[ Sh@ban @ 13.12.2004. 08:49 ] @


Ipak mislim da je ovako najpametnije...kako kaze Kojot.....
...stavljam opet istu sliku, sutra ili prekosutra bice iz vise uglova.....
..i recite sta valja, sta nevalja, sta treba da popravim, i tako to........
[ reject @ 13.12.2004. 18:09 ] @
Model je odlican, ali dal' si razmisljao da ga spemis za neku animaciju, tipa da pici po nekoj stazi, skrece u krivinama i slicno?

admin: izbacen komentar koji bi mogao da prouzrokuje.. hmmm.. svasta ;)
[ SpelingMistakes @ 13.12.2004. 22:36 ] @
A sad ja
Da li si razmisljao da otvoris vrata, da otvoris haubu - Imas li ista ispod toga - Na to konkretno mislim - ili je sve samo skoljka - Imas li pored sedista menjac, imas li instrument tablu - Kako si radio stakla - imaju li debljinu - i slicno - Kad gledam model gledam ga kroz takvu prizmu - jer kad imas sve to "to odredjuje" oblik "ostatka - mozda ne 100% ali barem 70 posto se oblik dobija i menja kad sve "smestis unutra" - Evo sad jednog pametnog komentara - koji nisam ja smislio -

Mi smo danas na takvom stupnju tehnickog dizajna (tehnologije, meterijali i slicno) da mozemo sebi priustiti da "tehnicki dizajn podredimo estetskom"

Jel neko ukapirao - Hmm - davno je bilo - tipa pre 3-4 godine pa je PRIM PREV
Evo objasnjenja - ako nije a nisam ni ja

Nekad su se automobili pravili veliki - zasto - pa sve je bilo veliko - pocevsi od motora pa do ostatka - A danas znaci mozemo da izdizajniramo auto kakav zelimo i da on i dalje bude "itekako funkcionalan" - znaci moze biti mali - npr onaj mali kupe - smart - pa onda mercedesov . swatch autic i slicno - Kapisko

To znaci podrediti nesto dizajnu - jer cemo nesto usavrsiti ili vec postoji napredna tehnologija pa ce to biti i dalje odlicno funkcionalno kakvo inace i treba da bude - ali bi mozda zbog malih dimenzija ta funkcionalnost potencijalno bila ugrozena.

Vec sam ti trazio "jos slika" - pa kad ces "bre" vec jednom da ih postujes?

Kad smo vec kod modela - ako mozda nemas sve detalje koje sam gore iznad napomenuo - daj makar jos nekoliko rendera sa detaljima -"usisnika", farova, haube i slicno - jer ako vec zelis da vidim da li si negde pogresio - moras da mi das materijala da to vidim Zelim da "vidim" kvalitet povrsina - da vidim ima li negde "lose zavrsenih detalja - to me zanima - (vidis ovde ne smem da PISNEM O PROE-U ) jer ako bih sad poredio kvalitet rada na takvim detaljima izmedju mog "i tvog" programa iopet bi me napali za ....... nesto Nasli bi vec nesto

Evo pitanja - pa "uploaduj"

Toliko od mene for tunight
[ deliktus @ 13.12.2004. 23:01 ] @
Neko ovde ne dobiva dovoljno...
[ McKracken @ 14.12.2004. 00:16 ] @
Uglancaj malo vise farbu, ipak je to Enzo, ova boja je malo tugaljiva




--+++ Ova linija oznacava kraj normalne diskusije i pocetak potencijalnog flejma +++---
[ Angel_of_Dark @ 14.12.2004. 02:16 ] @
Citat:
--+++ Ova linija oznacava kraj normalne diskusije i pocetak potencijalnog flejma +++--




E Speling, stvarno ga sada pretera
[ SpelingMistakes @ 14.12.2004. 14:16 ] @
Sta sam sad opet uradio ? ?

Ako je sala - ok - nisam razumeo ali ako je ozbiljno - onda ja definitivno ne kapiram ovaj forum - a na forumima sam (internetu) - u inostranstvu jos od npr 96-97-e - Mislim da su se prvo forumi vezani za dizajn - tacniej 3d pojavili tamo npr 97-98 - do sada nisam imao ovakvih problema i nesporazuma - OK
Na kraju nismo ovde da pricamo o meni vec o "tom enc-u"
[ Sh@ban @ 15.12.2004. 10:01 ] @
...speling....nezasluzujes vise da ti pisem ime velikim slovom....
[ pailhead @ 15.12.2004. 12:09 ] @