[ alazovic @ 12.12.2004. 19:01 ] @
Pozdrav,

Danas sam od prijatelja, sa kojim imam redovnu prepisku, dobio sledeci mail:



Kineska Mudrost

Kineska Mudrost kruzi internetom:

PARA VRTI… AL’ SRECA MOZE VISE

Parama mozes da kupis kucu, ali ne I dom.

Mozes da kupis postelju, ali ne I san.

Mozes da kupis sat,ali ne I vrijeme.

Mozes da kupis knjigu, ali ne I znanje.

Mozes da kupis polozaj, ali ne I postovanje.

Mozes da kupis da platis ljekara, ali ne I zdravlje.

Mozes da kupis zivot, ali ne I dusu.

Mozes da kupis seks, ali ne I ljubav.

Ova kineska mudrost nosi srecu.Njen pocetak je u Norveskoj.To ucenje je vec 8 puta obislo svijet.

A ovoga puta treba tebi da donese srecu. Cim dobijes ovo pismo postaces srecan.Nije sala!Nasmesice ti se sreca! Posalji ovo pismo internetom ili postom ljudima kojima je potrebna sreca. Ne salji pare jer se sreca ne kupuje parama. Ne zadrzavaj pismo duze od 96 sati, a u to vrijeme treba da posaljes dalje.

Evo nekoliko primjera o onome sta se desilo u vezi sa kineskom mudroscu:

Godine 1953. Konstantin je primio ovo pismo I zamolio svoju sekretaricu da mu napravi 20 kopija. Poslije 9 dana dobio je 9 000 000 maraka na lutriji.

Radnik Karlo je primio pismo, pa zaboravio na njega. Poslije nekoliko dana izgubio je posao. Kasnije je poslao pismo I vratila mu se sreca.

1967. Bruno je dobio pismo I sa osmjehom ga odbacio. Nekoliko dana kasnije razbolio mu se sin. On je tada potrazio pismo, napravio 20 kopija I poslao. 9 dana kasnije dobio je vijest da mu je sin ozdravio.

Tokom 1987.pismo je dobio neki mladi stanovnik Kalifonije, kome je tekst bio necitak. Namjeravao je da ga otkuca na masini, ali je taj posao ostavio za kasnije, To znaci d ga je zadrzao duze od 96 sati. Kasnije ga je ipak prepisao I poslao. Dobio je novi automobil I produzio lanac srece.

Ne zaboravi, ne salji novac I ne potpisuj pismo. Samo posalji 20 kopija I sacekaj da vidis sta ce ti se desiti u narednih nekoliko dana.

Ucenje je napisao misionar sa Antilskih ostrva. Ja ti ga saljem jer si ti duzan da pomognes da ono obidje svijet. Posalji 20 kopija svojim poznanicima I prijateljima. Kroz nekoliko dana dobices dobre vijesti ili ce ti se dogoditi prijatno iznenadjenje. To je istina cak iako nisi sujevjeran.

Ovo ti je pismo poslato za srecu zahvaljujuci nekom ko te voli. “Cudo”, nema namjeru da Vas gura u razne lance srece. Samo vam prenosimo jedan zanimljiv tekst koji kruzi internetom. A vi vjerovali ili ne, postupite prema sopstvenom nahodjenju.

U svakom slucaju kineska mudrost o novcu I njegovim ogranicenim funkcijama je toliko dobra, da je makar samo zbog toga treba umnoziti I dijeliti drugima. I ko zna, mozda Vam se nesto zaista dogodi!!





Ovo dobijam godinama i uvek "prekidam lanac" ;)
Nije klasican spam, covek mi je jedan od najvecih prijatelja i znao je kome salje. Sam sadrzaj zadire u licna verovanja i tesko je nekoj verujucoj osobi da odoli iskusenju da ga ne prosledi dalje...

Pitanje: Ko uopste ovo smislja, kakva je svrha i korist ovakvih mailova? I da li se slazete u tome da je ovo spam?

Pozdrav, Aco
[ Andrej Čvoro @ 12.12.2004. 19:08 ] @
Ja takve poruke dobijam svakodnevno,uglavnom od poznanika.Obicno ih prosledim dalje na jos nekoliko mail-ova. Spam? Nee! Ustvari,zavisi od definicije za spam...Mislim,ovo nije nikakvo reklamiranje,i salje se iskljucivo poznanicima... Ne znam,ajde da cujemo druga misljenja.
[ rajco @ 12.12.2004. 21:46 ] @
Poruke ovakve sadrzine su mi uvek stizale, ali u poslednje vreme to nije normalno, dobijem na svaka dva dana po jednu i naravno da ne saljem dalje jer mene veoma nervira.
[ Miloje Sekulic @ 13.12.2004. 10:18 ] @
naravno

Miloje
[ Veljko @ 13.12.2004. 19:33 ] @
To je 100% SPAM!
Makar bilo i od prijatelja ;)