[ RooTeR @ 13.04.2002. 18:28 ] @
Ovo su zadaci sa pokrajinskog takmicenja koje je bilo danas.
Ja sam osvojio drugo mesto sa 93 boda u Vojvodini( cisto da se pohvalim :) )

1.(35) Pravougaonik cije su stranice paralelne koordinatnim osama zadat je koordinatama dva naspramna temena (X1,Y1) i (X2,Y2), tj. krajevima jedne dijagonale . Napisati program kojim se za datutacku A(X,Y) ispisuje poruka da li pripada unutrasnjosti pravougaonika ili ne pripada , i ako pripada ispisuje rastojanje izmedju tacke A i njoj najblize tacke koja pripada pravougaonoj liniji .

2.(30) Unosi se niz dvocifrenih prirodnih brojeva . Duzina niza nije poznata , a obelezja kraja niza je nula . Napisati program kojim se za svaki dvocifren broj koji se pojavljuje u nizu ispisuje broj njegovog pojavljivanja u tom nizu .

3.(35) Unosi se niz X duzine N (N<=50) , elementi niza su cifre 1 i 5.
Napisati program kojim se ispisuje N linija na sledeci nacin :
* u prvoj liniji ispisuje elemente niza X
* pri ispisivanju preostalih linija uporedjuju se redom ( sleva-udesno) parovi susednih cifara iz prethodne linije i ispisuje 5 ako su cifre u paru jednake , odnosno 1 ako su razlicite .

Eto , to vam je to.
Mi smo imali 90 minuta.
[ had @ 20.04.2002. 20:01 ] @
Citat:
RooTeR:
1.(35) Pravougaonik cije su stranice paralelne koordinatnim osama zadat je koordinatama dva naspramna temena (X1,Y1) i (X2,Y2), tj. krajevima jedne dijagonale . Napisati program kojim se za datutacku A(X,Y) ispisuje poruka da li pripada unutrasnjosti pravougaonika ili ne pripada , i ako pripada ispisuje rastojanje izmedju tacke A i njoj najblize tacke koja pripada pravougaonoj liniji .


Ovakav smo mi imali na kontrolnom :)))
Sta mu dodje pokrajinsko takmicenje?