[ Nile @ 14.04.2002. 01:38 ] @
Imam nekoliko FTP uploadera od kojih najviše i najradje koristim AceFTP.
Trenutno održavam nekoliko sajtova, ali uvek imam problem sa sajtovima koji hostuju na Veratu, jer su veoma često nepristupačni. Naime, kada pokušam da se konektujem na host adresu sve radi i sve izgleda normalno (pokazuje da listanje radi) samo se folderi i fajlovi nigde ne vide i nikakvu operaciju ne mogu da izvršim nad njima, niti mogu da aploudujem novi fajl. Ovo se dogadja sa svim aplouderima.
U čemu je fora?
[ Trunks @ 14.04.2002. 01:47 ] @
Problem nastaje kada dođe do "Connecting socket..." faze, onda jednostavno stane.
Nisam još provalio zašto, ali radi u nekim klijentima.
Pokušaj sa Windows Commanderom ili LeechFTP.
[ Gojko Vujovic @ 14.04.2002. 14:48 ] @
Probaj ti običnim ftp klijentom koji dobiješ uz windows, ako sa njim radi, problem je u tom drugom software-u:

Code:

C:WINDOWS>ftp
ftp> open www.znanje.co.yu
Connected to www.znanje.co.yu.
220 wh.inet.co.yu FTP server ready.
User (www.znanje.co.yu:(none)):
[ Goran Rakić @ 15.04.2002. 15:28 ] @
cesto i sa win FTP-om ne mogu da pronađem host. WWW lepo vidim, a FTP trazi host i na kraju kaze da ne moze da ga nađe...
[ Jbyn4e @ 15.04.2002. 16:16 ] @
Citat:
Go! X:
cesto i sa win FTP-om ne mogu da pronađem host. WWW lepo vidim, a FTP trazi host i na kraju kaze da ne moze da ga nađe...

Hmmmmm, a mozda nema ftp server na adresi gde je www?
Nesto tako mi se par puta desavalo...
[ UroS @ 15.04.2002. 16:20 ] @
e morate da iskljucite passive mode inace nece raditi...
[ Nile @ 16.04.2002. 04:16 ] @
Lepo sam napisao da imam problem sa VERATOM kad ssaljem fajl na sajt. Moj sajt (znanje.co.yu) je kod INET-a i svi FTP programi rade bez problema. Tamo ima nepravilnosti sa cgi fajlovima i nekim rutevima, ali sa FTP konekcijom nema.
Na VERATU, server primi ID i pasvord, izlista sajt, ali ne prikazze ni jedan jedini fajl ili folder na ekranu. CCak che i da prihvati fajl koji se aplouduje, ali se sve radi na slepo. Jednostavno deo ekrana na kome treba da vidim spisak fajlova na sajtu (ili ikonice) ostaje prazan. A onda mu posle deset pokussaja (bez menjanja bilo kakvim parametara na FTP-u) odjednom dodje da radi kako treba. U ccemu je stvar. Znam da razlog tome nije zagussenje na mrezzi, jer surfovanje za to vreme tecce bez problema.
[ Gojko Vujovic @ 16.04.2002. 12:17 ] @
1. Poveži se dialup-om na verat.

2. Pokušaj sa klasičnim windowsovim ftp klijentom koji u konzoli pozivaš komandom ftp. Naredbe unutar njega dobijaš pomoću help komande, i to prvo help za listu komandi pa posle na primer "help open" za pomoć tačno u vezi neke naredbe. Trebaće ti open, ls, put i možda get.

3. Pošalji ovde kompletan log te sesije da vidimo u čemu je problem.