[ nikos the greekos @ 14.12.2004. 04:56 ] @
Cao svima!!!
Zanima me da li postoji program pomoću kojeg mogu da uživo primenjujem efekte na zvuk. Na primer da pričam u mikrofon a da utičem na zvuk koji će se čuti na zvučnike.
Bitno mi je da se zvuk menja, nije važno ako ima "malo" kašnjenja. Znam da se nešto slično može pomoću boljih muzičkih kartica i softvera koji se dobije uz njih ali mene zanima program koji to može sa bilo kojom karticom. Ja inače imam integrisanu karticu.
Strašno volim da se igram sa efektima, ako slučajno znate više takvih programa navedite ih sve.
[ ton_majstor @ 14.12.2004. 08:24 ] @
U bre, ima toga dosta. Za tebe treba nesto bas jednostavno, a toga ima i shareware (free) po Net-u! Ja mogu da ti da na visem nivou predlozim bilo koji MIDI-seqvencer (a la Cubase), kome na tom kanalu, koji ti je za snimanje, aktiviras (insertujes) nekakav DirectX ili VST efekat. I integrisane kartice novije generacije mogu da imaju JAAAAKO mali latecy, tj. kasnjenje. Sve zavisi kakav ti je (koliko jak i stabilan) racunar. Mislim, neka ti pomognu u drugi, kojima je blizi umu neko jednostavnije resenje. (Ma sta ja lupetam, Cubase kosta nekoliko stotina evra, nekoliko plug-inova jos toliko, a tebi treba instant-resenje! ;) )
[ Ivan Vasić @ 14.12.2004. 18:12 ] @
Ne reče koju zvučnu karticu imaš ...

Najbolje bi bilo da to možeš da radiš 'direktno' sa zvučnom npr :
Ako imaš Creative SB (Live, Audigy ...) onda instaliraj drajvere i pomoćne programe koje si dobio uz njih na instalacionom CD'u (Mixer, Speaker setup itd itd).

Koristeći EAX (pročačkaj po tim programima ne sećam se tačno gde beše) imaš upravo to što ti treba - vocoderi, MaleToFemale, Reverb, Echo, Chorus Distorzija itd ....

Ako imaš neku od onih integrisanih kartica sa AC97 drajverima - nisam siguran ali mislim da možeš da izvedeš sličnu stvar tj. pronadji u ControlPanel AC97 pa pogledaj tamo. Ali za ovo stvarno nisam siguran da li može i kako.

U svakom slučaju ako ne upali, probaj neko programče kao što reče ton_majstor

Pozdrav
[ husein.j @ 31.08.2007. 16:39 ] @
Skini sebi Guitar FX BOX.Ima nekih efekata za izvodjenje u realnom vremenu kao npr echo,pitch,reverb,enwwah itd.

Evo ti link http://www.guitar-fxbox.com/


POZDRAV!!!
[ acaradio @ 31.08.2007. 21:28 ] @
Bravo, odgovorio si na temu staru 3 (slovima: TRI) godine.

Procitaj PRAVILNIK, pravilo br. 6

LOCK !