[ Dzedaj @ 11.12.2004. 00:58 ] @
Zanima me da li mogu dve dinamicke ip adrese nadju na netu.
Naprimer ja dobijam internet od "X" provajdera a moj drug dobija internet do "Y" provajdera ni moja ni njegava IP adresa nije realna.Da li postoji mogucnost da se nekako povezemo a da pritom nemoramo da se kacimo na neki od servera nego direktnim ukucavanje ip adresa.
Ja se izvinjavam ako sam neke pojmove pomesao nisam bas strucan ali nadam se da ste shvatili problem.unapred zahvalan!!!
[ BytEfLUSh @ 11.12.2004. 01:02 ] @
Ukoliko ni jedna ni druga adresa nije realna i ako ste na različitim provajderima, ne vidim način na koji biste mogli da se međusobno direktno povežete preko Interneta......
Znači, jedina solucija je da sve ide preko nekog servera sa realnom IP adresom (npr. neki FTP server za razmenu fajlova) ili LAN (tj wireless - šta više odgovara)...
[ malisha @ 11.12.2004. 01:34 ] @
@Dzedaj
pazi ovako ... dinamicka i relana adresa nisu isto..
dinamicka (moze a ne mora biti realna) se dodeljuje iz IP opsega provajdera prilikom svake konekcije
realna je svaka adresa iz javnog IP opsega provajdera kao sto npr. dobija svako ko se kaci na dialup npr. a u poredjenju sa IP adresama iz PRIVATNOG IP opsega provajdera (hint SBB&slicni)

koliko vidim po post-u tvoja adresa je realna dinamicka adresa i treba samo da otvoris dos-prompt i ukucas ipconfig
dobices razne podatke (videces vec i sam) a medju njima ce biti i tvoja trenutna IP adresa (naravno ovo uradis kad si vec online)
i prema tvom postu... verovatnoca je da ce ta adresa biti oblika 80.93.225.xxx (gde je xxx neki broj od 1-254), pa prvo vidi da li imas nesto slicno tome.

tvoj kolega bi trebao da uradi isto....

e sad cime bi se i kako povezali.... to zavisi i od vasih fwall-ova ali i od nacina kako su podeseni serveri vasih provajdera... koji saobracaj i preko kojih portova pustaju... a koji ne....

to bi bilo ukratko to...

good luck
[ whitie2004 @ 11.12.2004. 07:40 ] @
Mislim da ti zapravo treba usluga nekog IRC servera. A mozda i gresim.

Potrazi mirc ili nesto slicno pa prosudi ...
+
[ Dzedaj @ 11.12.2004. 09:48 ] @
Da pokusam da budem malo jednostaviji hteo sam da sa kolegom igram igrice npr. F-16 da li mozemo da igramo???a pritom nemamo realan ip a servera na netu nema.
Hvala na odgovorima
[ broker @ 11.12.2004. 22:19 ] @
Dzedaj, za pocetak obojica sidjite u komandni prompt i otkucajte komandu ipconfig /all
pa nam posalji ovde rezultat da bi smo mogli da ti kazemo vise detalja.
[ Milos Stojanovic @ 11.12.2004. 22:32 ] @
Može, ako nađete neki VPN server na internetu koji bi bio voljan da vam ustupi svoje usluge. Treba vam pristup jednoj mašini koja ima realnu IP adresu.
[ Gojko Vujovic @ 11.12.2004. 22:56 ] @
Verovatno ne. Ili jedan da ima javnu adresu pa da bude server, ili da koristite neki server na netu za posredovanje. Ne verujem da ima trećeg.