mixer bih volio izbjeci.

Pozdrav
[ ton_majstor @ 14.08.2005. 10:43 ] @
Meni je izlaz iz 002 r balansiran, i ide kroz Presonus Central Station (balansirano) u bm5a, koji stoje na 0 dB. Nemam problema.

Mislim da ni ti nećeš imati nikakvih problema, mada, može ti se javiti ponekada nekakav parazitski signal ili slično u zvučnicima, ako neko na istoj power-liniji radi sa nekim jačim potrošačima (bušilice, mašine, itd.)!

To je valjda, sve.
[ ton_majstor @ 11.11.2005. 12:36 ] @


Dynamics III

Professional Dynamics Plug-in Suite for Digidesign and Avid Systems

Designed for both Digidesign® Pro Tools® systems and Avid® picture systems, Dynamics III is a professional plug-in suite that includes a Compressor/Limiter, Expander/Gate, and De-Esser, each in an easy-to-use interface.

Dynamics III offers simple ways to apply dynamics processing in mono, stereo, or in a full range of surround formats.* It also integrates easily with control surfaces and consoles, including the VENUE live sound environment and the ICON integrated console environment, giving you direct, hand-on control of functions. Best of all, Dynamics III is offered for free to all Pro Tools and Avid system users as part of the Digidesign DigiRack™ plug-in collection.

----

Kažu ljudi na Gearslutz da su odlični...

originally posted by Illiron, transfered here by ton_majstor
[ Ni ten ichi ryu @ 13.11.2005. 02:53 ] @
back-on-topic...

Digidesign je svojim musterijama koji dobijaju besplatni upgrade na PTLE 7 ponudio deal da za $25 dobiju upgrade na disku plus dva plug-ina. Ovaj program, Plugin PLUS, dozvoljava korisnicima da za ovu sicu odaberu dva od sledecih 5 plug-ina:
- Smack LE kompresor
- Slighly Rude Compressor
- DINR LE noise reduction
- BF Pultec Bundle - 3 eq-a
- Synchronic (novi plugin) - loop manipulation.

Potreban je ilok, nalog na ilok.com, i to je to. Regularna cena ovih plug-ins je oko $500 po komadu.
[ impermint @ 20.11.2005. 08:35 ] @
Kupio bih Digi 002 rack, ima li ga kod nas, znate li kolika je cena od prilike i da li mi predlazete nesto bolje za te pare ...?
[ ton_majstor @ 20.11.2005. 09:22 ] @
Digi 002r je sigurno bolja kupovina od mixer verzije. Pre svega je minimalno upola jeftiniji, a features koje mixer ima, i nisu za neko smrzavanje od radosti! Moving Faders? Ma, ja imam matorog Promix 01 i smučilo mi se to mrdanje... zato ga i prodajem. Pretpojačala su bezveze i za te pare, za razliku, može da se OZBILJNO ispazari i pretpojačalo i ZVUČNICI!

Cena, mislim da možeš da očekuješ ispod 1000e. I to ozbiljno. Pre godinu i tri meseca, ja sam ga platio 1050e. Pisano je o tome ovde.

Za te pare Digidesign nema ništa bolje.

Drugi proizvođači nisu za ovu temu.

Pozdrav!
[ kompozitor @ 19.12.2005. 22:09 ] @
U vezi sa PT . Evo sam procitao na vec nekom od foruma :

" Medjutim, trenutno aktuelni Pro Tools HTDM sistem je sa svojom 48-bitnom sabirnicom daleko iznad aktuelnih LE verzija po kvalitetu (i vecine "native" audio sekvencera). Medjutim, i dan danas je plugin sabirnica na PT-u 24-bitna, a ne 32-bitna kao kod Steinberg-a... za nepovjerovati! Dobijes na mostu, izgubis na cupriji."

Da li je to tacno ? Zna li neko nesto vise o tome ?

Pozdrav ...
[ Ni ten ichi ryu @ 21.12.2005. 02:14 ] @
TDM. Ne znam. Pitacu.
[ Ni ten ichi ryu @ 23.12.2005. 20:27 ] @
Pitao sam gazdu, i on niti zna niti ga zanima ;]
[ vindic8or @ 24.12.2005. 03:42 ] @
i TDM i LE imaju interni mix bus od 48 (56) bita.
mix bus dynamic range je nekih 288db, sto znaci da je prakticno nemoguce klipovati pro tools pri mixovanju. naravno DA konvertori nemaju taj headroom, tako da ces tu dobiti clipping :)
[ kompozitor @ 31.12.2005. 12:40 ] @
Koji Digi hardver radi na 192 kHz ?

Koliko kosta ?

Pozdrav ...
[ Illiron @ 31.12.2005. 15:17 ] @
Pro Tools HD| Accel i on kosta od 10000$ pa nadalje, ali realno ne treba ti osim ako ti se muzika ne sastoji od velikog broja 1) hardverskih sintova 2) zivo sniljenih instrumenata.
[ Ni ten ichi ryu @ 31.12.2005. 20:33 ] @
Radio bi i HD bez Accel karata na 192k, samo sto bi bio ogranicen na nekoliko voices. Core karte je ~$6k, a digi 192 je oko $4k.
[ kompozitor @ 02.01.2006. 11:12 ] @
Koliko kosta Pro tools HD 3 ?

Sta mislite o njemu ?

Pozdrav ...
[ Illiron @ 02.01.2006. 20:21 ] @
Pa cene sve imas na sajtu www.digidesign.com i mislimo da je do jaja.
[ Ni ten ichi ryu @ 03.01.2006. 03:55 ] @
jebo cene sa digidesign.com... oni, kao i dosta proizvodjaca, su nabili visoke cene na svom sajtu da ne bi morali direktno da se bakcu sa maloprodajom..

karte kostaju $14-15k, plus ti treba barem jedan interfejs. Nema sta da se misli o njemu, straight-up sistem sa 3 DSP karte koje rade perfektno sa tdm plugin-ima, sto nije ni cudno s obzirom da se oni pisu za taj sistem. Morao bi da zaboravis na pirateriju i da se pripremis da platis dvaput vise za bilo koji tdm plugin.

I da, digidesign je toliko dobar da ti besplatno da preloaded ilok, bez koga vise ne mozes da poteras PT.
[ madamov @ 15.02.2006. 19:14 ] @
DigiDesign je juče objavio da će u maju izbaciti Digidesign Pro Tools LE 7 i Pro Tools M-Powered 7 za Apple računare sa Intelovim procesorom. Istovremeno su najavili da će za iste mašine razviti verzije i svih ostalih proizvoda.

http://www.macnn.com/articles/06/02/14/digidesign.goes.intel/
[ stigma @ 20.02.2006. 22:02 ] @
Imam presonus firebox zvucnu, a zelio bi se malo igrati sa Pro Tools iz znatizelje... da li je m-audio transit stvar za to jer podrzava Pro Tools 7 m-powered (a kosta ispod 100$)? Pitanje je mogu li kad pokrenem pro tools koji prepoznaje
m-audio interfejs (transit) u samom programu vrsiti izbor druge kartice (firebox) za snimanje (kao u cubaseu)?
[ Ni ten ichi ryu @ 20.02.2006. 23:33 ] @
Citat:
Newly Supported in Pro Tools M-Powered 7.0

* Fast Track USB
* M-Audio Black Box
* MobilePre USB
* M-Audio Ozone
* ProjectMix I/O
* Transit


Radice transit.
Ne mozes vrsiti izbor druge kartice. Cak i da je u pitanju digi ili m-audio interfejs ne bi radilo...
[ stigma @ 21.02.2006. 08:44 ] @
Steta, ali mogu bar napraviti export iz cubesa i mixati u toolsima... Hvala
[ jelena.o @ 01.03.2006. 00:28 ] @
Pt mi je nepoznanica... Sta je to,gdje se koristi,sa cim u cemu kad gdje... Puno pitanja za jednog laika,ali stvarno me interesuje a nije me sram pitati...
[ Ni ten ichi ryu @ 01.03.2006. 19:34 ] @
Pro Tools je softver/sekvencer kompanije, ustvari ceo DAW, s obzirom da zahteva odredjeni hardver da bi se pokrenuo (digidesign + m-audio hardver).
Ima tri verzije.

Pro Tools LE, koji je ogranicen na 32 simultaneous voices - moze da svira 32 kanala u isto vreme, 16 buses, i bez nekih funkcija koje ima napredna verzija (recimo ne koristi SMPTE). Radi na Digi001, Digi002/002r, mbox, mbox2 interfejsima, uz ciju kupovinu dobijes softver besplatno.

Pro Tools M-powered, ista ogranicenja kao LE, ali radi sa M-audio interfejsima, i mora se posebno kupiti.

Pro Tools HD/TDM, Pro Tools za TDM sisteme - HD za noviji HD standard, TDM za starije Mix sisteme. Voice/bus ogranicenja zavise od broja DSP karata. Softver se dobija besplatno uz sistem, ali najjeftiniji sistem kosta oko $5k za kartu, i recimo $2k za najjeftiniji HD interfejs. PT 7HD ne moze da se pokrene bez dongle-a. Rade iskljucivo sa pluginima u RTAS (real-time audiosuite) formatu.

PT je strasno propriatery. Nemoguce ga je pokrenuti bez odgovarajuceg interfejsa, cime se razlikuje od vecine konkurentnih sekvencera. Ima odlicne editing mogucnosti, sto ga je proslavilo (i dozvolilo pravljenje katastrofalnih gresaka u produkciji sa napomenom "PT to moze da popravi") - jos jedan upside je sto je jako jednostavan za snimanje. TDM sistemi imaju odlicne routing mogucnosti, za razliku od PT LE, ciji su setup panels uglavnom igracke - prilicno neozbiljno. Glavni razlog zasto je danas svinjski popularan u medijskoj industriji (barem u Americi) je zato sto je osnovna verzija razvijena davne 1987.

Takodje postoje dedicated kontroleri za PT - odlicna i skupa zajebancija.

Koristi se u muzickoj, filmskoj i TV produkciji, a do sada vecina komercijalnih radio stanica ima neki Pro Tools rig.

Ajd toliko za sada.

http://digidesign.com/
http://digidesign.com/products

[Ovu poruku je menjao Ni ten ichi ryu dana 01.03.2006. u 20:36 GMT+1]
[ ton_majstor @ 02.03.2006. 21:26 ] @
U PT 7 LE ima 32 busa...

http://www.digidesign.com/products/le/

... zaista je doskora bilo 16!

[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2006. 23:05 ] @
Da, da, 32 busa.

Inace, za korisnike PT, novi besplatni sample-playback/synthesis workstation plug-in, Xpand.



http://www.digidesign.com/inde...@story_id=4220&localonly=N
[ kompozitor @ 06.03.2006. 10:38 ] @
Da li je identican PT. sa Digi 002 i onaj sa M audio kartica ?

Pozdrav ...
[ Ni ten ichi ryu @ 06.03.2006. 21:41 ] @
002 Pro Tools je LE
M-audio Pro Tools je M-Powered.

Nisu isti tehnicki, ali imaju identicne funkcije, i mogucnost otvaranja svih PT session-a.

I kad sam vec tu, novi toolkit od Digidesign-a. Ranije su imali DV Toolkit, koji kosta $1000 (!#%!#$%), a sada su dodali i music toolkit, koji izmedju ostalog povecava voice limit na 48 - napokon se da poterati vise od 32 kanala istovremeno.
Pored toga se dobijaju:
- Smack LE kompresor (odlican kompresor)
- TL space convolution reverb (napokon)
- Soundreplacer, drum replacement tool (nisam nikad koristio ovo, ne znam tacno sta je)
- DINR LE, noise reduction plugin
- Novi Hybrid sint, razvijen u Digi-ju.
- Beat Detective full edition
- PT mp3 option

Sve za $500.

Hybrid synth - http://www.digidesign.com/news...?story_id=4231&localonly=N
Music Toolkit - http://www.digidesign.com/inde...@story_id=4219&localonly=N
[ stigma @ 11.05.2006. 21:42 ] @
Da li u Pro Tools 6.7 TDM verziji ima monitor dugmic za sviranje u real time sa pluginovima?
[ stigma @ 13.05.2006. 11:45 ] @
Nema monitor... Kakvih jos razlika ima 7 u odnosu na 6-icu osim 32 busa? Od juce sam poceo koristiti PT 6.7 i ovako na prvu je pravo olaksanje u odnosu na bugoviti cubase-nuendo...
[ vindic8or @ 13.05.2006. 20:16 ] @
pt 7 ima unapredjene editing toolove, sto je najveca novina pored veceg broja busova.
[ stigma @ 21.05.2006. 12:36 ] @
Evo link za par vodica (PDF) korisnicima PT-a (ako vec to nemaju)...

http://www.grammy.com/Recordin...cers_And_Engineers/Guidelines/

[Ovu poruku je menjao stigma dana 21.05.2006. u 13:37 GMT+1]
[ kompozitor @ 21.05.2006. 16:37 ] @
Da li Digi 002 ima svoj dsp ?

Pozdrav ...
[ Ni ten ichi ryu @ 21.05.2006. 21:25 ] @
kompozitor - nema.

stigma - hvala ;]

Evo gearslutz threada sa nekonvencionalnim kraticama - http://gearslutz.com/board/showthread.php?t=46809
[ vindic8or @ 21.05.2006. 23:57 ] @
@ kompozitor

svi PT LE sistemi su host based, tj koriste CPU za sav DSP posao. svi TDM sistemi imaju svoje DSP cipove (native processing). HD1 ima core karticu, koja radi alokaciju voiceova i DSP, HD2 ima i dodatnu Process karticu koja je tu za dodatni DSP. HD3 opet ima jos jednu dodatnu Process karticu. na TDM sistemima however, mozes bez problema da loadujes i RTAS plugine (to su oni koji koriste host based) i da opteretis i CPU, ako ti ponestane DSP power sa cipova. dok na LE sistemima ne mozes da loadujes TDM pluginove (oni mogu samo preko digidesign hardvera da rade).
[ kompozitor @ 22.05.2006. 11:27 ] @
Da li ima razlike u dobijenom rezultatu izmedju kartica sa sopstvenim dsp i onim bez njega ?

Odnosno da li isti miks bolje zvuci kad se uradi na kartici sa sopstvenim dsp ?

Da li je jedina ralika izmedju HD1 i HD3 u snazi ?

U cemu je prednost kartica sa sopstvenim dsp ? One su verovatno mnogo skuplje ? Sta se konkretno dobija za tu razliku u ceni ?

Pozdrav ...

[Ovu poruku je menjao kompozitor dana 22.05.2006. u 12:29 GMT+1]
[ stigma @ 22.05.2006. 11:44 ] @
Ima li neko raspolozen da opise postupak kalibracije I/O u PT?
[ ton_majstor @ 22.05.2006. 14:23 ] @
Oh, a šta to ima da se KALIBRIŠE?

Pojednostavi nam...

Pozdrav!
[ stigma @ 22.05.2006. 19:54 ] @
Citat:
ton_majstor: Oh, a šta to ima da se KALIBRIŠE?

Pojednostavi nam...

Pozdrav!


Before anything else happens, activate Calibration mode by choosing Operations > CalibrationMode, as seen in Figure 1.26. This puts Pro Tools into a mode in which you can measureincoming signals and determine whether the inputs are over- or under-calibrated.
Set up a single Aux track routed to Output 1 only, and insert the plug-in signal generator. Setthe tone to 1k and the level to –0 dB. (If your dB measurement is within 0.1 dB, it is acceptable.)
Measure the volume indicator on the Aux track to ensure that the track is indeed putting out–0 dB. If you own a good meter (it should be calibrated from the factory), route the track
output into the meter and verify –0 dB. If the measurement is off, adjust the output trim pots
to be exactly–0 dB. Continue this process, switching the output of the track to each output ofthe I/O to verify all your hardware outputs.
To verify the inputs, simply plug the outputs directly into the input of the next I/O and createan Audio track with the input set to I/O 1. Record-enable the track and measure the input tobe –0.1 dB. If it’s off, adjust the trim pots to –0 dB. Repeat this process for each input and setthe Audio track to the next input until all I/O points are calibrated. Note that in Figure 1.27,
a reference tone of 0.1 was used to show that the output matches the input when the fadersare at 0 dB. This was for demonstration purposes only.
Once the calibration is done, you should save the session to revisit the calibration for everybig mix you do. In fact, recording the 1k tone for 30 seconds to another track and exportingthe file to the desktop is another great idea because you can bring the tone into every othersession and use it to gauge your mixes before you start!


Evo imam na engleski ali sam mislio da neko pojasni "po domaci", napor mi je prevoditi...
Pozdrav
[ ton_majstor @ 26.05.2006. 20:23 ] @
Ma gde to nađe, molim te!? Jel' to za TDM sistem? Prosvetlite me!

Pozdrav!

[ stigma @ 16.06.2006. 21:05 ] @
Da li neko koristi mcdsp pluginove da napise koju recenicu o njima, hvale ih na sve strane naravno uz oxford (inflator je cudo, isprobano)?!
[ ton_majstor @ 16.06.2006. 21:57 ] @
Hmmm, Inflator je ustvari najgori plugin u SONY serijalu. Provereno. Ne koristiti bez preke potrebe.

Oxford Limiter je ustvari odličan "naslednik" Inflatora, dok je SONY "preponosan" da Inflator proglasi za smeće, ma koliko ga dorađivao.

McDSP je zvučno poprilično OK (mada, ne i vrh). Ali je potpuni ergonomski debakl, barem meni. Onako tupavo "retro-stilizovani" plagovi, gnusno neoperativni dugmići, drljavi knobovi na EQ i totalno odsustvo osećaja za korisnike. Sinti je onako, đene-đene.

Meni "radi" plugin koji me ne zeza dok pokušavam da "odvrnem" neki parametar. Da, kada stave neki grafički element, klikanjem na njega se nešto i desi, a ne da služi nepotrebnoj estetici. Pljujemo Waves ovde često, ali su možda neki od najjače ergonomski odrađenih plagova. Kontra primer su oni idioti iz Ohmboys (valjda se tako zovu), gde se ne zna ko pije a ko plaća!

Ergonomija u audio-studiju je PRESUDNA! Mnogi uređaji su imali sjajan zvuk, a katastrofalan interfejs, što je oteralo korisnike od njih. Sličan, ali lošiji uređaj-plug, sa prijatnijim izgledom ili boljim pristupom parametrima, bude često bolji izbor.

SONY Oxford je ergonomski vrh, btw. Naravno, koliko se to da uraditi na ekranu. Inače, više volim klizače od obrtnih potova, a upravo TO su ukenjali u McDSP. Pre 4 godine njihov parametrik je bio urađen sa klizačima, što ga je i proslavilo.

Pozdrav!
[ stigma @ 16.06.2006. 22:08 ] @
Hmm, sve mi je donekle jasno osim ovoga o inflatoru, podigao sam jedan mix onako za probu na nesto vise od -10 db rms a maximum je bio izmedju 4-5 i nikakvih izoblicenja (primjetnih nije bilo) osim sta je bilo glaaaasno i cisto...

http://www.sonyoxford.co.uk/pu.../Inflator-AudioMedia-JUN03.pdf
http://www.soundonsound.com/sos/aug04/articles/pluginfolder.htm
http://www.sonyoxford.co.uk/pu...ts/reviews/resolution-v3.4.pdf

evo nekoliko reviewa...
Pozdrav
[ ton_majstor @ 16.06.2006. 23:14 ] @
Da si samo jednom čuo Limiter, obrisao bi Inflator momentalno. Inflator radi, ali daleko od toga da je čist kao suza. On čak dodaje neki svoj usrani "karakter" (naravno!), koji se meni ne dopada. Isti taj šmek imaju i Waves L2, a malko i L3.

Najbolji sledeći (posle Oxford Limitera) loudness maximizer je Waves L1+. Tačka. Uradio sam sa njim gomilu mastera, i nikada me nije razočarao. Taj se ne meša u zvuk kao mlađa braća.

Neću da mi se plugin "pravi važan" baš toliko, kao što to Inflator radi!

Dalje, ta potera za RMS je, blago rečeno, tužna i ružna pojava. Nijednoj pesmi to dobra nije donelo. Spadam u one koje vole zvuk, a ne jačinu. Volim PLANOVE, dubinu, dinamiku i transparentnost miksa, a to očepljivanjem RMS-a nestaje u potpunosti!

Pozdrav!
[ stigma @ 17.06.2006. 18:20 ] @
Ja cak ne mislim koristititi inflator kod masteringa nego u mixu na pojedinim trakovima (vokal, akustara...) sa curve ispod 0 jer daje onaj famozni analog feeling, svidja mi se jer kao sta si rekao, primjeti se da se nesto desava kad se "odvrnu" parametri...
Inflator se "pravi vazan" ali na dobar nacin, ne znam tocno sta radi sa zvukom ali meni se svidja...
Rado bi isprobavao limiter kao i sve plugove iz oxford serije nekoliko godinica, hehe...
Nego mislio sam mijenjati amd konfiguraciju sa P4 samo da se malo igram sa mcdsp plugovima (amd ih ne prepoznaje u PT), narocito kompresora i eq, sada sam u dilemi. Zar je tolika smola zbog knobova da se ne isplati sa njima poigrati za bolji sound?
Sta je danas vrh od pluginova ako nije mcdsp?
[ ton_majstor @ 17.06.2006. 22:30 ] @
Ma, ja sam samo zadrt čiča.

More, dobri su McDSP, a ako imaš priliku da ih nabaviš i instaliraš, imaćeš priliku da radiš sa najkristalnijim, najtransparentnijim EQ od svih plagova na PC. Čak i od SONY. SONY je grub, realan i NE farba (meni prija). Odvrni obojicu na 16 KHz i više će ti se dopasti McDSP!

Zeza ih ergonomija, ali nemoj da se bedačiš! Meni smeta, tebi možda neće, tim pre što su LEPI na oko (ali tu stajem sa pohvalama)!

SONY Inflator kao "wintage warmth"? Hahaha, nisam razmišljao! Eto teme za duge, tople, letnje noći (uz piwo!).

Pozdrav!


[ stigma @ 18.06.2006. 21:44 ] @
Moram priznati da nisam ja izmislio da se inflator koristi kao vintage warmth, pise u manualu...
Od mcdsp imacu priliku isprobati:

McDSP Analog Channel
McDSP Chrome Tone
McDSP Compressor Bank
McDSP Filter Bank
McDSP MC2000
McDSP Synthesizer One

Jos da ubodem koji oxford - super!
Da li si koristio Chrome Tone, moze li sluziti za farbanje gitare? Onako usporedba sa Guitar Rig ili Amplitube....
Kakvi su kompresori?
Pozdraw
[ stigma @ 19.06.2006. 09:44 ] @
Evo bas skidam DUY rtas demo pluginove, cujem da su dobri...
Ako nekoga zanima link je:

http://www.duy.net/register/nativedemo.asp

Pozdrav
[ Ni ten ichi ryu @ 19.07.2006. 07:33 ] @
hm? Strike, the virtual drummer...
http://www.digidesign.com/index.cfm?navid=48&itemid=23261



Ima jos par slika interfejsa, ali nisam hteo da gusim konekcije.

Citat:
Includes over 20 GB of 24-bit audio stored in just 5 GB of space via proprietary lossless compression

lol :)
[ Ni ten ichi ryu @ 04.08.2006. 20:06 ] @
Besplatan multi-metering plugin od digi-ja, u okviru digirack-a. Upravo ga instaliram.

http://www.digidesign.com/inde...0&navid=71&itemid=4951



[ stigma @ 13.08.2006. 17:38 ] @
Koji je potreban interfejs da bi se mogla koristiti digidesign dsp farm card. Ima na ebayu za oko 200 $, pretpostavljam da je to neka starija verzija?...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISA...6185007&fromMakeTrack=true
[ vindic8or @ 13.08.2006. 18:58 ] @
mix farm card je dodatna kartica za stare pro tools (24 mix) sisteme. kao sto je u hd sistemima to process kartica. mix farm card radi dodatni DSP i dodaje jos 16 I/O kanala.
znaci pored interfejsa ce ti trebati i mix core card. mix interfejsi su 888/24, 882/20 i 1622.
kad bi uzeo taj farm card, plus mix core card i neki interfejs + PT softver, imao bi PT|24 MIXplus sistem (danasnji pandan je HD2).

mix sistemi rade do 48KHz. i ostale komponente mozes povoljno da nadjes btw, tako da se ovo isplati. comp moze da bude i neki g3, ne moras da razmisljas o pci-e i intel macovima :-)
[ Ni ten ichi ryu @ 13.08.2006. 19:26 ] @
sve sto je vind rekao ;) Mozes da naredjas farm i core kartica koliko ti dusa ista. Jedini problem je nabaviti matore TDM plugins koji bi radili sa tim dsp i zbog kojiih bi se isplatila kupovina celog mix sistema. U svakom slucaju odlican i stabilan sistem.


I kad sam vec tu, oni digirack signal tools su potpuno s***** ;)
[ stigma @ 13.08.2006. 21:17 ] @
Hvala na odgovorima... Veliki minus sta ne podrzava novije tdm plugove :-(
[ stigma @ 15.08.2006. 21:37 ] @
Da li je moguce u PT otvoriti vise prozora sa pluginovima odjednom? Npr zelim imati span na masteru i eq na vokalu istodobno na ekranu.
[ ton_majstor @ 15.08.2006. 22:07 ] @
Daklem, pročitaj manual!

[img][att_url][/img]

Vidiš li to crveno dugmence? Klikni na njega i ugasiće se. Onda otvori novi plugin, pa ih gledaj do mile volje ZAJEDNO!

Pozdrav!
[ stigma @ 15.08.2006. 22:17 ] @
Prosto ko pasulj. 'Ko ima vremena citati 700 str. manuala?!
Zahvaljujem
[ Ni ten ichi ryu @ 17.08.2006. 00:26 ] @
http://www.digidesign.com/inde...amp;itemid=4942&ref=time-f

TimeStretch, novi besplatni digirack audiosuite plugin. Time stretch + Pitch Shift = vise mi se dopada od trenutne digirack alternative, iako sam samo radio time stretching.

[ vindic8or @ 17.08.2006. 12:33 ] @
jao ja nikako ne volim digijev TCE algoritam. trenutno bas intenzivno koristim serato pitch n time.
[ ton_majstor @ 17.08.2006. 14:20 ] @
Hihihi... ja sam SVE druge odavno batalio! Meni baš ovaj prija, tj. onaj stari. Mnogo mi je pomogao u reklamama i uopšte video-montaži (lip-sync).

Jel' ovaj zvučno isti kao pre ili je samo kozmetika, Ni? Kakav mu je "besni Paja Patak"? Jel' metalan ili ne?

Serato me nervirao, onako "taman i glomazan"... Očigledno me mrzelo da ga dublje istražujem, a i u odnosu na onaj usrani u Cubase+Nuendu, fabrički Digijev je MAJKA.

Pozdrav!



[ Ni ten ichi ryu @ 21.08.2006. 04:53 ] @
Ja sam batalio paju patka davno, ali ne secam se da je bio metalan u originalnom TCE ;)

Malo sam ga koristio samo, ali mislim da zvuci isto kao stari. Mnogo mi je lakse da koristim TCE trimmer.. cini mi se da sam procitao da mogu da namestim da TCE trimmer koristi ovaj novi time shift, ali eto, jos nisam..
[ stigma @ 21.08.2006. 20:11 ] @
Kada radim u PT na 88.2 khz nevidim Bomb Factory pluginove na insert meniju, a kad otvorim 44.1 khz projekt svi pluginovi su tu... Ima li ko kakvu ideju, u cemu je problem?
[ acaradio @ 24.08.2006. 19:30 ] @
Odskora sam poceo da provaljujem Pro Tools pa imam jedno pitanje:
Task Manager mi pokazuje veoma cudnu aktivnost memorije pri baratanju...kada podignem Pro Tools, potpuno prazan, bez traka, situacija u task manageru je sledeca - mem. usage 500,812 K !!! Mislim strasno...500 mega pri podizanju, dal' je moguce ?! Zatim, minimiziram prozor Pro Toolsa, mem. usage pada na oko 20 M i tako ostaje cak i kada ponovo podignem prozor. Postavim Audio track, podignem neki plugin (bilo koji, integrisani ili spoljni) u insertu - kad ono puf !! Opet 500 mega mem. usage...minimiziram prozor i vratim...memorija se spusti na "normalu"...malo je receno da sam zapanjen...Windows ili Pro Tools...u cemu je problem ?
[ ton_majstor @ 24.08.2006. 21:35 ] @
Ajmo redom:

1. Koji procesor i chipset imaš? PT poznato "ne vole" AMD mnogo. Ako je Intel, vidi dal' ti je u BIOSU uključen HT? Od verzije 7, može i to da "gori".

2. Koji PT imaš? Tek od verzije 6.7 ili kasnije, PT toleriše XP SP2.

3. Kako ti je setovan buffersize u PT?

4. Jel ti imaš nekih problema u radu ili samo imaš strah od tolike potrošnje RAM-a?

Pozdrav!
[ acaradio @ 24.08.2006. 22:36 ] @
1. Jes' AMD procesor...Athlon XP 2400+, radi na 2.0 GHz. Chipset je VIA KT600....memorije imam 1 GB, virtualna iskljucena.
2. PT je 6.7 (ustvari onaj korigovani M-Powered 6.8...if you know what I mean )
3. Ako mislis na buffer kartice, probao sam sve varijante...256, 512, 1024...i sve "popularne" samplerateove/bitrateove...nema uticaja.
4. Pa u principu problema u radu nema, vise me cudi to njegovo ponasanje, da li je do XP-a (mozda neki problem u refreshu) ili samog programa...jos uvek isprobavam Pro Tools, upoznajem se sa njim...podignem nekoliko traka, napunim pluginovima i to radi pristojno...naravno, kada na listu efekata ubacim Altiverb ili neku slicnu perverziju, tu i memorija i CPU skacu pristojno. Mada to je opravdano, pa ne cudi.

[ vindic8or @ 25.08.2006. 08:31 ] @
eh, ja jedino mogu da preporucim prelazak na Mac. nikad se nisam sreo sa ovim problemima ;-)
[ ton_majstor @ 26.08.2006. 21:19 ] @
Uf, AMD sa VIA je JAKO loša kombinacija, praktično NAJGORA moguća. Žao mi je, sve je tu problematično. Dalje, mislim da grešiš što si sa samo 1Gb RAM-a poptuno isključio pagefile.

Jedini čipset koji je koliko-toliko dobar za rad sa muzikom, a posebno sa PT, a da nije INTEL... je Nforce. Ovo nije moj trip ili nekakvo propagiranje Intela, ali su sve moje ozbiljnije kolege pre ili kasnije došle do sličnog zaključka.

Naravno, ako ti sve radi... samo cepaj!

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 27.08.2006. u 13:30 GMT+1]
[ acaradio @ 27.08.2006. 00:07 ] @
Sto se tice opste stabilnosti u radu (ne racunajuci PT) sve mi funkcionise kao bombonica sa ovom kombinacijom AMD + VIA...od svih konfiguracija koje sam do sada imao, ova je jos i najstabilnija...i fercera vec tri godine. Inace sam do sada imao srece sa plocama koje su imale VIA chipset, za razliku od jedne sa Nforce-om koje sam se otarasio vec nakon mesec dana...imao sam neke gadne konflikte medju uredjajima i niko nije mogao da provali u cemu je problem.

Sto se tice pagefilea, ukljucicu ga da vidim hoce li to imati nekog uticaja bas konkretno u vezi sa Pro Toolsom.
Ma eto, sve to u principu funkcionise, ali me cudi to sto Task Manager prijavljuje...

Ionako se tek navikavam na PT, koristim ga za obradu i miksanje suvog audio materijala koji napravim u Cubaseu. Za sada mi ide...jedino sto me nervira su shortcutovi na tastaturi koje ne mogu da prilagodim svojim navikama, kao sto sam uradio u Cubaseu.
[ vindic8or @ 27.08.2006. 09:59 ] @
aco, PT ima keyboard focus mod koji alpha deo tastature (sva slova) prebaci da svaki taster radi neku operaciju. aktivira se pri vrhu ekrana, na baru ispod countera ikonica je 'a..z'. olaksava zivot visestruko! najbolji shortcut sistem u bilo kom softveru!

pogledaj fajl: http://akmedia.digidesign.com/...d%20focus%20shortcut%20list%22

to je spisak shortcuta za PC verziju Pro Toolsa, ima pri dnu keyboard focus.
[ acaradio @ 27.08.2006. 12:12 ] @
Hvala na savetu, evo sad bas gledam...jedino se treba navici na novi raspored shortcutova
[ ton_majstor @ 27.08.2006. 12:34 ] @
U bre, Aco...

Citat:
Sto se tice opste stabilnosti u radu (ne racunajuci PT) sve mi funkcionise kao bombonica


Ova tema je vezana za PT, nije za rad i potencijalnu stabilnost "Cubenda" ili "Livesonara" ili "Reasonloopsa"!!!

All names are under trademark by Ton_majstor

Pozdrav!

P.S. Ako radi, na'rani svinje i ništa ne diraj!
[ ton_majstor @ 25.10.2006. 13:48 ] @
Evo noviteta, nije free:

http://www.digidesign.com/inde...amp;itemid=4958&ref=DN1006



Znači, Electric piano emulator.

Pozdrav!



[ ton_majstor @ 25.10.2006. 13:54 ] @
Ah, izašao je i ovaj dasa:



Hybrid. Nije free.

http://www.digidesign.com/inde...amp;langid=100&itemid=4863

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 25.10.2006. 14:00 ] @
Novi plugin:

Synchronic.

Comprehensive Beat and Audio Manipulation Tool for Pro Tools.



http://www.digidesign.com/inde...amp;langid=100&itemid=4481

Pozdrav!

[ Ni ten ichi ryu @ 25.10.2006. 23:45 ] @
Hybrid je izasao kad i Xpand, a mislim da je synchronic cak i pre toga... digi je nudio synchronic u upgrade plus paketu, ali sam se ja zajebao i uzeo DINR.

-


[Ovu poruku je menjao Ni ten ichi ryu dana 26.10.2006. u 23:15 GMT+1]
[ ton_majstor @ 26.10.2006. 10:41 ] @
Meni su novi, a i ne libim se da postujem ovde DIGI-jeve proizvode, oni su nekako "native".

Zar nisi Strike već pominjao? Ili je to neki drugi drum-sampleplayer bio?

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 15.02.2007. 11:16 ] @
[img][att_url][/img]

Ajde baš da vidimo kad će i kako, pa da polako prelazimo preko...

Garantujem da će da "opale" neki okrugao broj (javlja mi se... 8.0), za tu priliku.

A i ovo će da "štipa"...

http://www.digidesign.com/inde..._details&ref=structure-USa

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 26.05.2007. 20:15 ] @
Zanimljivo, SONY Oxford više nije SONY, nego Sonnox!

http://www.sonnoxplugins.com/pub/plugins/home.htm

Mnogo je glupo, podseća me na provereni kineski marketing. Nije Panasonic, nego PanasoAnic! Usput, ne verujem da će cene da padnu...

[img][att_url][/img]

Pozdrav!
[ AlekTom @ 01.06.2007. 22:39 ] @
Pozdrav svima, prilično sam nov na ovom forumu, pa da se malo priključim priči........


Je li ko uspeo da potera verzjiu 6.9 PT LE na M audio hardware-u? Čuo sam nepotvrđene kuloarske priče da funkcioniše, ja sam probao par puta ali nije uspelo.......
[ Ključko @ 02.06.2007. 08:14 ] @
Citat:
AlekTom: Pozdrav svima, prilično sam nov na ovom forumu, pa da se malo priključim priči........


Je li ko uspeo da potera verzjiu 6.9 PT LE na M audio hardware-u? Čuo sam nepotvrđene kuloarske priče da funkcioniše, ja sam probao par puta ali nije uspelo.......


Ja tjeram 6.7 LE na M-Audio hardwer.
[ Mr.Back @ 05.06.2007. 16:54 ] @
Meni ovde nista nije jasno... Ali nema veze... Posto je tema Pro Tools, zanima me kakav je Pro Tools M-Powered 7?
[ dr.octagon @ 05.06.2007. 17:24 ] @
isti kao LE, osim sto ne podrzava DV toolkit - ne moze da generise timecode niti da radi sa feet+frames, i koristi M-audio interfejs.

Vrlo jednostavan i upotrebljiv sekvencer.
[ Mr.Back @ 07.06.2007. 14:32 ] @
Pa sta predlazes, nisam jos kupio ili skino sa neta bilo koju verziju P. Tools Dobio sam uz zvucnu karticu, ali je damo...
[ dr.octagon @ 08.06.2007. 01:37 ] @
Ako ti se dopada demo.. Akademska verzija M-powered je 40% jeftinija, a dolazi uz par funkcija koje obican M-powered nema... podrzava OMF/AAF (mozes da prebacujes session izmedju PT, Cubase, Nuendo (i verovatno jos nekog sekvencera koji podrzava OMF/AAF format).
[ AlekTom @ 09.06.2007. 11:40 ] @
Ta ideja sa kupovinom uopste nije losa, samo treba obratiti paznju na to da izvesni pluginovi koji mogu da se "nadju" ne rade na verziji 7.0, kao sto su recimo McDSP pluginovi koje svakako ne treba ispustiti.
[ dr.octagon @ 14.06.2007. 16:46 ] @
McDSP plugins rade sa PT7.
[ vindic8or @ 14.06.2007. 22:40 ] @
rade i meni na HD, sa iLok i licencom. ne znam na koju varijantu je alektom mislio?
[ Ni ten ichi ryu @ 16.06.2007. 21:37 ] @
puno se sprema u dragom nam digidesign-u, sto softverski, sto hardverski.. ali plasim se da pricam dok ne prodje jos malo vremena...

Sto se softvera tice, izdali su Structure sempler koji nije los, ali koji ja iz principa necu da koristim jer su me lagali za beta testing licencu. Ima jos jedan lijepi produkt koji se sprema, ali je jos u alfa verziji i meni je sjebao masinu u studiju..

Sto se hardvera tice, bice nekih preokreta u svetu kontrolera, ali se plasim da cu biti kastriran ako kazem kakvih.
[ bituser @ 07.02.2008. 19:58 ] @
Tema vec dugo nije aktivna :)

Nabavio sam Pro Tools M-Powered 7, i dosad sam samo mixao vec uradjene trakove u Abletonu i sl.
Neki dan sam instalirao Hybrid. Eh sad, intersuje me slijedece:
Nemam nikakav midi keyboard, da li je moguce da kao u abletonu ulogu klavijature preuzme tastatura? Ima li neki nacin?
Neki virtual keyboard ili slicno?
[ vindic8or @ 08.02.2008. 15:13 ] @
Pro Tools ne podrzava to po defaultu.

Mozda bi ovako nesto radilo: http://www.granucon.com/vmk.html

Zar nije lakse kupiti neku jeftinu klavijaturu? :)
[ bituser @ 08.02.2008. 15:24 ] @
Da, to imam u planu, vjerovatno Axiom 49 ili slicno.
Ali eto da malo isprobam Hybrid dok ne kupim :) A cinim mi se da je Hybrid jako dobar.

U sakom slucaju hvala za link :)

Pozdrav
[ Ni ten ichi ryu @ 11.02.2008. 05:14 ] @
Ako nisi u Srbiji, trenutno mozes na music123.com da kupis CME UF5 za $129.

Hybrid je interesantan, cudno mi je da jos nije napisan za TDM platformu... Mislim da su jedini TDM sintovi sada Synthesizer 1 od McDSP i Virus Indigo.
[ stevac @ 29.08.2008. 00:43 ] @
jeste ovaj VMKeyboard (uz virtual cables) odlichno radi posao chak i sa pro tools 7.4.

Josh neshto koga interesuje:
Instalirao sam pre nekog vremena Leopard 10.5.4 na Intel PC konfiguraciju i radi ko sat.Instaliran uspeshno i M-Box2 Pro firewire i Instaliran ProTools 7.4.2 za Leopard i radi ko sat.
Jedina mana je da nerade josh uvek neki pluginovi ali registrovani useri mogu da skidaju update-ove za iste skoro svakih par dana se pojave novi na digijevom site-u.
[ sazema @ 08.09.2008. 12:43 ] @
Pozdrav, ja imam M-Audio zvučnu i dobio sam ProTools 7.4 uz nju... međutim svi bruje oko protools-a kako je ovako onako dobro najbolje extra...

Ja radim ovako, sav posao sam midijem odradim u Cubase-u (pošto je PT sa midijem .... da ne govorim) i onda kada exportujem track po track importujem u PT radi daljnje obrade, međutim, taj PT je toliko spor i u radu sa običnim wave fajlovima da je to nevjerovatno.... pustiš PLAY pa 4 sekunde pa krene, a da ne govorim of FF ili REV.. opcijama, tako da onda opet posao na kraju završim u Cubase-u ili u Samplitude-u.

Koja konfiguracija je potrebna za optimalan i siguran rad ???? svuda pišu konfiguracije koje moja može da pojede a ovako se ponaša ??? ljudi rade i sa PIII na PT-su... u čemu je kvaka ???? ima li još ko ovaj problem, ili je to do mene nešto ...

pozdrav
[ sazema @ 08.09.2008. 12:45 ] @
mod edit: tekst uklonjen zbog pominjanja piraterije


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 10.09.2008. u 01:37 GMT+1]
[ sazema @ 13.09.2008. 18:07 ] @
Skontao sam u čemu je fol sa ProTools i velikim zauzećem procesora, bar kod mene...

Radi se o TL Space komponenti koja dođe u PT Additional Tools, kada sam je uklonio PT je konačno prodisao normalno.
[ sazema @ 23.09.2008. 13:08 ] @
Međutim i dalje je to što je on prodisao daleko od nekog pristojnog rada...

U čemu je kvaka ?

Koji su zahtjevi protools-a za procesor i slično ???? nigdje nisam mogao naći koji to on procesor traži...

Ne mogu vjerovati da čak i bez ijednog jedinog plugina on opet mrljavi ?!????

Gledao sam na youtube neki video gdje se opisuje kako radi Elastic Time plugin i čovjek to sa lakoćom radi... a kod mene ako bi to i pomislio da koristim to bi bio kraj !!!

Moja konfiguracija je:

* M-Audio Audiophile 2694
* Pro Tools 7.4 M-Powered (naravno)
* CPU: 2.54Ghz
* RAM: 2.5Gb

[ vranaa @ 04.12.2008. 16:00 ] @
dzaba ti pro tools i cubase i nuendo i sve ostalo kad radis na racunaru!!
iskreno za te uslove sve ti je jedno dal radio u jedno ili drugom!
moj savet je da radis u cubaseu sa waves om i pokusas da izvuces the best od toga!!!
[ stevac @ 05.12.2008. 16:56 ] @
@sazema
zahteve za konfiguraciju za protools imas na digidesign sajtu/support.

Idealna konfiguracija je Mac ili Intel PC (Radi i leopard na njemu).
Konfiguraciju nisi dao jel AMD ili Intel?
Najbolja kombinacija je quad intel proc,Minimum P35 intel chipset sa firewire na sebi,brz HDD naprimer Seagate Baracuda ili WD AAKS i gomila "brze" memorije.
Da treba ti 2 HDD-a "zato sto tako treba".Na jednom je sistem a na drugom project (working folder)itd...


@vranaa

Citat:
dzaba ti pro tools i cubase i nuendo i sve ostalo kad radis na racunaru!!


???
A na chemu ce?
Silno greshis.Chak i Grand radi u pro tools :P
Nema vishe zezanjai nemojte da lutate ljudi zato shto je protools "vrh brate".
Nema muzichkog , filmskog TV/radio producenta (napolju a bogami i kod nas) ili profi studija koji ne radi u Pro Tools-u.Sve shto koshta MORA i da valja.
Jeste li chuli za "elastic audio"? niste? audio se ponasha kao MIDI ? Ma idi! :D

Prelaz sa Cubenda na PT je malo neobichan zbog MIDI-ja a kad jednom provalish i shvatish kako funkcionishe ne zanimaju te vishe nekompletni proizvodi i to sa velikim greshkama.

Da ne bude zabune i sam sam se palio na Staindberg (i slichne) proizvode dok se nesam sreo i pazario Pro Tools HW i SW.

Zakljuchak : Pro Tools is MUST za iole ozbiljniju produkciju.
[ vranaa @ 06.12.2008. 10:32 ] @
za njegovu konfiguraciju naj je da koristi cubase ili nuendo i waves plugove jer netraze mnogo i moze dosta da postigne sa njima!!Sta ce mu PT kad ne moze da mu povuce u proektu(30TRAKA) ni 10 plugova a kamoli da eksperimentise ili da mixa!!ima samo da se nervira!!PT je odlican za dobre racunare+spoljne sprave+dobar mixer!!!sve to kosta!!ako radi profi neka ulozi kes pa neka radi za GRAND!!u njegovom slucaju PT moze da iskoristi za usnimavanja!
[ sazema @ 31.12.2008. 16:53 ] @
I na kraju kada sam promjenio procesor sa Celerona na Intel Pentium PIV 3.4Ghz i pt je došao sebi... sada radi ko čvoka !
Sorry na dužem nejavljanju.