[ vujkev @ 12.12.2004. 18:49 ] @
Imam instaliran pomenuti firewall i od pre par dana ako pokusam da startujem njegovu konfiguraciju, rad na racunaru postaje izuzetno spor. Prilikom dvoklika na ikonu u sistem tray-u, HD pocinje stalno da radi, ali pritom zauzece procesora je normalno 2-3%. Ceo windows se uspori i to toliko da mi za porketanje "cmd" treba nekoliko minuta.

Pre ove verzije imao sam 4.0.16 sa kojim se naravno isto desavalo. Obrisao sam staru verziju sa racunara, obrisao ceo sadrzaj foldera c:\program files\kerio\ i ponovo instalirao novu verziju. Jedino sto sam ovim uspeo je da obrisem sva podesavanja i sva pravila u Keriu i nista vise.

Konfiguracija se prikaze posle par minuta cekanja, ali racunar i dalje ostaje usporen. U spisku aktivnih konekcija sam video da sistem ceka na svim portovima pri protokolu 45 (ili 47 nisam bas 100% siguran). Mislim da se ovo ranije nije pojavljivalo. Sta je to protokol 45?

Moram da napomenem da dok ne startujem njegovu konfiguraciju, Kerio donekle lepo radi (prijavljuje startovanje programa, Incomming i Outgoing konekcije ....). Cini mi se da mu treba malo vise vremena da pronadje sa koje adrese neko pristupa cak iako se pristupa u lokalu.

- OS je WinXP SP2
- LAN kartica je integrisana na ASUS A7N8x-x
- Juce je ubacena i MSI wireless kartica (koja je trenutno iskljucena), ali problem se javljao pre nje
- Na sistemu je instaliran i VMWare 4.5.2 sa svoje dve virtuelne kartice
- Instaliran je i Bandwidth controller

Napominjem da su svi ovi programi bili instalirani mnogo pre nego sto se problem pojavio i da je sve radilo bez problema. Ne znam tacno kad se problem javio jer ne ulazim u konfiguraciju svaki dan, ali sad mi treba.
[ vujkev @ 12.12.2004. 19:29 ] @
Mozda necete verovati, ali problem je bio u HD-u !!!! Indexi su bili malo s*ebani i jedan check disk je sve sredio. Bas sam se pitao zasto nece ni Disk Defragment da mi radi na C particiji, a na ostalim radi.


Hvala svima koji su razmisljali na ovu temu