[ sremcica @ 14.12.2004. 03:37 ] @
Vredna stvar, pa još "made by google"!

http://labs.google.com/suggest/

(suggestion tool + broj pretraga na guglu) brzo i besplatno.


Alternativni link
http://www.google.com/webhp?complete=1&hl=en

[ Dragan Varagic @ 14.12.2004. 09:00 ] @
Super!

Nadam se da znate za ovu alatku:
inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion/
[ bluesman @ 14.12.2004. 12:35 ] @
Pa ovo je stvarno revolucionarno, ja sam odusevljen!
[ JogyII @ 14.12.2004. 17:24 ] @
ma kakvi revolucionarno, neradi sa Google toolbarom
zar treba da se vracam u kameno doba da bih koristio ovo
[ zi:: @ 14.12.2004. 19:07 ] @
ovo je stvarno genijalno.

kako ovo ubrzava stvari, to nije normalno.

a za one koji optimizuju sajtove za odredjene keyworde, kako to tek pomaze ...
hintovi samo takvi.

a tek brzina: na obicnom sam isdn dial-up-u, zagusena mi je veza barem sa 6kb/s, nesto skidam, a prakticki instantno se pojavljuju hintovi.

sto je najludje, verovatno nije bilo tesko napraviti ovako nesto, a koliko je samo nedostajalo ...

doduse, ostaje jos samo da ga masa prihvati, nisam siguran da ce svi biti odusevljeni hintovima. ali ako postoje hintovi dok kucate adresu u toolbar, zasto ovo ne bi bio default, koji se moze iskljuciti i zapamtiti cookiem.

a sto se tice kamenog doba ... necu komentarisati. sifra: nt4

jos jednom, hvala za link, ovo ce mi biti default pretrazivac jedno vreme, dok ne postane default.
[ bluesman @ 14.12.2004. 22:08 ] @
Citat:
JogyII: ma kakvi revolucionarno, neradi sa Google toolbarom
zar treba da se vracam u kameno doba da bih koristio ovo:)


Ja imam google toolbar i radi sve savrseno. Ne znam o kom kamenom dobu pricas?
[ boccio @ 15.12.2004. 13:44 ] @
Citat:
sremcica: Vredna stvar, pa još "made by google"!

Ljudi, pa nisu to oni izmislili...
Citat:
zi:::a tek brzina: na obicnom sam isdn dial-up-u, zagusena mi je veza barem sa 6kb/s, nesto skidam, a prakticki instantno se pojavljuju hintovi.

pa ne dovlaci on rezultate sa servera svaki put kad suzis pretragu... hint: XmlHTTPRequest
Citat:

As deployment of XML data and web services becomes more widespread, you may occasionally find it convenient to connect an HTML presentation directly to XML data for interim updates without reloading the page. Thanks to the little-known XMLHttpRequest object, an increasing range of web clients can retrieve and submit XML data directly, all in the background. To convert retrieved XML data into renderable HTML content, rely on the client-side Document Object Model (DOM) to read the XML document node tree and compose HTML elements that the user sees.

...a da je korisno - zavisi. Developerima sigurno jeste, kao i (verovatno) vecini ljudi...plasim se samo da pocetnike moze itekako da zbuni...
[ zi:: @ 15.12.2004. 18:52 ] @
naravno da nisam ocekivao reload rezultata, a i znam za xmlhttprequest.

ipak, brzina me je fascinirala. probaj da namestis sebi brzinu na 1 kb/s preko modema, i da ti ista dolazi skoro instantnom brzinom, pa bilo to i xml komunikacija u pozadini.

slazem se sa tobom da ce se obicni korisnici mozda uplasiti, ali da je ovo prava stvar za naprednije korisnike -> sigurno jeste.
[ MilošV @ 15.12.2004. 21:37 ] @
Vec vidim (i cujem) kuknjavu oko rank-a na suggestion listi ;)
[ Aleksandar Marković @ 16.12.2004. 13:52 ] @
[img][att_url][/img]
[ JogyII @ 16.12.2004. 15:33 ] @
Citat:
bluesman: Ja imam google toolbar i radi sve savrseno. Ne znam o kom kamenom dobu pricas?

pa ne daje mi hintove u Google toolbaru, samo na toj stranici, a za mene bi idenje na stranicu i kucanje bilo kameno doba u odnosu na Google toolbar na koji sam navikao