[ banom @ 11.12.2004. 18:39 ] @
Instalirao sam phpBB forum na besplatan host, sve je proslo bez problema i bez greske. Kada sam zavrsio sa instalaciom obrisao sam foldere koje po uputstvu treba da obrisem znaci contrib i install. Sve ok prodje ali problem se javlja kada hocu da se ulogujem ili izadjem sa foruma. Naime kada ukucam username i pass i pritisnem Log in u exploreru mi izbaci sledecu poruku:

Citat:
HÿjHost 'kds9-049.ptt.yu' is not allowed to connect to this MySQL server


a kada pomocu Firefox-a probam isto to otvori mi se prozor kao da zelim da snimim index.php sa foruma, znaci ponudi mi open with i save to disk

Instalirao sam forum na localhost-u i radi OK ali nikako da proradi na netu.
Mozete videti u cemu je priblem na: http://banomi.freesuperhost.com/phpBB2/

I da napomenem da ipak nekako uspem da udjem u Administration Panel kad u browseru pritisnem back i jos kliknem na nekih par linkova na forumu nasumice.

Ima li neko ideju kako bih mogao da resim ovo
[ set_X @ 11.12.2004. 20:07 ] @
Skripta proverava host na kome si, i ne dozvoljava da se konektujes.

Pokusaj sa nekim drugim provajderom, npr. teleport.

041552255
username : teleport
pass : net

NAPOMENA:Teleport dodaje na tel. racunu, pa ga izbegavaj.Samo za svrhe poput ove.

poz.
[ set_X @ 11.12.2004. 20:09 ] @
Ustvari moguca je i greska na serveru.

Jer ako pocne da download-uje php fajl , znaci da server ne podrzava PHP, sto mi deluje jako cudno.

Mozda je neka privremena greska.
Ipak pokusaj ko sto rekoh u prethodnom postu.
[ banom @ 12.12.2004. 13:34 ] @
Ne vredi probao sam da se nakacim preko verata i preko yubc-a ili kako se vec zove i ne uspevam nikako.
[ set_X @ 12.12.2004. 13:56 ] @
Evo sta pise kod mene :

Gost '213.244.*.*' is not allowed to connect to this MySQL server

Znaci ima zabranu za konektovanje na mysql server.
Verovatno je trenutna greska, kontaktiraj administratora, ako ne onda je tako.
[ banom @ 12.12.2004. 16:59 ] @
OK hvala puno set_X
Videcu sa administratorom

Izgleda da je sinoc drugar uspeo da se uloguje bez problema a isao je preko verata.
[ banom @ 14.12.2004. 12:19 ] @
Pronasao sam u cemu je greska.
U podesavanju mi je bio podesen pogresan Server port (greskom sam upisao port za mysql) umesto 80 koji je po default-u.

Jos jednom hvala na pomoci