[ Prtinac @ 08.12.2004. 21:19 ] @
Kakva su iskustva korisnika IKOM flat rate paketa? Ima li takvih uopste?
[ Mister Big Time @ 10.12.2004. 01:24 ] @
Hahah dobar vic.

IKOM... no comment.

Lepo si rekao - da li takvih uopste ima... onih 0.01% ljudi u gradu... ma uzas. Odma posle Telekoma oni su mi na crnoj listi.
[ pailhead @ 10.12.2004. 07:45 ] @
Ja bih ih rado stavio na prvo mesto, ali telekom je teleokm.
[ voja_pfc @ 10.12.2004. 09:48 ] @
Mislim da su to 2-3 zgrade na Dorcolu (dobro mozda 5 zgrada), inace zvao sam ih pre 10 min da pitam po 10000000000 za vracar i naravno odgovor je planira se ali se ne zna kada, u svakom slucaju iskreniji odgoror od onog starog za 2 meseca sto su ranije pricali.
[ vujke @ 10.12.2004. 21:48 ] @
Nazalost, dok ne razvuku optiku niko vise nece dobiti, a kakva je trenutno situacija kod njih verovatno ni od optike nema nista jos dugo pa tako ni net-a.
instajd info ;)
[ Mister Big Time @ 10.12.2004. 22:48 ] @
Pa njima ni TV ne radi, kakav crni net. :)

Ma qatastrofa. Sad i da mi ponude net za dz ne bih uzeo... iz principa.
[ Prtinac @ 11.12.2004. 15:59 ] @
Drugari, saosecam sa vama zaista....

... ili ne... pitao sam kakva su iskustva korisnika IKOM Flat rate paketa, ne kakva su iskustva onih koji nisu korisnici IKOM Flat rate paketa.
[ BytEfLUSh @ 11.12.2004. 19:57 ] @
Ne, pitao si ima li takvih uopšte.
[ sstanimi @ 14.02.2005. 15:25 ] @
Jel ima neko telefonski broj tog IKOMa (ili adresu)? U ulici Lj. Vukcevica su oni kao razvukli kablove po zgradama, al ne mogu nigde da nabavim njihov broj da ih zovem zbog interneta.
(ili ih je kupio SBB???)
[ Jbyn4e @ 14.02.2005. 16:12 ] @
http://www.ikomline.net/
... ali ne nadaj se internetu kod IKOM-a...
[ voja_pfc @ 14.02.2005. 22:30 ] @
674-976
696-243
697-204

prvo se pomoli da nece biti zauzeto ceo dan.

kad spomenu sbb, neko je skoro napisao da postoji mogucnost da ih kupe, ima li ko informacije ima li nesto od toga?
[ Mister Big Time @ 14.02.2005. 23:36 ] @
Daj boze da ih SBB kupi! Uh, to bi bila EUREKA!

I prvi dokaz da je u zemlji Srbiji f-nise otvoreno trziste...

Odakle vam te info? Ili su samo glasine?
[ klaki @ 27.05.2005. 13:31 ] @
Ja: Internet za Novi Beograd
Oni:Za sada jos uvek NE.
Ja:A kada ce?
Oni:Nemamo takvu informaciju.
Ja: Jebite se.
[ nes.nbgd @ 11.02.2006. 21:58 ] @
Konacno i to.
Ja sam na bloku 70 NBGD, i s obzirom da su malo konsolidovali kablovsku TV i najavili TV1000 i Cinemaniu u prvoj polovini ove 2006, odusevio sam se kad sam u sanducetu nasao flajer sa obavestenjem o kablovskom internetu.

Nakacen sam vec nedelju dana i iskustvo, za 7 dana koriscenja mogu vam reci da sam samo jedno vece imao variranje u protoku a svo ostalo vreme(a bilo je to dosta dosta sati i megabajta) protok je onaj koji sam i platio.

Nenavodim cene jer sam skoro na ovom forumu i ne znam kakva vam je politika po takvim izjasnjavanjima.

Anyway, zadovoljan sam VEOMA i nadam se da ce tako biti i u buduce.

[ sEaGhOsT @ 12.02.2006. 17:17 ] @
Na Drocolu sam i mogu Ikom samo da pohvalim, nikada nisam imao problema sa internetom, a vec ga koristim 5 meseci, svaka pohvala. Uzeo sam paket 64 kbps flat, a od sest uvece ide 128 kbps do ujutro u sest.
[ nes.nbgd @ 14.02.2006. 10:30 ] @
Da i jasam dobio isti paket i mogu vam reci da je dobra kombinacija jer uglavnom uvece koristim net, verovatno su takav paket stavili zbog firmi da bi ih naveli da uzmu jace pakete za prepodnevno vreme.
[ Marcony @ 14.02.2006. 11:55 ] @
Znaci, poboljsanje. Ima li jos neko iskustva sa njima?
[ BojanBG @ 16.02.2006. 00:10 ] @
128k 2000 din... da nije malo visoka cena za 2006. god?
[ djricky @ 16.02.2006. 14:16 ] @
gde ti zivis? u beogradu? onda jeste malo...

za unutrasnjost je to super cena :)
[ calexx @ 16.02.2006. 17:14 ] @
Šta ima veze kakva je cena u unutrašnjosti? IKOM nudi internet valjda samo u Beogradu pa se tako i cene gledaju. Uopšte nije jeftino, 128 flat je 2000, paket 320MB je 1300 dinara i to na 256k linku. Ja sam recimo u unutrašnjosti i plaćam 256k flat 2000 dinara a recimo mogu da uzmem paket 450MB za 600 dinara i to na brzini 2Mb.

E da, zaboravio sam na stavku modem + priključenje + instalacija samo 3500 dinara

[Ovu poruku je menjao calexx dana 16.02.2006. u 18:20 GMT+1]
[ nes.nbgd @ 16.02.2006. 21:55 ] @
@BojanBG
128k 2000 din... da nije malo visoka cena za 2006. god?

koliko sam shvatio od 6-18h je 128K a od 18-06h je 256K za tu cifru.
Ja sam uzeo 64+128(128 je od 18-06h) i to za 1200 kinti sa uracunatom cenom pretplate za TV kanale.

mada da budem iskren s obzirom da sam na analognoj centrali i ipak nemam opticku vidljivost za wireles a za ISDN su mi rekli posto sam dosad bio dvojnik da mogu da dobijem samo 1 liniju, mislim sta reci, oberucke sam prihvatio ovu ponudu jer nije bilo sanse da ubedim pola zgrade da predje na SBB pa da uzmem njihov kabl.

Cinjenica je da ih je sve vise u gradu i da ce cene padati, konkurencija cini svoje.
[ sonicboom @ 09.05.2006. 02:28 ] @
ja sam na dorcolu i dobili smo net preko ikoma pre godinu dana..... koriste sve dzukachke metode da ti ograniche i ovako slab protok...... dakle koriste se svim sredstvima a ja ko svaki inatljivi Dorcholac reshio da vidim koliko ja mogu da downloudujem za taj mesec tj. za 1200 din i doshao sam do zakljucka da je maksimalni ostvareni protok bio 14gb..... nisam gasio rachunar..... e sad njihove metode su sledece.....

1. oko 3h ujutru na trenutak prekinu vezu tako se prekine download.....(ako ne dezurash ne nastavljash download)

2. greshkom me iskljuchili umesto komshije( imam dva kabla koja mi dolaze iz njihove kutije... jedan ide u dnevnu sobu ,a drugi direktno na moj sprat, tako da nisam imao net), a operaterka mi kaze da je sve u redu i da sam ja platio rachun i da nema razloga da me isklj. bez neta bio 10 dana..... otkrili oni gresku, ja njih pitam kako ce mi te dane obrachunati?...... naravno puna cena .......

3. i sad najbolji deo...... jedno 20 dana net kao mrtva baka...... radi po malo ili uopshte......meni devojchica otishla u Sloveniju pa mi shalje mailove svaki dan a niti otvaram poshtu niti odgovaram....... i ja dozivim belo usijanje...... idem lichno da se obrachunam sa svima u toj firmi...... oni meni "pa nismo mi krivi ekipe su naterenu" itd....

epilog: Naime komshijski objekat preko kog mi dolazi kabl u potkrovlju ima neku baku kojoj su njihovi monteri malo pojebali crepove pa kad pada kisha baki kisne, a baka kao i svaka baka sa Dorchola ima malu sekiru za hitne intervencije i ona oshteti kabl koji joj prolazi iznad glave......


ps:ako ne morate nemojte kod ikoma.......
[ 1r0nM4n @ 15.05.2006. 09:28 ] @
p0zdrav!

Evo ja koristim cable, flat, 64 kbps, kod IKOM-a vec jedno godinu dana, i ne mogu da se pozalim na njhovu uslugu.
Citat:
1. oko 3h ujutru na trenutak prekinu vezu tako se prekine download.....(ako ne dezurash ne nastavljash download)

?! A shta ti koristish za download (koji program)? Vecina p2p programa i download managera ima opciju za automatski nastavak :)
Evo ja sam pre neki dan skinuo Vector Linux (700 MB). Download je trajao 20 h i nije mi se ni jedanput prekinula veza. Chak sam na IRC-u dogurao do 1 dana i 18 h konstatnog online-a (u toku skidanja)!

Citat:
3. i sad najbolji deo...... jedno 20 dana net kao mrtva baka.....

Nisam imao takvih problema.

Ali planiram da predjem na ADSL, poshto vidim da se vishe isplati... http://www.elitesecurity.org/poruka/1148576 ;)

p0z
[ dejan, @ 18.08.2006. 21:35 ] @
Citat:
Nazalost, dok ne razvuku optiku niko vise nece dobiti, a kakva je trenutno situacija kod njih verovatno ni od optike nema nista jos dugo pa tako ni net-a.
instajd info


vujke,ajde raspitaj se da li će biti Sport Kluba na IKOM-u u skorije vreme
[ hasisar @ 02.09.2006. 09:38 ] @
Ja koristim ikom flat 1 dva meseca i nisam imao nikakvih problema....Od 01.09 su snizili cene i uveli flat 3 varijantu 256k/512k
[ BojanBG @ 06.09.2006. 02:40 ] @
Lepo je videti da se situacija popravlja. Samo jos da porade na prosirenju mreze.
[ alexdone @ 01.12.2006. 15:45 ] @
Ja sam korisnik Ikom Flat 128/256 vec dva meseca i do sada je sve islo i preko ocekivanja. Medjutim, od skora, primecujem da vise skoro i da nema razlike izmedju dnevnog i nocnog protoka. Da li je to stvar i kod vas?
AlexD
[ walkerz @ 02.12.2006. 18:54 ] @
Izgleda da ponekad "zaborave" da uključe onaj drugi, brži protok. Doduše ta duplo veća brzina se nigde u ugovoru ni ne pominje, tako da...
[ alexdone @ 03.12.2006. 01:16 ] @
Ma, naravno, ko nam je kriv sto ne citamo ugovor.... Juce me covek iz njihove tehnicke podrske ubedjuje da imaju problema sa ukljucenjem duplog protoka, navodno kontaktirali su njihovog administratora ali..... valjda covek ima pametnija posla. Mozda mu je mrsko da dodje na posao ili mu je mozda to samo onako, usputna tezga koju mora, a i ne , da odradi....
Nije problem u Ikomu, problem je sto nista oko interneta nije pravno reseno pa im se moze ... Vidite sta radi SBB, Ikom je jos prema njima O.K.

Pozdrav,
AlexD
[ Desmond @ 16.12.2006. 00:13 ] @
Koristim Ikom Flat 1 paket (brzina protoka 64 Kbps) nekih desetak dana i za sada nema nekih problema, bar ih ja nisam uocio. Protok je konstantan svih 24 sata, s tim da se nocu ne povecava na 128 Kbps kako je u prethodnim postovima navedeno, a inace u ugovoru pise da je za Flat 1, 64Kbps maksimalna brzina protoka. Sto se tice p2p programa, konkretno torrenta, brzina downloada je ista kao i kad se skida sa obicnih servera i krece se izmedju 7 i 10 KB/sec. Posle dial-up-a i ovo je kakvo takvo poboljsanje. Ako jos neko ima novija iskustva i zakljucke u vezi sa Ikom-ovim intrenetom nek ih podeli sa nama.
[ DelTroter @ 17.12.2006. 08:11 ] @
"PONOVO RADI BIOSKOP"
dupla brzina ukljucena
Jutros izmedju 3 i 4 prekid internerta a sada u (09:00h) brzina na flat 1 64k/64k je realnih 125k/57k
[ alexdone @ 17.12.2006. 13:15 ] @
Del boy Troter,
Hvala ti na lepim vestima! Drago mi je to sto "cujem" od tebe, ali od sinoc, negde oko 01:00 pa do danas u 10:30 ja nisam imao uopste internet (g-dja is korisnickog s. mi je objasnila da su momci u stanici i da rade na "tome").
Sada imam standardni protok a veceras cemo videti :)

AlexD
[ alexdone @ 17.12.2006. 19:22 ] @
Prerano sam se radovao.
Kod mene i dalje isto - bez duplog protoka :(
AlexD

P.S. Jedino sto su promenili kod mene je Initial DS frequency i Upstream Channel ID kao i IP Address-u servera.

[Ovu poruku je menjao alexdone dana 17.12.2006. u 22:14 GMT+1]
[ alexdone @ 19.12.2006. 11:57 ] @
DUPLOG PROTOKA VISE NECE BITI!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je odgovor koji sam danas dobio od Internet odeljenja IKOM-a.
Znaci 15 dana me zavlace raznim opravdanjima , te hardware, te software....
LJUDI NE PADAJTE NA RAZNA OBECANJA PRILIKOM SKLAPANJA UGOVORA!!!! SAMO ONO STO JE U UGOVORU MOZDA CE I DA POSTUJU, OSTALO JE SARENA LAZA!

Cena od 2700,00 din za 256kb/sec. je bila primamljiva samo sa varijantom koja mi je obecana ,a to je od 18-08 512kb/sec.
Ovako, sto kaze DelTroter, prelazak na alternativne izvore - ADSL!!!

IKOM prevaranti , gubite klijente svojom neprofesionalnoscu! Mozda cete jednog dana i to sami uvideti!
Pozdrav,
AlexD
[ Desmond @ 24.12.2006. 00:47 ] @
Mozda je neko iz IKOM-a procitao alexdone-ovu prethodnu poruku, jer od danas od 14h imam dupli protok i to prvi put za dvadesetak dana koliko sam na kablovskom internetu. Samo nek ovako nastave. Kako je kod ostalih sa duplim protokom?
[ walkerz @ 25.12.2006. 20:54 ] @
Protok i nije baš 2x, više liči na 1.5...
[ DelTroter @ 26.12.2006. 14:18 ] @
Nove cene ikom interneta od 1/1/2007
Citat:

Paket Veličina paketa Brzina protoka Cena
MAIL 250 MB 256 Kbps 550 din
CHAT 400 MB 256 Kbps 1000 din
SURF 2 GB 512 Kbps 2200 din
BUSINESS 20 GB 512 Kbps 7500 din
FLAT 1 Neograničena 64 Kbps 1100 din
FLAT 2 Neograničena 128 Kbps 1600 din
FLAT 3 Neograničena 256 Kbps * 2000 din
FLAT 4 Neograničena 512 Kbps * 2500 din
FLAT 5 Neograničena 768 Kbps * 3900 din

U CENU SVIH PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA KABLOVSKU TELEVIZIJU I PDV.
* U CENU FLAT 3, FLAT 4 i FLAT 5 PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA SVE PAKETE IZ PAY TV PONUDE (HBO, NAUČNO OBRAZOVNI, SPORTSKI, 18+ i HUSTLER).


-Uz bonus od 18h (svi paketi su brzi 50%)
-uz ove cene (interneta i kablovskep pretplate)
-uz kvalitet usluge u poslednje vreme (nepamtim da mi je brzina bila ispod deklarisane)
-najavu lokala od 1.1.2007
-bez gluposti tipa blacklist korisnika sa prevelikim downloadom (meni se nije nikad ni desavalo)

usudjujem se reci da je IKOM postao odnosom cena/kvlaitet najbolji internet i kablovski TV provajder u gradu.
a SBB-u domaci zadatak, previse su se uspavali (ili su se posvetili Total TV)
[ centaur @ 27.12.2006. 10:02 ] @
Citat:
DelTroter


usudjujem se reci da je IKOM postao odnosom cena/kvlaitet najbolji internet i kablovski TV provajder u gradu.
a SBB-u domaci zadatak, previse su se uspavali (ili su se posvetili Total TV)


Ne daju javnu IP,a to je ipak veliki nedostatak.
[ miki_bgd @ 04.01.2007. 12:58 ] @
Korisnik sam Ikom-a kablovskog interneta od septembra 2006. Prva dva meseca su bila free.
Meni je bilo nelogicno sto uvece dolazi do fantomskog duplog povecanja protoka, ali naravno nisam imao nista
protiv. Medjutim, u zadnje vreme, kao sto su mnogi naveli, ot toga nema nista. Zivim na Vozdovcu ali mislim da je
situacija i u ostalim delovima grada slicna. Ljudi su lepo napisali u Ugovoru da je 64 max brzina protoka.

Sto se tice p2p programa, ja sam imao super iskustva. Koristio sam Limeware i preko njega sam skunuo goimlu mp3 pesama i desetak filmova.
(u vreme nocnog fantomskog protoka). Takodje, preko mitorenta sam preuzeo najmanje 1gb, i to skoro uvek sa konstatnim protokom od 8Kb u sek (64k)

Neko je naveo da se od 1.1.07. tj. od pre neki dan uvodi 50% brzi protok posle 18h. Molim da neko proveri da li je ova
inforamcija tacna, s obzirom da to kod mene ne radi.


Jos jedna stvar:
Do kada cemo vise cekati lokalnu mrezu preko Ikoma. Na SBB-u ljudi nju najvise i koriste. Ortak mi koristi istu, i skida filmove za 3 sata na 256.



[ Desmond @ 05.01.2007. 01:24 ] @
Na IKOM-ovom sajtu nista ne pise za 50% brzi protok posle 18h. Ali kod mene zadnjih desetak dana radi bas tako. Cini mi se da je za vikend preko celog dana taj "50% brzi protok". Inace i ja sam na Vozdovcu.
[ cerak011 @ 10.01.2007. 18:13 ] @
Evo upravo mi je pusten flat 512,i mogu da kazem da razbija.Sto se tice duplog protoka nije dupli nego protok i po,tako da sada imam 768.Sve u svemu mogu da kazem da su se popravili i to mnogo
[ gosn_prirodni @ 12.01.2007. 14:03 ] @
Inače koliko si čekao na priključenje od dana uplate instalacione takse? Nešto su bili dosta ažurni po pitanju prijave i donošenja ugovora pa rekoh da se nisu malo poboljšali i kod brzine instalacije ?
[ BiiigMuzzy @ 14.01.2007. 16:25 ] @
Citat:
cerak011: Evo upravo mi je pusten flat 512...


Kakva ti je situacija sa upload-om?

Ja sam na IKOM-u prvo vozio paket 64k (onaj promotivni period... 2 meseca + modem = 2000 din). Zatim sam se presaltovao na 128k. Jedno vreme mi je upload bio i dalje 64k, a onda mi je admin rekao da je takav paket - 128/64. A posle mesec-dva, upload mi je skocio na prakticno 128... 53MB/h dodje malo preko 14.5kb/s.

Koliki ti je upload u tom 512k paketu?

Pozdrav!
[ gosn_prirodni @ 22.01.2007. 11:37 ] @
Čovek više ne odgovara. Možda mu kablovski internet i ne radi baš dobro :).
[ BiiigMuzzy @ 22.01.2007. 12:28 ] @
Nemam pojma Ja sam se prebacio na 512, trebalo bi od februara da krene (ne znam, ni oni ne javljaju nista), pa cu videti. Nadam se da ce upload biti bar 256. Ako bude kojim slucajem vise... super U svakom slucaju, javljam.

A inace, ovaj 128k sto trenutno vozim, lepo ide... upload mi je 52, 53, pa do 56MB/h, download mi je nesto slicno tome preko dana, a u vreme vece brzine 78-82MB/h. Zadovoljan sam

gosn_prirodni, jesi li uveo ti? Zvao si ih?

Pozdrav!
[ cubrovic @ 23.01.2007. 23:06 ] @
Ja sam od juna bio par meseci na flat2 kod njih pa posle do oktobra na flat3 od kad se pojavio.
E posto nisu davali brzi protok od tadasnjih 256 (nocu 512) ja sam presao na flat1 koji koristim za backup link a uzeo adsl kod beocity-ja od 768.

Mogu reci da nisam imao nikakvih vecih problema sa njima sto se tice interneta.
Koristio sam ga pored web-a, http doowvnload maila najvise na ... torrente

Mozete se zakaciti na manji broj klijenata prilikom skidanja preko torrenta (zbog toga sto ste kod ikoma iza nata koji blokira takozvane remote connections)
Medjutim ukoliko se uspete povezati sa dovolnjim brojem peerova ili pustite vise downloada u isto vreme download ide punom parom i nisam primetio nikakav traffic shapping koji u zadnje vreme i javno otkida sa ogranicavanjem protoka i promovise mnogo skuplji p2p paket za takve namene.

tako da realno na torrentima ne postizem vise na beocity adsl 768 nego sto sam na ikom 256/512 paketu uspevao.

Sto se tice rapidshare to na ikomu maltene zaboravite zato sto su svi korisnici preko iste adrese te cete retko kad uspeti da pokrenete download.

I kablovski kao i adsl imaju povremene prekide u radu, cini mi se redje nego adsl a mozda je to i zbog toga sto kad ikom pukne pa dodje sebi on se automatski poveze pa ni ne primetim dok adsl...
[ alexdone @ 25.01.2007. 17:10 ] @
E, pa ljudi, dosta ste uzivali u nocnom protoku, koji je bio najpre 200% u odnosu na dnevni, pa 150% , a sada ..... prc! Nema vise ni tih 50% vise! -Odgovor od coveka iz tehnicke podrske internet odeljenja! Bilo je dobro dok je trajalo...a u buduce mozemo ocekivati svasta...
Nadam se da ce se barem pridrzavati onog placenog protoka....
Pozdrav,
AlexD
[ noreniou @ 28.01.2007. 16:45 ] @
Citat:
alexdone: E, pa ljudi, dosta ste uzivali u nocnom protoku, koji je bio najpre 200% u odnosu na dnevni, pa 150% , a sada ..... prc! Nema vise ni tih 50% vise! -Odgovor od coveka iz tehnicke podrske internet odeljenja! Bilo je dobro dok je trajalo...a u buduce mozemo ocekivati svasta...
Nadam se da ce se barem pridrzavati onog placenog protoka....
Pozdrav,
AlexD


pa kad im se moze
tehnicka podrska je ocajna
nemaju svoj forum
nemaju lokal
sve bace na istu ip pa je rapid spansko selo
i opet kazu ako vam se ne svidja nekoristite nas
[ gosn_prirodni @ 29.01.2007. 10:50 ] @
Evo i meni priključiše pre par dana 256kbps tj Flat3 paket.

Za sada sam probao par downloada, pustio sam neke torrente. Download ide ok - oko 30-40 kB što je u skladu s deklarisanim protokom.

Nisam primetio neku promenu u brzini uveče što je u skladu sa prethodnim postovima.

Kad detaljnije isprobam javljam se s utiscima.




[Ovu poruku je menjao gosn_prirodni dana 29.01.2007. u 12:14 GMT+1]
[ m257 @ 29.01.2007. 21:13 ] @
Ima li nekoga sa Konjarnika? Kakva je veza?

Razmisljam o tome da li da se prikacim. Mogu li da zamolim nekoga da mi skenira i posalje kompletan ugovor posto nisam uspeo da ga pronadjem na njihovom sajtu? Od njih dobijas sve potrebne uredjaje, da li sam u pravu?
[ BiiigMuzzy @ 29.01.2007. 23:37 ] @
Citat:
gosn_prirodni: Evo i meni priključiše pre par dana 256kbps tj Flat3 paket.


Prikljucise te! Super Mislim da ces biti zadovoljan

Nego... interesuju me dve stvari. Koliki ti je upload sa tim FLAT 3 paketom? Da li je DL/UL = 2/1 ili je jednako?

I jos me interesuje... taj paket podrazumeva i "pay" programe. Da li su ti bili iz tehnicke sluzbe i gde/sta/kako su ti povezali dekoder (ili kako se zove "to")? Ispred TV-a, na svaku antensku uticnicu, u hodniku zgrade, ili... ?

Pozdrav!
[ l4m3r @ 31.01.2007. 01:11 ] @
Ne znam dali su pustili internet za celu svoju mrezu, ali se iskreno nadam.

E sad jedno pitanje..

Dali neko zna, dali se dobija modem na koriscenje uz ovu sadasnju 'promotivnu ponudu', koja, kako su napisali na sajtu, sadrzi: PRIKLJUČNA TAKSA + INSTALACIJA + DVA MESECA FLAT 1 ??

Ako se ne dobija modem, jer zna neko koliko kosta kod ikoma? I pod kojim uslovima ga dobijam? Na koriscenje, ili ga bas kupujem ??


Hvala.
[ cubrovic @ 31.01.2007. 02:18 ] @
Dobija se modem.
Ukoliko ne raskines ugovor u toku prvih godinu dana ostaje ti besplatno, u suprotnom si duzan da platis nekih 7000.
(barem je takav moj ugovor od juna)
Iz tog razloga i odlucio da i nakon prelaska adsla zadrzim ovaj kablovski za backuplink na najmanjem protoku. Kosta me jedva nesto vise nego da im platim za modem.
[ Jbyn4e @ 31.01.2007. 07:58 ] @
Citat:
l4m3r: Ne znam dali su pustili internet za celu svoju mrezu, ali se iskreno nadam.

Pa ne bas...
Evo odgovora na mail nakon jedno mesec dana od postavljanja pitanja (odgovor stigao 15. januara...):
Citat:

Postovani,

Trenutno ne postoje tehnicke mogucnosti za uvodjenje kablovskog interneta na
Vasoj adresi. Evidentirali smo Vasu prijavu i bicete kontaktirani cim uslovi
budu ispunjeni.

Srdacan pozdrav

IKOM

A da ne pricam da je telefonski (uz ono, zvanje 100 puta po cekanje od 5 minuta svaki put i "svi operateri zauzeti") to teklo ovako:
Ponedeljak, ja trazim da mi daju nekoga da se raspitam za internet, a ona meni - ne moze to tako, vi ostavite podatke pa ce vas neko kontaktirati za dan, -dva. Ja ostavim podatke.
Petak, ja zovem da se raspitam KAD ce proci tih dan dva, i kad ce neko kontaktirati. Seka trazi opet podatke ko sam ja, ja kazem, ona kaze - da, imamo vas u sistemu, ako vam se niko nije javio to znaci da nemate tehnickih mogucnosti, i da ce mi se javiti kad postane to moguce. Pritom ulica dalje ima taj j***ni internet :((( i par dana kasnije dobijam i odgovor i na mail posle mesec dana (gde li su ga iskopali???)

Stvarno ne shvatam tu politiku tipa nema veze sto vi hocete da nam date pare za nesto, mi necemo da ih uzmemo ...
[ Rumpletstilskin @ 31.01.2007. 09:38 ] @
Koliko ste cekali na modem od potpisivanja ugovora i uplate?
[ l4m3r @ 31.01.2007. 13:53 ] @
Bogami meni je stigao odgovor jutros, a postalo sam im mail sinoc.

Takodje je neki polu-sablonski odgovor, ali ga barem nisam cekao mesec dana:

Citat:
Postovani,

Kada platite 2000,00 dinara dobijate modem na koriscenje, ali na zalost kod na Vasoj adresi jos uvek ne postoji mogucnost uvodjenja kablovskog interneta. Evidentirali smo Vasu prijavu i bicete kontaktirani cim uslovi budu ispunjeni.

Srdacan pozdrav

IKOM



Tako da deo rakovice, i dalje ostaje bez nekog normalnog interneta.. Lazem, za sad nam je samo moguce da uzmemo PTT KDS, ali nemam nameru da placam modem 60+ € ..

[ seizmos @ 31.01.2007. 14:00 ] @
da li može neko da mi odgovori da li rade torrent-i preko ikom-a zbog ne-javne ip adrese?
i ako rade kako rade na jačem paketu tipa 512kb ili 256 i sa kojim torrent menadžerom.
jer dosta se pričalo da sve sa ikom kabla torrent vidi kao jedan ip i onda ne može da radi , dali je to stvarno takav problem.
kao i sa rappidshare-om koji isto tako vidi jedan ip od svih i neda download.
il je malo bolje kod ikoma nego što sam ja upućen.



pozdrav

[ cubrovic @ 31.01.2007. 15:15 ] @
Ja sam koristio ikom par meseci sa 256/512 nocu za torrente i radi solidno.

Ne moze da prihvati sve konekcije zbog nata ali kad pustis paralelno nekoliko torrenta onda izvuces pun kapacitet i vrsi posao.


Za razliku od toga rapidshare je katastrofa. Tacnije katastrofa ti je sansa da dobijes ticket za download, kada ga dobijes skida brzo.
[ seizmos @ 31.01.2007. 18:38 ] @
sve u svemu isplati se uzeti bilo koji jači paket jer je u njemu tv pretplata i onoh 6-7 programa koji se plaćaju.
jedino ne znam koliko se isplati kad se uvodi jer oni nude promo varijantu da platiš 2000 din. i dobiješ modem na korišćenje i gratis 64kbps 2 meseca ali pritom moraš da plaćaš tv pretplatu negde oko 410din. a ako hoćeš odmah jači paket tipa 512 kbps moraš taj paket platiti unapred 2500 i plus onih 2000 za uvođenje što ispadne u startu malo mnogo. ali ako torrenti rade kako treba isplati se (valjda).




pozdrav
[ gosn_prirodni @ 31.01.2007. 23:18 ] @
Nisu još bili majstori za PayTV pošto je to posebna ekipa, kažu pošto te pakete nude od skoro pa nisu još organizovali to sve odjednom(!).

Inače pre neki dan su me pozvali i pitali da potvrdim da li hoću PayTV pošto ima ljudi koji neće.

I tako, videćemo.

Što se tiče ažurnosti, ja sam pozvao u ponedeljak, komercijalista je došao u sredu a ja sam uplatio u petak... modem je stigao za malo manje od dve nedelje al zato što sam slučajno uspeo da ih pojurim... oni čekaju da se skupi više njih u blizini pa tek onda kreću u instalaciju.

Sve je to relativno OK ispalo.


[ Poskok_m @ 02.02.2007. 17:39 ] @
Evo ja sam danas uplatio 2000 dinara, za flat 1. Rekoše da očekujem da će doći one tamo nedelje, ali takođe mi je lik rekao da i dalje šljaka 2x brzina noću. Vidim da su neki pisali da su im operateri rekli da nema od toga ništa, ali evo pre 5 sati lik reče da radi i dalje. Za download mi i nije tako potrebna brzina. Imam na poslu Wireless od 512 kbps. Naravno pod time se podrazumeva skidanje fajlova većih od par stotina MB.
Najviše mi treba iz tog razloga da sam online non stop. Jedino im je j**** onaj ugoror o obaveznom korišćenju godinu dana. Ali Ok.
[ DelTroter @ 02.02.2007. 20:27 ] @
Flet 3
kod mene situacija

download 272 kbps
upload 225 kbps
(odnos je izgleda 1:1)

sve radi bez problema!!!!!
ikom je odlicna investicija
[ Poskok_m @ 03.02.2007. 15:53 ] @
Citat:
sve radi bez problema!!!!!
ikom je odlicna investicija


Drago mi je zbog toga, pošto sam bio nešto skeptičan. Kablovska televizija im nije sjajna.
[ DelTroter @ 03.02.2007. 17:27 ] @
za pocetak ne bih bas da izgledam kao marketinski agent ikoma
Vise bih hteo da licim na njihovog zadovoljnog korisnika.


poenta je da za 2000 din IKOM nudi sledece stvari (sve je ukljuceno u cenu)

- internet FALT sa protokom 256/256, koji za sada radi bez problema deklarisanom brzinom (VOIP,p2p,torrenti sve bez problema i bez blokiranih portova)
sto je pravi melem za rane iz moje dugogodisnje borbe sa ISP-ovima.
- osnovnu kablovski pretplatu (koja je inace kod IKOM-a 410 din)
- full paket pay TV (svi paketi ukljuciuci,XXX i full HBO paket sto je ipak mnogo bolje od SBB-ovog TV1000,znaci sbb je bolji samo za sport klub, cena 800 din)

ispada da IKOM prodaje internet FLAT 256/256 po ceni od 790din!!!!!
koji uz to dobro radi (bar meni)

[ alexdone @ 04.02.2007. 07:46 ] @
Od 3.februara mi je promenjen paket sa Flat3 u Flat4 i evo kakva su moja iskustva:
Download preko download managera (FlashGet, ReGet ili GetRight) sljaka veoma dobro, ali pri normalnom surfovanju dolazi do cestih zastoja, a jos veci problem je kod slanja e-mail-ova, tj. upload ne ide nikako :( Ne znam o cemu se radi. Dok sam imao Flat3 sve je radilo, a sada ne.....
Evo cak ne mogu ni da prikacim screenshot jer mi ne radi upload :(
Pozdrav,AlexD

P.S.: Odggovor tehnicke podrske (koja je do sada znala biti vrlo mastovita):
" - Da, da, imamo problema bas u vasem kraju..Evo sredice to momci, ako ne u ponedeljak,a ono u...., ma ne brinite se nista."
Ne brinem se ja nista, samo se pitam sta nam sledece spremaju....Od Septembra do sada mnogo su toga izmenili (vidite prethodne postove), pa se pitam sta je sledece...

[Ovu poruku je menjao alexdone dana 05.02.2007. u 08:13 GMT+1]
[ alexdone @ 05.02.2007. 07:22 ] @
Citat:
DelTroter
poenta je da za 2000 din IKOM nudi sledece stvari (sve je ukljuceno u cenu)

-- osnovnu kablovski pretplatu (koja je inace kod IKOM-a 410 din)
- full paket pay TV (cena 800 din)

ispada da IKOM prodaje internet FLAT 256/256 po ceni od 790din!!!!!
koji uz to dobro radi (bar meni)


Pa,prijatelju i nije bas tako. Od 2000 (Flat3) oduzimas samo 800 din za payTV koji ti po potpisivanju ugovora (za Flat3) i pripada !
U cenu PayTV-a je vec ukljucena pretplata!
Tako da je konacna cena 1200 sto nije ni malo lose s' obzirom da lepo sljaka.

Pozdrav,
AlexD
[ 1r0nM4n @ 05.02.2007. 07:55 ] @
Ja od petka imam Flat3 i radi ok (pre toga sam imao Flat1 ~2 godine)..
Ne znam da li tražim previše, ali ping izgleda da je nešto veliki. Prosečno ka google.com iznosi 140ms?!
Probao sam CS da odigram na netu i sporo je dosta, ne može lepo da se igra (latency je 150-200).
Sve ostalo radi savršeno :)
Juče su doneli i namestili dekoder i to isto radi odlično. Samo je glupo što ne može na 2 (ili više) TV-a sa jednim dekoderom!

Download:

Upload:


p0z



[ alexdone @ 05.02.2007. 14:42 ] @
Svaka cast,
a sta kazes na ovo?!
FLAT 4 (512K):
[img]
[ sooloodo @ 05.02.2007. 15:32 ] @
@ alexdone

a jel se ti bunis da ti je konekcija slaba ili se hvalis kako to dobro sljaka... posto vidim da ti na 512kbps dobijas 89kbps... al opet tebi je QoS 20% tako da ti u stvari izvlacis maksimum iz svoje grane... samo mi nije jasan tako nizak upolad...

nego ljudi i ja opasno razmisljam o prelasku na IKOM cable bas taj Flat4 sa trenutnog ADSLa 512, tako da me pre svega interesuje sledece:

1. da li vam private IP pravi probleme za jaci download (.torrent)
2. da li IKOM dozvoljava forward-ovanje portova
3. jel puca veza ili slicno... tj taj njihov mmodem jel zna sam da se zakaci ukoliko dodje do pucanja
4. sta od router-a koristite (tj sta dobro sljaka sa njihovim signalom)
5. taj njihov dekoder za PayTV jel funkcionise po principu receiver-a za satelit tj jel se na njemu menjaju kanali ili on dekodira signal pa ide kabl na TV i onda na TV-u menjas, jer ako je ova druga varijanta onda je odgovor na 1r0nM4n-ovu konstataciju "zakaci razvodnicu posle dekoder-a", a u suprotnom jel zna neko koliko kosta dodatni dekoder?

ajde pa ako neko ko koristi ovo oce da me usreci odgovorom... hvala mu unapred...

pozdrav
[ cubrovic @ 05.02.2007. 16:10 ] @
Citat:
1. da li vam private IP pravi probleme za jaci download (.torrent)
2. da li IKOM dozvoljava forward-ovanje portova
3. jel puca veza ili slicno... tj taj njihov mmodem jel zna sam da se zakaci ukoliko dodje do pucanja
4. sta od router-a koristite (tj sta dobro sljaka sa njihovim signalom)
5. taj njihov dekoder za PayTV jel funkcionise po principu receiver-a za satelit tj jel se na njemu menjaju kanali ili on dekodira signal pa ide kabl na TV i onda na TV-u menjas, jer ako je ova druga varijanta onda je odgovor na 1r0nM4n-ovu konstataciju "zakaci razvodnicu posle dekoder-a", a u suprotnom jel zna neko koliko kosta dodatni dekoder?


1. Ume da pravi problem ali kad pustis paralelno vise downloada onda dodje na maksimum
(rapidshare mozes skoro pa da zaboravis)
2. Nisam siguran ali mislim da se tu neces usreciti
3. Veza mi puca dosta redje nego na adslu koji paralelno koristim i sto je jos vaznije sam se konektuje bez problema automatski tako da je sto se toga tice mnogo kvalitetnije reseno nego na adslu
4. Ja obican thomsonov modem i share-ovanu konekciju... sljaka dobro
5. dont know
[ DelTroter @ 05.02.2007. 19:18 ] @
Citat:
cubrovic: 1. Ume da pravi problem ali kad pustis paralelno vise downloada onda dodje na maksimum
(rapidshare mozes skoro pa da zaboravis)
2. Nisam siguran ali mislim da se tu neces usreciti
3. Veza mi puca dosta redje nego na adslu koji paralelno koristim i sto je jos vaznije sam se konektuje bez problema automatski tako da je sto se toga tice mnogo kvalitetnije reseno nego na adslu
4. Ja obican thomsonov modem i share-ovanu konekciju... sljaka dobro
5. dont know


OVO APSOLUTNO VISE NIJE TACNO

1. ikom je od nove godine nesto promeni, DHCP server daje ip adrese korisnicima, a korisnici izlaze na internet preko vise razlicitih ip adresa, lako moizes proveriti IP adresu na kojoj si izasao na net.,
Ni to za rapidshare vise nije tacno (pogledaj sliku u prilogu) ceka se 90-tak sekundi, ista stvar je i sa nekim torrent sajtovima napr. podzemlje.com gde su ikomovi korisici bili do nedavno banoviani
2. port forwrding radi bez broblema a radio je i pre ja sam licno koristio you-freedom za to, ali mislima da od 1.1.2007 nemas razloga za portforwading
3. Ja ne pamtim da mi je veza ikada pukla(mozda imam srece jer mi je blizu optika),osim jednom oko nove godine kada su radili novu mrezu jedan dan od 2am-10am nisam imao kontakt, ali pozivom na korisnicki servis su mi sve objasnili i rekli da ce proraditi u toku jutra, ali u svakom slucajuu koaksijalni kabl je ipak bolji od adsl-a
4. ikom ti daje besplatno ( poklanja a ne daje u najam), thompson modem (odnsono smatra se da si ga platio uz instalacionu taksu od 2000 din,)

Sve us svemu IKOM vec duze vreme nije ono sto je nekad bio
mozda je i dovoljno reci da je menagment IKOM sada iz inostranstva
direktor je iz irske.[img]
[ 1r0nM4n @ 05.02.2007. 19:53 ] @
Citat:
1. ikom je od nove godine nesto promeni, DHCP server daje ip adrese korisnicima, a korisnici izlaze na internet preko vise razlicitih ip adresa, lako moizes proveriti IP adresu na kojoj si izasao na net.,

Pa tako je meni od kako sam uzeo net kod ikoma (pre ~2 god) ali uvek imam jedan te isti IP na netu (212.. pogledaj sa leve strane)

Citat:
5. taj njihov dekoder za PayTV jel funkcionise po principu receiver-a za satelit tj jel se na njemu menjaju kanali ili on dekodira signal pa ide kabl na TV i onda na TV-u menjas, jer ako je ova druga varijanta onda je odgovor na 1r0nM4n-ovu konstataciju "zakaci razvodnicu posle dekoder-a", a u suprotnom jel zna neko koliko kosta dodatni dekoder?

Kanali se menjaju na dekoderu sa njegovim daljinskim. Ne znam za dodatni dekoder, ako saznam javiću..

Citat:
2. port forwrding radi bez broblema a radio je i pre ja sam licno koristio you-freedom za to, ali mislima da od 1.1.2007 nemas razloga za portforwading

Ne razumem zašto nema razloga? Šta se sada promenilo u odnosu na prošlu god? Ili sam ja možda portforwarding pobrkao sa nečim drugim. Jel to ono..Njima kažeš da želiš port xyz na javnom IP-u, koji koristiš, da proslede na tvoj port xyz i onda možeš da digneš neki Web server ili nešto slično ?

Citat:
4. ikom ti daje besplatno ( poklanja a ne daje u najam), thompson modem (odnsono smatra se da si ga platio uz instalacionu taksu od 2000 din,)

A ja ga pre 2 god otkupio za 3500 din (uračunata instalacija)

Niko mi ne odgovori... koliki vam je ping i da li ste probali neke igre na netu (prvenstveno mislim na CS )

p0z

p.s. Danas, pre škole, sam ostavio da se skida fajl od 690 MB (.iso - Linux), i kad sam se vratio iz škole, gotovo
[ DelTroter @ 05.02.2007. 20:03 ] @
Citat:
Pa tako je meni od kako sam uzeo net kod ikoma (pre ~2 god) ali uvek imam jedan te isti IP na netu (212.. pogledaj sa leve strane)

pa pokgledaj moj IP a pogledaj tvoj IP, a oba smo na ikomu, nije li to vec razlika



Citat:
e razumem zašto nema razloga? Šta se sada promenilo u odnosu na prošlu god? Ili sam ja možda portforwarding pobrkao sa nečim drugim. Jel to ono..Njima kažeš da želiš port xyz na javnom IP-u, koji koristiš, da proslede na tvoj port xyz i onda možeš da digneš neki Web server ili nešto slično ?

kako sta se promenilo pa nemoras na rapidshareu da cekas 2 sata, cekas 90 sec. i download pocinje
[ 1r0nM4n @ 05.02.2007. 20:16 ] @
Citat:
pa pokgledaj moj IP a pogledaj tvoj IP, a oba smo na ikomu, nije li to vec razlika

Da, ali rekao si da su od nove stavili DHCP. A bez DHCP-a ne znam kako može da radi kablovski net :) U ostalom, poptuno je nebitno.

Na rapid-u nikad nisam čekao više od 5 minuta...

p0z
[ DelTroter @ 05.02.2007. 21:03 ] @
ne nisam rekao da su od nove godine stavili DHCP, nego sam pokusao da objasnim kakav je nacin dodeljivanja ip adersa korisniku kod ikoma...
ali nije ni bitno... sad idemo malo off topic :)
[ 1r0nM4n @ 06.02.2007. 20:45 ] @
Ovo je bilo na stranici "Korisnici aktivni u poslednjih 10 minuta:"


Jel zna možda neko ko ima host *.ikomline.net i ko može da ga dobije (predpostavljam da je to neki static ip)?
Ne verujem da je to neko direktno iz ikoma jer je radno vreme odavno prošlo.. :)

p0z
[ gosn_prirodni @ 10.02.2007. 21:32 ] @
Ja sam primetio da je kod mene download/upload 2:1. E sad da li to zavisi od dela mreže pa je kod nekog 1:1 a kod nekog nije...

Inače meni je taj PayTV dobro došao zato što imam stariji TV pa neke kanale nisam ni imao pokrivene. Sad preko dekodera ima i one koje nisam imao + ove koji se dekodiraju.
[ nes.nbgd @ 19.02.2007. 21:07 ] @
Jedino sto mogu reci za IP adresu je da mi se ona prvi put promenila za zadnjih 6 meseci pre jedno desetak dana,
Rapidshare nisam mogao da koristim ni pre a ni posle toga(da neslazem jesam par puta) uz cekanje od po XX minuta,
na DC++ me kikboxuju jer mi je adresa klonirana i vise ga ne koristim,
a ne znam dali vam je poznat izraz NAT jer su sve nase IP adrese na IKOMU pod istim i dalje.

Risiver za PAY TV je klasican box dekoder kao risiver za satelitsku znaci jedan TV ili prebacuj programe pa trci u drugu sobu.

To sa Rapidshare-om i IP adresama cu im oprostiti ako ikad IKAD uvedu lokal koji nam obecavaju od juna prosle godine.

A inace presli su nas svetski sa protokom,
do novembra prosle godine smo imali(bar ja na 128Kps) dupli protok posle 18h,
u novembru nisam imao nikakav dupli protok i zvao sam ih bukvalno svaki dan
i svaji dan su mi govorili da samo sto nije,
I NIJE,
krajem novembra nam uvode posle 18h pojacan protok za 50%.
U toku svih razgovora i prijavljivanja i potpisivanja ugovora IAKO SAM POTENCIRAO to pitanje
niko nije ni spomenuo ukidanje jaceg protoka posle 18h,
STO SE UPRAVO I DESILO s obrazlozenjem,
nema obrazlozenja.

Dakle suma sumarum,
nemogu da kazem da nisam zadovoljan, imam 256K imam sve PAYTV kanale, o tome mogu da mastaju na SBBu,
ali oni imaju lokale o kojima mi mozemo da sanjamo i dinamicke IP adrese.
[ m257 @ 21.02.2007. 14:40 ] @
Moze li neko da mi objasni zbog cega Ikom ne dodeljuje dinamicki IP adrese i kako to da na jednu IP adresu "nabiju" vise korisnika?
[ Fairfax @ 22.02.2007. 10:28 ] @
Imam jedno pitanje, koje se provracilo kroz ovu temu ali niko nije odgovorio (ako ja nisam pogresio)

Koliko treba vremena od podpisivanja ugovora sa IKOM-om do uvodjenja net-a?

pozdrav Fairfax
[ noreniou @ 22.02.2007. 10:46 ] @
Citat:
Fairfax: Imam jedno pitanje, koje se provracilo kroz ovu temu ali niko nije odgovorio (ako ja nisam pogresio)

Koliko treba vremena od podpisivanja ugovora sa IKOM-om do uvodjenja net-a?

pozdrav Fairfax


ja sam od treutka potpisivanja ugovora i placanja takse od 2000 dindzi
cekao majstore oko dva i po meseca
[ Rumpletstilskin @ 22.02.2007. 12:26 ] @
Uplatio 30.1. i evo već 92 dana čekamo (nas 4 po 23 dana :>)
Idu mi na ganglije, mesec dana im treba da pošalju čoveka za posao od 10 minuta. Zemlja SrbijaTM
[ Desmond @ 22.02.2007. 14:14 ] @
Ja sam cekao 10-ak dana od trenutka potpisivanja ugovora. Zovi ih i lepo zamoli da ako mogu pozure jer ti treba net.
[ Rumpletstilskin @ 22.02.2007. 14:34 ] @
Zvao sam ih jedno 5 puta, prosle srede sam se probio do tehnicke podrske i covek mi kaze "bice sledece (tj ove) nedelje", a obicno od tetke koja radi na centrali dobijem zacudjeno pitanje "pa sta oces, u ugovoru pise 30 dana".
[ Fairfax @ 23.02.2007. 09:02 ] @
Zahvaljujem svima na informacijam, rece mi covek 15-20 dana (naravno uzeti sa rezervom), kako vidim da ima razlicitih iskustava..., pa videcemo...

pozdrav Fairfax
[ Rumpletstilskin @ 26.02.2007. 15:46 ] @
Jel uspeo neko da natera mulu da ima high id na ikomu?
[ calexx @ 26.02.2007. 17:19 ] @
Izgleda da je vreme za još jednu top temu. ;) Koju tj kakvu adresu dobijaš od ikoma? Ako je privatna, ništa od HighId. Ako je javna, onda može.
[ 1r0nM4n @ 26.02.2007. 17:39 ] @
Citat:
Koju tj kakvu adresu dobijaš od ikoma? Ako je privatna, ništa od HighId

Privatna je...

Možda će da krenu da daju javne IP adrese. :)
Primetio da su nešto menjali IP adrese korisnicima i sada su valjda zakupili neke opsege IP adresa.
Na primer moj ip se sada nalazi u opsegu čiji je vlasnik IKOM a ranije za onu staru IP adresu je to bio Telekom.
http://www.dnsstuff.com/tools/whois.ch?ip=91.143.221.10

Videćemo... Možda i bude nešto od svega toga :)

p0z
[ Rumpletstilskin @ 26.02.2007. 17:47 ] @
Tja, meni kaze da sam na ApsolutOK
[ 1r0nM4n @ 26.02.2007. 17:51 ] @
Citat:
inetnum: 91.143.221.0 - 91.143.221.63
netname: IKOM-NET
descr: IKOM, Dzona Kenedija 10d, 11000 Beograd, SRB
country: CS
admin-c: VM2229-RIPE
tech-c: AOK7-RIPE
rev-srv: ns.ikomline.net
rev-srv: ns2.zrlocal.net
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
mnt-by: ABSOLUTOK-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Veljko Mandic
address: Dzona Kenedija 10d, 11000 Beograd, SRB
phone: +381 11 3010110
fax-no: +381 11 3010110
e-mail: [email protected]
nic-hdl: VM2229-RIPE
source: RIPE # Filtered

person: AbsolutOK NOC
address: Palmira Toljatija 5/3, 11070 Novi Beograd, SCG
phone: +381 11 2016700
fax-no: +381 11 2016717
e-mail: [email protected]
nic-hdl: AOK7-RIPE
mnt-by: ABSOLUTOK-MNT
source: RIPE # Filtered

% Information related to '91.143.208.0/20AS21215'

route: 91.143.208.0/20
descr: ABSOLUT OK
origin: AS21215
mnt-by: ABSOLUTOK-MNT
source: RIPE # Filtered


Ikom je valjda od Absolutok-a zakupio te ip adrese (barem ja tako mislim)..

p0z
[ nes.nbgd @ 11.03.2007. 22:50 ] @
U vezi RAPIDSHARE-a, iako sam napisao da je problem moracu da se demantujem,
u glavnom ono sto je DEL TROTER rekao zaista je tacno,
od pre izvesnog vremena(ne vise od desetak dana) vise necekam po sat dva niti mi prijavljuje
da trenutno neko skida s moje adrese vec su cekanja NAJVISE 90 sec.

Sta je u pitanju ne znam tj. sto mi nije radilo onda kad smo pisali, u svakom slucaju sad pici ko ludo.
Dali su povecali opseg IP adresa ili su nas razbacali na vise njih ne znam, uglavnom
IP adrese nisu dinamicke i dalje su staticne ali ih delimo, medjutim radi bre, to je najvaznije.
[ morgowan @ 19.03.2007. 18:23 ] @
Postoji li neki pojacani lokal? dc++ server ili nesto sl. na ikom-u? Ja sam trenutno da adsl-u ali bih presao ako postoji lokalna razmena.

Morgowan
[ BiiigMuzzy @ 30.03.2007. 15:30 ] @
Ne postoji, jos... mada, najavljuju vec mesecima

Pozdrav!
[ EricCartman666 @ 07.07.2007. 22:20 ] @
Ja duze vreme koristim IKOM kablovski internet, nekih godinu dana...
Uglavnom, ja sam vrlo zadovoljan, u pocetku sam dobio dva meseca 64 Kbps za dz i taj FLAT1 paket sam do danas uplacivao i koristio...
Sluzio je i vise nego dobro, uspevao sam downloadovati i povece fajlove ( filmove, muziku ).
Ali s obzirom da je raspust, odlucio sam da odvojim malo vise kinte za net, te uplatih za sledeci mesec, avgust, FLAT5 paket od 768 Kbps...
Do sada nisam imao nikakvih problema sa skidanjem svega i svacega preko p2p...Nadam se i da ih necu imati ... usled ogromnog downloada, logicno ...
Dobro je i sto se uz skuplje pakete dobijaju Pay TV kanali ( ukljucujuci XXX, hehe :D )
Primecuje se da je IKOM mnogo bolji nego na pocetku, jedino im zameram jer nemaju lokal ( kao SBB-ov )...
Mada, ovde procitah da su i njega obecali. Nadam se da to nije obecanje - ludom radovanje, kao sto cesto bude...
[ zoranpetrovic84 @ 14.09.2007. 16:52 ] @
Razmisljam da predjem na 256...trenutno sam na 64...kako funkcionise p2p, kao i torenti? Trenutno ne mogu da se nakacim na emule, tj. na KAD ... da li ovo moze nekako da se zaobidje?
Tnx
poz!
[ BiiigMuzzy @ 14.09.2007. 19:10 ] @
Citat:
zoranpetrovic84...kako funkcionise p2p, kao i torenti?


DC++ slabo (zbog nat-a iza koga smo svi), ustvari, download mi ide fino kada pokrenem od vise korisnika (koristim StrongDC++) cak do 58-59kB/s, ali lose je jer sam passive. Torrenti odlicno idu, naravno kada ima dosta seeder-a. Koristim ponekad jos i BearShare - nije los. Ostalo ne koristim. Slobodno predji na 256, pa mozda cak i 512. Ja sam inace na 512 i zadovoljan sam.

Pozdrav!
[ Swearengen @ 09.10.2007. 00:54 ] @
Trenutno sam na 250 MB paketu IKOMa i ne traje mi vise od 15 dana tako da sam drugu polovinu meseca na dial-up i virusi me ubijaju. Koristim McAfee, redovno updejtujem, takodje i Ad-Aware ali mi slaba vajda. Pre sam bio na Kasperskom ali nikako nisam uspevao da iskopam legalne kljuceve, tj ne-blacklistovane pa mi update nije ni radio.
Od sledeceg meseca planiram da predjem na FLAT, u medjuvremenu cu formatirati HD i nadam se iscistiti viruse, pa me interesuje koji antivirus, koji mogu nesmetano da update-ujem, bi mi preporucili kako bih bio zasticen 24h?
Hvala unapred!
[ mmmilan @ 10.10.2007. 09:51 ] @
@Swearengen
antivirus koji možes nesmetano da update-uješ je onaj koji LEGALNO kupiš. Nadam se da se tvoje pitanje ne odnosi na to da tražiš savet za ckack ili slično jer je to strogo zabranjeno pravilnikom ES-a.
[ calexx @ 10.10.2007. 11:05 ] @
Postoje i besplatni antivirusi ali oni ponekad budu skuplji od onih koji se plaćaju. Kasperski nije skup, 2k+pdv za godinu dana.
[ Swearengen @ 10.10.2007. 17:41 ] @
@ mmmilan
Ako vec ne mozes da mi konkretno odgovoris na postavljeno pitanje onda nemoj da se javljas. Nisam raspolozen za demagogiju! Sve se mislim da vise od 20% (mislim da je i to mnogo) ljudi na ovom forumu ima legalan operativni sistem, legalan anti virus, legalnu vecinu programa koje koristi na racunaru... Ma daj bre! OK, za pravilnik ES nisam znao i izvinjavam se moderatorima ako sam pogresio, ali da mi pricas o nekakvom legalizmu, za nase prilike, krajnje je smesno pa i licemerno. Cast izuzecima!

Svejedno, odgovor na pitanje mogu da budu i neki besplatni antivirusi, nemam nista protiv. Nigde nisam trazio da mi neko napise koji antivirus da koristim nelegalno vec samo da li postoji ikakav da je dovoljno dobar a da se besplatno updatuje!
[ Slobodan Milivojevic @ 10.10.2007. 18:39 ] @
@ Swearengen

Savet: Ne znam kakve sajtove posecujes i kolko virusa imas, ali probaj napraviti Limited User Account i preko njega surfuj. Takodje nemoj da koristis IE, predji na mozilla-u ili operu.

Manje ti moze pomoci AV, mnogo vise sam sebi mozes pomoci.
[ Swearengen @ 11.10.2007. 03:08 ] @
Mozillu koristim vec odavno, mada mi se s vremena na vreme desi da zakuca (iskljucivo kada sam na dial up konekciji, i bez obzira na kakvom sam sajtu) pa kad ga ponovo aktiviram vidim da su mi nestali svi bookmarksi. Pokusao sam da ih backup-ujem ali jednostavno nigde ne mogu da pronadjem taj fajl u sistemu, ako on uopste i postoji, a iz samog browsera nema opcija da se negde snimi bookmarks. To me jedino izludjuje kod Mozille. Inace je majka za IE.
Sto se tice AV, nije vise ni bitno sad kad se tolika frka dize oko toga. Cisto me zanimalo posto sam od novembra na FLAT netu i bicu online 24h pa me interesovalo sta bi moglo da me zastiti od nezeljenih ulaza. U medjuvremenu sam se raspitao na drugoj strani i dobio korisne informacije.
Hvala na savetu anyway!
[ sixstringer @ 11.10.2007. 03:46 ] @
Okej...

Da li ima nekog ko je korisnik ikom interneta a da je lociran na Belim Vodama? Pre nekih godinu dana nije bilo tehničkih mogućnosti da me prikače, pa me interesuje da li sada ima smisla da uopšte pokušam... I, da, ako vas ima, da li ste imali problema, odnosno, kako to radi u ovim krajevima?

Kako sam još neupućen u male tajne kablovsog (širokopojasnog) interneta, tek sad se učim pojmovima kao što su dinamička i statička adresa, privatna i javna, NAT, p2p i ostalo. Da li je statička i dinamička adresa isto što i javna i privatna? I nije mi jasno ovo oko IP adresa kod vas koji ste na ikomu, nekima u profilu sa leve strane piše 212.xxx.xx. a nekima .ikomline.net. Šta je šta, u čemu je razlika kad ste svi povezani na jedan isti sistem... ...ili niste?

Znam da smaram i da verovatno postavljam glupa pitanja, al' bih bio zahvalan da mi neko pojasni ovo sve, a sorry ako ovo spada u offtopic...

edit: Sad sam video da u mom profilu ne piše vdial.verat.net kao što sam očekivao. Tek sad mi nije jasno...
[ zoksula @ 16.12.2008. 18:51 ] @
Ako ponudis 100E nagrade - za prvog ko ti posalje pm sa screenshotom legalnog antivirusa - mislim da tu nagradu niko ne bi dobio.
[ calexx @ 16.12.2008. 19:20 ] @
Loša ti je ponuda, isplati se da neko kupi AV za 20-30 evra pa uzme tih 100 nagrade. Ako ćeš da nagradiš, mogu da ti pošaljem pdf sa podacima koji sam dobio uz kupljen AV.
[ trica81 @ 22.12.2008. 12:21 ] @
Pozdrav svima,
posto vidim da se otislo u off u zadnjim postovima da se malo vratimo na temu. Razmisljam da postanem korisnik IKOM net-a pa me interesuje kakva je sada situacija sto se tice P2P i Rapida?Da li to radi? Vidim da to pre nije radio kakva je situacija danas?
Pozzz
[ BiiigMuzzy @ 22.12.2008. 12:46 ] @
Torrenti su meni uvek radili bez problema. Kada ima dosta seeder-a, zakuca mi se na max. DC++ ybg, nemas javnu adresu pa si pasivan (download-ujes onoliko koliko ti passivnost omogucava). A rapidshare kako kad... zajednicki IP imas sa jos dosta korisnika, pa ako neko od njih download-uje, naravno da ne mozes i ti (zato je - kako kad).

Pozdrav!
[ calexx @ 22.12.2008. 16:38 ] @
Većina p2p programa kao i rapidshare mogu da rade pristojno do loše, zavisi od trenutne sreće. To je uobičajeno kada imaš privatnu IP adresu.
[ sixstringer @ 23.12.2008. 13:14 ] @
Pre dvadesetak dana sam zvao prvi put, tek da probam. Prijatan ženski glas (u daljem tekstu PŽG) me ljubazno upita za adresu i saopšti mi da "će me neko zvati ako postoje tehničke mogućnosti za priključenje". Istu priču sam slušao pre godinu dana, samo što tad nisam znao da komšija u stanu iznad mene koristi njihov net. Pitam PŽG kakve su to tehničke mogućnosti, pobogu, pa lik u istoj zgradi je korisnik, kako je moguće da moraju da proveravaju i sve u tom stilu. PŽG se zbuni, zastade, izgovori nekoliko vezanih m, pa kaže "Trebaju neki specijalni kablovi." posle čega sam polako odložio slušalicu razmišljajući o alternativama koje u mom slučaju spadaju samo na dial-up jer sam na analognoj centrali, pa još dvojnik.
Posle par dana me zovu i kažu da će neko sutradan doći da potpišem ugovor. Dođe lik, objasni mi da dobijam 2 meseca promo besplatan net i tv (može da se bira između paketa 128/64 i 512/128 što mi je besmisleno, jer, ko bi izabrao 128???) potpišem, ode. Ostavi mi uplatnicu (SBB ne ostavlja klijentu uplatnicu i odlazak do pošte nego se osobi koja dođe daju pare, ali možda nekome ovo više odgovara...). Sutradan sam otišao do pošte, uplatio pare, zvao njihov centar da pitam kad mogu da očekujem priključenje. PŽG me obavesti da će me neko zvati čim registuju uplatu (zvuči poznato?).
Elem, 10. decembra sam potpisao ugovor, 22. decembra je lik došao da me prikači. Tu sam se iznenadio jer sam očekivao da ću da čekam bar duplo duže. Pri tom, moram da naglasim da je lik totalni gotivac! Doduše, nije mi jasna jedna stvar - prvo mi je modem vezao na usb, a tek kad sam ga pitao kako ga je vezao i šta mi je potrebno da ga prikačim na mrežnu kartu prevezao ga je, što je podrazumevalo da zove tehničku podršku i da im izdiktira adresu ili štaveć. Nije mi jasno da li je procedura da odmah ljudima modeme kače na usb, ali i ako jeste, mislim da bi trebalo ili da pitaju klijenta šta bi želeo, ili da im objasne opcije (mada, kapiram da niti to svakoga zanima, niti svako kapira razliku), jer, prvo, da nisam njega odmah pitao, da li bih ja morao da se bakćem sa tehničkom podrškom? Ipak, bolje je da je Ikom neprofesionalan u vezi ovih finesa nego u vezi krupnijih stvari...
I, 24 sata posle priključenja sam veoma zadovoljan. Brzine su u granicama onoga što sam uzeo, veza nije pravila probleme. Jedino što tek počinjem da hvatam konce vezano za IP adrese, torrent i ostale stvari. Moram da napomenem da sam probao uTorrent i da radi okej, jedino što me obaveštava da port koji bi trebalo da koristi nije fowardovan. Još mi nije jasno da li to ima veze sa provajderom ili je to nešto što mogu ja kao korisnik da podešavam, ali kontam da ću skontati sve to iščitavanjem tutoriala i helpova...
Za sada sam prijatno iznenađen sveopštim kvalitetom usluge, s obzirom na Ikomovu reputaciju među korisnicima, na forumima i sl...

Edit: Sad videh da se gomili ljudi koji su korisnici ikoma u profilu pored poruke piše *.static.ikomline.net. a meni 91.143.220.*. Wtf?
[ BiiigMuzzy @ 23.12.2008. 13:34 ] @
Citat:
sixstringer: Doduše, nije mi jasna jedna stvar - prvo mi je modem vezao na usb, a tek kad sam ga pitao kako ga je vezao i šta mi je potrebno da ga prikačim na mrežnu kartu prevezao ga je, što je podrazumevalo da zove tehničku podršku i da im izdiktira adresu ili štaveć. Nije mi jasno da li je procedura da odmah ljudima modeme kače na usb, ali i ako jeste, mislim da bi trebalo ili da pitaju klijenta šta bi želeo, ili da im objasne opcije (mada, kapiram da niti to svakoga zanima, niti svako kapira razliku), jer, prvo, da nisam njega odmah pitao, da li bih ja morao da se bakćem sa tehničkom podrškom?


Da, izgleda da odmah kace na USB, jer za mreznu treba da zovu podrsku da im izdiktiraju mac adresu (ako nakace na USB, a ti posle zelis lan, ti ih zoves). Tako su bar meni povezali... a posto nemam nekih problema preko USB-a, nisam trazio drugacije ni tada, a ni sada.

Citat:
sixstringer: Edit: Sad videh da se gomili ljudi koji su korisnici ikoma u profilu pored poruke piše *.static.ikomline.net. a meni 91.143.220.*. Wtf?


Evo, sad se i tebi promenilo U pocetku bejase samo IP a posle se promeni (skripta foruma valjda iscita ili nesto tako).

Pozdrav!
[ calexx @ 23.12.2008. 14:10 ] @
Citat:
sixstringer: Moram da napomenem da sam probao uTorrent i da radi okej, jedino što me obaveštava da port koji bi trebalo da koristi nije fowardovan. Još mi nije jasno da li to ima veze sa provajderom ili je to nešto što mogu ja kao korisnik da podešavam, ali kontam da ću skontati sve to iščitavanjem tutoriala i helpova...
Ne moraš da gubiš vreme sa tutorijalima, ti ne možeš ništa da promeniš i tako će da ostane. Sve dok ne odluče da je vreme da korisnicima daju javne adrese.
[ sixstringer @ 23.12.2008. 14:52 ] @
Citat:
BiiigMuzzy: Evo, sad se i tebi promenilo ;) U pocetku bejase samo IP :D

'Ladno... A znaš li koliko sam ja lupao glavu oko toga! Te šta to znači, te u čemu je stvar... Eto... Baš fino! :D

Citat:
calexx: Ne moraš da gubiš vreme sa tutorijalima, ti ne možeš ništa da promeniš i tako će da ostane. Sve dok ne odluče da je vreme da korisnicima daju javne adrese.

Pretpostavio sam, al' reko' ajd' da probam... Hvala na pojašnjenju!

Pozdrav i vama!
[ m257 @ 23.12.2008. 18:21 ] @
Ja sam sa njima svojevremeno imao najrazlicitijih problema i to u cak 2 razlicita stana, od toga da sam veoma dugo cekao na modem, preko tehnickih problema i smetnji (uglavnom vezanih za TV), do toga da su hteli da mi naplate uvodjenje kablovske u drugom stanu vise nego sto inace kosta. Ali svaki put sam trazio da razgovaram sa sefovima, sto su mi uvek bez izuzetaka omogucavaliili, tako da sam na kraju sredjivao sredio stvar, ali ne bez malo muke. No sto se kvaliteta Interneta tice, tu nemam vecih zamerki, sve radi u granicama paketa koji placam. Jedini nedostatak je privatan IP, posto su svi njihovi korisnici iza NAT-a...

Inace, sto se tice USB-mrezna, verovatno idu po onoj staroj "Predpostavimo da je svaki korisnik debil i ne zatrpavajmo ga detaljima". :) Potpuno razumljivo! :) Za neupucene je (bar u slucaju IKOMa) uvek mnogo lakse ici preko USBa, utaknes kabl, instaliras drajvere i stvar radi. Ako ides preko mrezne kartice moras da im javljas MAC adresu. Primera radi, ako promenis kompjuter/karticu/plocu ili ako odlucis da zakacis modem za ruter pa da pravis kucnu mrezu uvek moras da zoves tehnicku podrsku i diktiras im novu MAC adresu, sto u slucaju manje obavestenih korisnika na prvi pogled nije jenostavno (iako je u sustini nije mnogo komplikovano). Tako da i USB ima svoijih prednosti.
[ walkerz @ 26.12.2008. 21:28 ] @
Hm, vidim da su na adsl-u povecane brzine (opet), pitam se da li ce IKOM to pratiti i ovaj put...
[ calexx @ 26.12.2008. 22:21 ] @
Pa mogli bi, vidim da je exe-net povećao, što ne bi i ostali?
[ mmmilan @ 27.12.2008. 22:12 ] @
Tesko da ce nama povecati brzinu. Evo ja dobio set od tri nova racuna sa istim cenama...
[ BiiigMuzzy @ 27.12.2008. 22:35 ] @
Gresis... nisu potpuno iste. Do 1024kbps su iste, ali preko je pojeftinilo. Pogle' u racun:



...i trenutne cene:



Flat od 2Mbps je bio 3400 din (sada ce biti 2800), a 3Mbps je bilo 4500 din (sada ce biti 3900).

Ja cu preci na 2Mbps... za 600 dinara vise dobijam duplo brze.

Pozdrav!
[ mmmilan @ 29.12.2008. 11:07 ] @
@BiiigMuzzy
stvarno nisam video. ti me paketi nesto i ne zanimaju, pa nisam obratio paznju.


Dve stvari mi kod IKOM-a nikad nece biti jasne:
-zahtev za internet mora da se podnese do 15.og u mesecu
-nepostojanje mogucnosti da se uzme javna ip adresa, staticka ili dinamicka, nebitno je. pa cak i uz doplatu ta mogucnost ne postoji.

Pozdrav
[ walkerz @ 30.12.2008. 18:42 ] @
Da, upravo tako, taj njihov rok za podnosenje zahteva do 15. je nesto sto ne mogu da razumem. A vrhunac je kada im se takav zahtev i podnese, da oni korisnika ni ne udostoje odgovora da je to zaista evidentirano i da moze da racuna na tu promenu kada dodje vreme, pa sam ja recimo dolazio u situaciju da se tamo nekog 2.-3. u mesecu (kada vidim da mi brzina nije promenjena, iako je zahtev uredno poslat mailom) sa njima natezem i objasnjavam kako ja jesam to poslao, nego oni nisu "videli", da bi na kraju, u toku dana, tu brzinu i promenili... Tako je to valjda kada nema prave konkurencije.

I da ne bude kako ih samo kritikujem, sto se tice kvaliteta i stabilnosti same veze, to je zaista ok (kuc, kuc :)), ponekad veza pukne, ali to zaista brzo rese, torenti rade sasvim ok, a brzina je konstantna. Mada je moguce da ovo sve zavisi i od kablovske infrastrukture na samoj lokaciji...
[ walkerz @ 06.01.2009. 21:11 ] @
Da li je neko probao da proverava IKOM mail preko drugog provajdera? POP3 ne dozvoljava pristup kada nisam konektovan preko ikom-a, njihova teh. podrska ne ume da odgovori na ovo pitanje. Konkretno, hocu da podesim gmail da mi skuplja ikomovu postu. Sa mailovima drugih provajdera nema problema, sve funkcionise, samo ikom izgleda ne dozvoljava pop3 pristup kada se ne konektuje preko njih.
[ MARLONION @ 15.02.2009. 13:50 ] @
Da li, mozda, neko ima neku nezvanicnu informaciju da li ce i kad IKOM omoguciti svojim korisnicima dinamicke IP adrese kao sto je to kod Telekoma?
[ Dragan Krstevski @ 14.03.2009. 11:25 ] @
da i ja sam isto primetio,a danas,kad sam video,ip adrese pocinju na 95?
[ djricky @ 14.03.2009. 23:32 ] @
% Information related to 'AS15926'

aut-num: AS15926
as-name: IKOM
descr: "Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreze - I.KOM" D.O.O.
org: ORG-KOMI1-RIPE
import: from AS29433 action pref=100; accept any
import: from AS21215 action pref=100; accept any
export: to AS29433 announce AS15926
export: to AS21215 announce AS15926
admin-c: groo2001-RIPE
tech-c: groo2001-RIPE
mnt-by: MNT-IKOM
mnt-routes: MNT-IKOM
source: RIPE # Filtered


fala bogu kad i oni polako pocinju da lice na normalnog provajdera

za one koji ne znaju da procitaju, u gornjem AS-SET-u pise da sve rute oglasavaju na Absolutok i Mediaworks...
[ MARLONION @ 15.03.2009. 00:05 ] @
Sve dok ne uvedu da njihovi korisnici izlaze na NET sa svojim dinamickim IP adresama ne zadovoljavaju standarde pravog ISP provajdera.Sto se tice kvaliteta veze,moram priznati, odlicna je.
[ djricky @ 15.03.2009. 01:22 ] @
khm.... kako vidim, od danas IKOM korisnici dobijaju javne adrese... to je i pisalo u mojoj prethodnoj poruci?
[ MARLONION @ 15.03.2009. 08:10 ] @
Upravo sam to i hteo da te pitam, da li ta poruka u onom prozoru koji si prikazao u tvojoj prethodnoj poruci znaci upravo to da je korisniku dodeljena javna IP adresa?

[ Jbyn4e @ 15.03.2009. 08:21 ] @
@djricky

Koji "software" koristis da dobijes informacije o ovome sto si napisao?
[ djricky @ 15.03.2009. 09:09 ] @
@MARLONION: Da.

@Jbyn4e: komanda whois u Linuxu, prvo "whois 95.180.45.1", pa sam iz toga izvukao informaciju o AS broju...

a moze i ovde: http://www.db.ripe.net/whois?f...p;submit.y=0&submit=Search
[ MARLONION @ 15.03.2009. 09:13 ] @
A da li je u pitanju i dalje staticka IP adresa? Ja sam pokusao prostim resetom modema da proverim da li je u pitanju dinamicka, medjutim prilikom reseta ocitala se ista IP kao i pre reseta modema
[ Jbyn4e @ 15.03.2009. 13:53 ] @
@djricky
Ok, preformulisacu pitanje.

Kojom komandom (sa kojim switch-em) dobijes informacije koje si postovao na osnovu poznatog AS-a? To sam u stvari pitao, jer znam da mi whois daje AS broj, a ne bih svaki put da idem na cidrreport i slicne sajtove ako hocu da vidim ostale informacije koje si ti napisao gore...

Primer:

# whois 95.180.45.1
% This is the RIPE Whois query server #1.
% The objects are in RPSL format.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Note: This output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '95.180.44.0 - 95.180.47.255'

inetnum: 95.180.44.0 - 95.180.47.255
netname: IKOMLINE
rev-srv: ns1.ikomline.net
rev-srv: ns2.ikomline.net
descr: RS-IKOMLINE-CUST-DYN-10
country: RS
admin-c: groo2001-RIPE
tech-c: groo2001-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: MNT-IKOM
source: RIPE # Filtered

person: Veljko Mandic
address: Dzona Kenedija 10d, 11080 Belgrade , RS
fax-no: +381113010110
phone: +381648308090
phone: +381113010110
nic-hdl: groo2001-RIPE
mnt-by: MNT-IKOM
source: RIPE # Filtered

% Information related to '95.180.0.0/17AS15926'

route: 95.180.0.0/17
descr: IKOM , Provider Local Registry Block
remarks: aggregated provider block
origin: AS15926
mnt-by: MNT-IKOM
source: RIPE # Filtered

% Information related to '95.180.44.0/22AS15926'

route: 95.180.44.0/22
descr: IKOM , Provider Local Registry Block
remarks: aggregated provider block
origin: AS15926
mnt-by: MNT-IKOM
source: RIPE # Filtered

Ok, kako sad na osnovu "origin" dela dobijas ostale informacije?

@MARLONION
Iskljuci modem na 10-ak min ili duze pa probaj da li dobijes istu adresu.
[ djricky @ 15.03.2009. 17:50 ] @
pa isto whois
[18:49:08]root@quattro:[~]: whois -B AS15926
Warning: RIPE flags used with a traditional server.
% This is the RIPE Whois query server #3.
% The objects are in RPSL format.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Information related to 'AS15360 - AS16383'

as-block: AS15360 - AS16383
descr: RIPE NCC ASN block
remarks: These AS Numbers are further assigned to network
operators in the RIPE NCC service region. AS
assignment policy is documented in:
<http://www.ripe.net/ripe/docs/asn-assignment.html>
RIPE NCC members can request AS Numbers using the
form located at:
<http://lirportal.ripe.net/lirp...t/draw.html?name=as-number>
org: ORG-NCC1-RIPE
admin-c: CREW-RIPE
tech-c: OPS4-RIPE
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
mnt-lower: RIPE-NCC-HM-MNT
changed: [email protected] 20010423
changed: [email protected] 20011024
changed: [email protected] 20011120
changed: [email protected] 20020408
changed: [email protected] 20040421
changed: [email protected] 20050202
source: RIPE

organisation: ORG-NCC1-RIPE
org-name: RIPE NCC
org-type: RIR
address: RIPE Network Coordination Centre
address: P.O. Box 10096
address: 1001 EB Amsterdam
address: The Netherlands
phone: +31 20 535 4444
fax-no: +31 20 535 4445
e-mail: [email protected]
admin-c: CREW-RIPE
tech-c: CREW-RIPE
ref-nfy: [email protected]
mnt-ref: RIPE-NCC-RIS-MNT
mnt-ref: RIPE-NCC-HM-MNT
notify: [email protected]
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
changed: [email protected] 20040417
changed: [email protected] 20070319
source: RIPE

role: RIPE NCC Registration Services Department
address: RIPE Network Coordination Centre
address: P.O. Box 10096
address: 1001 EB Amsterdam
address: the Netherlands
phone: +31 20 535 4444
fax-no: +31 20 535 4445
e-mail: [email protected]
org: ORG-NCC1-RIPE
admin-c: AdlH1-RIPE
admin-c: FdMP2-RIPE
tech-c: TIM4-RIPE
tech-c: KL1200-RIPE
tech-c: IW112-RIPE
tech-c: PINK1-RIPE
tech-c: XAV
tech-c: AKA
tech-c: SD1131-RIPE
tech-c: SLON-RIPE
tech-c: ALEX
tech-c: AM11077-RIPE
tech-c: DIRK1-RIPE
tech-c: NATH
tech-c: ARNE
tech-c: SHAR1-RIPE
tech-c: DEV82-RIPE
tech-c: MdB176-RIPE
tech-c: MSCH2-RIPE
tech-c: TA2370-RIPE
tech-c: GAV
nic-hdl: CREW-RIPE
abuse-mailbox: [email protected]
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
changed: [email protected] 20060602
changed: [email protected] 20061130
changed: [email protected] 20070110
changed: [email protected] 20070309
changed: [email protected] 20071002
changed: [email protected] 20071206
changed: [email protected] 20071218
changed: [email protected] 20080403
changed: [email protected] 20090205
changed: [email protected] 20090313
changed: [email protected] 20090313
changed: [email protected] 20090313
source: RIPE

role: RIPE NCC Operations
address: Singel 258
address: 1016 AB Amsterdam
address: The Netherlands
phone: +31 20 535 4444
fax-no: +31 20 535 4445
e-mail: [email protected]
admin-c: AMR68-RIPE
admin-c: BRD-RIPE
tech-c: GL7321-RIPE
tech-c: JA47
tech-c: MENN1-RIPE
tech-c: EMIL-RIPE
tech-c: SSIE-RIPE
tech-c: RCO-RIPE
tech-c: APZ-RIPE
tech-c: CNAG-RIPE
tech-c: SMCA-RIPE
tech-c: BOH-RIPE
nic-hdl: OPS4-RIPE
mnt-by: RIPE-NCC-MNT
source: RIPE
changed: [email protected] 20090116

% Information related to 'AS15926'

aut-num: AS15926
as-name: IKOM
descr: "Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreze - I.KOM" D.O.O.
org: ORG-KOMI1-RIPE
import: from AS29433 action pref=100; accept any
import: from AS21215 action pref=100; accept any
export: to AS29433 announce AS15926
export: to AS21215 announce AS15926
admin-c: groo2001-RIPE
tech-c: groo2001-RIPE
notify: [email protected]
mnt-by: MNT-IKOM
mnt-routes: MNT-IKOM
changed: [email protected] 20090226
source: RIPE

organisation: ORG-KOMI1-RIPE
org-name: "Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreze - I.KOM" D.O.O.
org-type: LIR
address: "Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreze - I.KOM" D.O.O.
address: Dzona Kenedija 10d
address: 11080 Belgrade
address: RS
e-mail: [email protected]
mnt-ref: MNT-IKOM
mnt-ref: RIPE-NCC-HM-MNT
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
changed: [email protected] 20090116
source: RIPE

person: Veljko Mandic
address: Dzona Kenedija 10d, 11080 Belgrade , RS
fax-no: +381113010110
phone: +381648308090
phone: +381113010110
nic-hdl: groo2001-RIPE
mnt-by: MNT-IKOM
changed: [email protected] 20090121
source: RIPE

[ Jbyn4e @ 15.03.2009. 18:15 ] @
Hvala. Nije bilo objasnjeno opcije kod whois-a (man whois) sta koja znaci (barem ne kod mene na SuSE-u), pa sam mislio da postoji neki drugi alat za AS-ove..
[ sixstringer @ 19.03.2009. 21:07 ] @
Ou, jea! Javna adresa! A mene umalo srčka da strefi kad sam video da torrent radi na 100%... Beše mi čudno, pogledah unaokolo da nađem skrivene kamere, vidim - nema ih...
E, sad još da se desi beli šengen i kometa stiže, garant!
:D
[ ipotic @ 24.04.2009. 15:30 ] @
lepo, lepo...
[ m257 @ 24.04.2009. 16:20 ] @
IP ne samo da je javni nego je po svemu sudeći i statički!! :-) Evo meni se više od 2 meseca nije promenio!!
[ noreniou @ 24.04.2009. 16:41 ] @
od jutros izvrsena promena brzina na paketu 512/128, sada je 50% brzi download 768 dok je upload ostao isti
[ mmmilan @ 26.04.2009. 01:47 ] @
Zanimljivo.
A sta je s ostalim paketima?
Na sajtu nikakav info.
Meni i dalje 1024/256.
[ mmmilan @ 29.04.2009. 02:38 ] @
Uduplan net nocas.
Jeee