[ davorp @ 12.12.2004. 17:05 ] @
Zivim u Sarajevu i kod lokalnog isp-a sam se prijavio za wireless internet. Kada je njihov covjek dosao da izmjeri signal rekao mi je da za pc nece biti problema, ali da oni ne znaju nista o macu i tu mi ne mogu pomoci. Od opreme dolazi antena za prijem koju ce montirati na terasu i ASUS 140 WL wireless kartica koja ne radi na macu, ali posto ja imam airport karticu i airport extreme base station interesuje me mogu li se spojiti na wireless sa opremom koju imam i kako? Znam da je airport kartica kompatibilna i sa 802.11b mrezama, ali dalje ne znam sta treba da radim. Pomozite molim vas jer ne bih zelio da se odreknem broadband veze a pogotovo jer vec imam airport card i BS.

Hvala!
[ Gojko Vujovic @ 12.12.2004. 17:41 ] @
Ako imaš neki wireless bridge, onda njega podesiš da se poveže na provajdera, a na drugom interfejsu (ethernet, jelte) povežeš MAC-a i konfigurišeš IP parametre onako kako ti je to rekao provajder. Može malo još da se iskomplikuje ako treba neki VPN da se pravi, ali može MAC sve to.
[ MrNo @ 12.12.2004. 23:31 ] @
Ako imas prikljucak za spoljnu antenu na ABS-u, trebalo bi da radi.
Mislim da bi ti signal bio problem bez spoljne antene, i ako oni koriste neki program kucne proizvodjne za autentikaciju (u nedostatku bolje reci na Srpskom).
[ davorp @ 13.12.2004. 18:27 ] @
oni ce da stave antenu za prijem na terasu pa sam ja mislio da ide antena u ABS antenna port i da ce mac prepoznati mrezu i pitati me za dalje postavke?
[ davorp @ 14.12.2004. 18:56 ] @
danas su mi montirali opremu i sve to izgleda ovako antena i razvodnik
http://davorp.spymac.net/hex0.gif

ja sada samo mogu da koristim internet preko pc koji djeli konekciju u lokalnoj mrezi. postoji li ikakav nacin da idem na internet samostalno tj. da pc ne treba biti ukljucen?

hvala!
[ MrNo @ 14.12.2004. 22:29 ] @
Uh nikad nisam video ovako nesto.
Mislim da je najbolje da ti sve to ide preko PC-a ako vec radi.
[ SIT @ 15.12.2004. 09:37 ] @
za abs mora posebna antena (da ne idem u detalje)
sve ostalo ce da te kosta mnogo vise nego obican pc
trebao bi da stavis zyxel wirelses (mislim da je model 4000)
a abs nista ne radi
sa druge strane moras da znas koji su konektori
mcc ili mc ili neki drugi (mislim da se zove N)
mcc i mc idu obicno u karticu a N ide obicno u uredjaj
onda moras da seces kabal ili da stavis pigtail
sve u svemu nije bas bezbolno
==== zica
-------- wireles
antena=========zyxel----------------mac
[ davorp @ 15.12.2004. 11:12 ] @
auuu to opet iziskuje ta pljunem lovu.... a ako uzmem ADSL onda bi trebalo da radi? Misim da li adsl modemi uglavnom rade sa macom ok ili..?
[ SIT @ 15.12.2004. 12:10 ] @
ako ima ethernet onda radi sigurno 100%
ako ima usb onda moras da proveris .... 50%
[ davorp @ 21.12.2004. 17:18 ] @
moj isp nudi alcatel speed touch 330 u adsl paketu pa me interesuje kako radi sa macom. Vidjeo sam na Mac Update da se neki korisnici zale na mac drivere. Ako radi, moze li se ikako natjerati da radi sa ABS?
[ madamov @ 21.12.2004. 19:45 ] @
Misliš da li će da radi sa Airport baznom stanicom? Kako je to USB ADSL modem, veoma, veoma teško, tj. nikako. Ako je ikako moguće, traži od provajdera neki ADSL modem koji ima Ethernet priključak, pa ga onda veži mrežnim kablom za Airport.