[ Atreid @ 10.12.2004. 21:39 ] @
... na analognoj centrali, s tim sto je ovaj Sweex hardverski, a Lucent je soft. za Lucent znam da ce 100% fino da mi radi a za ovaj Sweex nemam pojma.... sa cjenom su tu negdje... pa sta kazete?
[ Miroslav Cvejić @ 10.12.2004. 21:43 ] @
Sweex je proizvođač (hmmm) modema, ne čipova kao Lucent. Na tom "hardverskom" modemu je Intel 80536EP čip. Lepo se pokazao na analognim centralama. A da li će kod tebe ijedan od ova dva lepo raditi možeš jedino da proveriš tako što ćeš da probaš. Nema pravila.
[ tdjokic @ 11.12.2004. 01:45 ] @
Znaci - Lucent : Intel536. (Sweex je pseudo-hardverski, lazno-hardverski, bez drajvera ni slucajno ne radi)

Generalno gledano, za Lucent se lakse instaliraju drajveri, manje mu treba onih kernel source-va ili headera i slicno. Osim toga, distribucija Mepis, koja postaje sve vise popularna (pogledati www.distrowatch.com) radi sa Lucentom automatski, bez ikakve intervencije korisnika, kako u Live tako i u instaliranoj verziji. Nazalost - ne sa svakim Lucentom, dogodilo se kod nekog coveka da ne radi. Prednost toga je sto se sa SimplyMEPISOM Live CD-om stvar moze isprobati i kod trgovca, na njegovoj masini. Velika je verovatnoca da ce raditi i kod tebe, ako radi kod njega, jer se tu prvenstveno radi o tome da li ugradjeni drajver (ili vec sta) radi sa konkretnim modemom ili ne, za centralu se posle nekako podesi.

Kod nas retko ko i spominje Mepis. Klasika, mi sve ucimo jedni od drugih, ko u obdanistu. A sumnjam da bas svakome treba SUSE sa "milion" programa i slicno!
[ BytEfLUSh @ 11.12.2004. 02:00 ] @
Imam užasno loša iskustva sa Sweex-om... Kao prvo, čak i kad se prekine veza, niko me ne može dobiti na fiksni, a kad podignem slušalicu ništa se ne čuje. Čak i kad iščupam kabl iz modema, i dalje isto... Iz nekog razloga, samo restart pomaže... To se ne dešava uvek, ali ipak je dovoljno često da baš zasmeta. Često puca veza, i tada je 100% zagarantovano da će doći do tog problema. Inače, u pitanju je digitalna centrala.

Sa Agere-Lucent-om nikad nisam imao ama baš nikakvih problema.
[ dakiyu @ 11.12.2004. 03:17 ] @
Dok sam imao analognu centralu i soft sweex bilo je katastrofa pa sam uzeo "hardwerskog" sweex-a i obavio posao,ne sjajno ali podnosljivo a soft bacio na tavan verujuci da je cak i neispravan...onda stize novi dig broj i ja ti se lepo nakacim sa hard sweex i u 10 dana najduze sam uspeo biti pola sata na net-u sa 50-ak pucanja na noc...u silnom razocarenju podjoh na tavan...i sada soft sweex-a ljubim svaku noc pred spavanje i na 4 razlicita provajdera za 3 meseca svkodnevnog neta imao sam 2 pucanja(i to radovi telekoma)...a navodni hard sweex je na tavanu...
[ BytEfLUSh @ 11.12.2004. 03:30 ] @
Da, inače ja sam pričao o "hardverskom" Sweex-u.... Izgleda da ne radi baš dobro na digitalnim centralama....
[ bukovski @ 11.12.2004. 03:33 ] @
evo pisem sa sweksom i super radi na praistoriskoj centrali u svakom slucaju na njemu je intel ham koji se odlicno ponasa sa losim centralama pogotovo od lucenta koji to vise i nije nego se prof\daje kao agere. toliko.
[ Atreid @ 11.12.2004. 12:14 ] @
znaci ovaj Sweex hard. i nije pravi hardverski... to mi i jeste bio kao argument za njega, OK, onda odluka pada na Lucent... hvala vam ljudi...
[ Atreid @ 13.12.2004. 02:08 ] @
Znaci, kupljen je Lucent-Agere, centrala analogna, pulsno biranje + dvojnik,... znaci, veza raspad sistema a modem se kaci na 48k. totalno ludilio, stabilan skroz, nevjerovatno... odusevio sam se... super je Lucent,...
[ Nabukodonosor @ 13.12.2004. 02:24 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Da, inače ja sam pričao o "hardverskom" Sweex-u.... Izgleda da ne radi baš dobro na digitalnim centralama....

Ja sam na digitalnoj i radi vise nego dobro. Zaista je odlican! Ponekad i neverovatan. Imao sam neke slike koje sam negde izgubio, koje su dokazivale ovo, kada sam npr. skidao neki fajl sa brzinom od 20KB/s. Nije bilo trenutno, vec je ceo fajl isao tom prosecnom brzinom.
[ BytEfLUSh @ 13.12.2004. 02:49 ] @
Onda verovatno zavisi i koja je centrala konkretno u pitanju... Kod mene je neki Siemens...

Inače, ono 20KB/s se može objasniti kompresijom podataka. :)
[ tdjokic @ 13.12.2004. 06:02 ] @
Citat:
Atreid: Znaci, kupljen je Lucent-Agere,... super je Lucent,...

Koji Linux koristis?
[ Atreid @ 13.12.2004. 12:32 ] @
Citat:
tdjokic: Koji Linux koristis?


jos uvjek Slack... 9.1