[ borismax @ 11.04.2002. 18:53 ] @
Dobio sam eksterni print server HP JetDirect 170x pa pokusavam da ga integrisem u svoju mrezu. Medjutim, taj JetDirect je vec konfigurisan, ima IP adresu, masku i gateway pa sam sve to morao da promenim kod sebe na serveru da bih mu uopste prisao. I taman ga lepo pronadjem po MAC adresi (kad krenem da instaliram HP JetAdmin port) ali mi onda trazi "printer password". Tu informaciju nema nacina da saznam posto je taj print server dobijen preko nekoliko ruku pa me zanima ima li nacina da se ovo prevazidje?
[ U--G @ 21.04.2002. 10:06 ] @
Potrazi na netu kako da vratis fabricku konfiguraciju, treba da prilikom ukljucivanja da drzis jedno dugme pritisnuto jedno 5-10 secundi.
Zatim mu mozes uci u konfiguracuju preko IPX protokola ili ako imas DHCP dobice automatski IP. Onda pritisnes TEST i lepo ti odstampa kofiguracju koju posle mozes preko teleneta da podesis.
[ borismax @ 21.04.2002. 20:38 ] @
Da, da, nasao sam na HP sajtu kako se radi cold reset. Trebalo je samo malo duze traziti jer informacija nije stajala u korisnickom uputstvu za uredjaj. Hvala u svakom slucaju...