[ markantz @ 08.12.2004. 18:40 ] @
Lenovo Group Limited, the leading Personal Computer brand in China and across Asia, and IBM today announced a definitive agreement under which Lenovo will acquire IBM's Personal Computing Division to form the world's third-largest PC business, bringing IBM's leading enterprise-class PC technologies to the consumer market and giving Lenovo global market reach beyond China and Asia.

Evo kompletno
http://www-1.ibm.com/press/Pre...p;SelectString=t1.docunid=7450

Sad vidim da ima nesto i na http://www.elitesecurity.org/tema/81967
[ Ivan Dimkovic @ 08.12.2004. 19:17 ] @
Dobro si procitao.

Inace neki ljudi koje znam su bili u toj firmi u Kini pre nekoliko meseci i rekli su mi da skoro nisu videli takav hi-tech.
[ Gojko Vujovic @ 08.12.2004. 19:24 ] @
Ja ću posle da se hvalim kako sam prvi predvideo kraj zapadne civilizacije na esu.

Takođe, kad na guglu tražite kraj zapadne civilizacije, prvi rezultat je ta elitesecurity tema.

[ axez @ 08.12.2004. 19:37 ] @
Hmm, "end of western civilisation" ne daje bas neke rezultate...:)
[ drbogi @ 08.12.2004. 20:09 ] @
Lenovo-->Legend-->QDI su nazivi i brandovi pod kojim je ova firma poznata u našoj zemlji. Inače startovali su iz garaže, ali jedina prednost je u tome, što se garaža nalazila u dvorištiu Akademije Nauka NR Kine. Matične ploče su im vrhunske, Intelovi su partneri odavno, drže sami oko 3% tržišta. Ploče su takodje imale veoma mali promil reklamacija, pa su odgovarajući modeli skuplji u odnosu na npr. Asusa oko 10E bar kod nas u Srbiji.

Nije da se puvam, ali na mojoj mašini je IBM-Lenovo MB.
[ milanche @ 08.12.2004. 20:31 ] @
Neki Ameri koje znam su skoro bili u Shangai-u. Kazu da ce ako nastavi ovim tempom
investicija i razvoja za deset godina sigurno nadmasiti bilo sta sto zapad ima.

Plate inzenjera su 6,000 USD ili slicno.
[ crews_adder @ 08.12.2004. 20:48 ] @
QDI ploca za Intel PIII koju je moj ortak imao je bila takav krs i takvo s**@nje mu je pravila, da je ne bih cak ni ja nikada vise uzeo ni u razmatranje. Pa vi kako hocete.

Mozda se situacija promeni, za koju godinu.
[ Ivan Dimkovic @ 08.12.2004. 20:52 ] @
Situacija se promenila i te kako, kao sto rekoh neke moje kolege iz industrije su bile u njihovoj centrali, sokirali se nivoom hi-techa i rekli su mi "ovi ce pojesti pola firmi" :-)

Napunjeni su parama, vrlo su efikasni i jako zeljni sirenja - bice sansi za mnoge poslove.
[ Aleksandar Marković @ 08.12.2004. 21:06 ] @
U stvari nije mi jasno zasto je autor ovog posta pored cinjenice da je tema pokrerenuta duplirao istu i to u madzone??? ... i pored toga, jos to naglasio u svom post?!

[Ovu poruku je menjao secret dana 08.12.2004. u 22:21 GMT+1]
[ markantz @ 08.12.2004. 23:45 ] @
Najveci fazon je u tome da JA IMAM QDI ploču!!!!!!!!!!!!!!
I mogu vam reci da uopšte nije loša :)