[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2004. 10:26 ] @
kako da napravim u Delphi-u da mi se virus prenosi wireless-om, to bi trebalo da izgleda slicno kao lan?
[ Sundance @ 14.12.2004. 17:02 ] @
Nisam probao, ali mislim da bi enumeriranjem remote diskova nasao i one koji su preko wireless ili whatever sucelja.

recimo WMI/C#

WshNetwork mreza = new WshNetwork();
foreach(IEnumerable e in mreza.EnumNetworkDrives()) {....}

Valjda ovako :/
[ VRKY @ 14.12.2004. 20:26 ] @
Možda ti ovo malo pomogne (ako je Marko okačio primjere za Lan širenje)

Tutor
[ reiser @ 14.12.2004. 20:32 ] @
Evo sad cu okaciti jedan source koji koristim u mom virusu... Mada jos nisam testirao, pa ko zna da li radi...
[ Aleksandar Đokić @ 14.12.2004. 21:18 ] @
tnx, shvatio sam
i jos jedno pitanje ako moze, kako najlakse da posaljem mail meni od racunara koji je zarazen virusom u delphi, npr. virus napakuje sve sto hocu u jedan zip fajl (pwd liste, cookies...) i da mi ga posalje u attach-u

p.s marko posto vidim da si iz vranja bio li si nekad na ono glupo takmicenje iz valjda bese programiranja, regionalno se odrzava u vranju a republicko u kladovu, pa kaze: "Regionalni centar za talente Vranje" direktor Tatjana Stosic
[ reiser @ 14.12.2004. 21:29 ] @
Jer si probao da li radi ona funkcija za listanje imena computera u LANu ?
A za slanje mail-a vidi moj tut (sirenje preko mail-a i pakovanje preko WinZIP-a & WinRAR-a)

poz
[ Aleksandar Đokić @ 15.12.2004. 13:09 ] @
stvar je u tome da ne treba virus da se siri preko mail vec da mi posalje attachment od zarazenog racunara
[ reiser @ 15.12.2004. 13:56 ] @
Pa samo treba da preko WinZIP-a/WinRAR-a ili nekog drugog arhivera zapakujes sve fajlove koje zelis da posaljes na tvoju e-mail adresu i da ih preko Positronovog SMTP Engine-a posaljes... Ne moras da se cimas mnogo oko pisanja ko-zna-cega, a radi super.

Sto se tice takmicenja, prosle godine sam bio (nameravam i ove). Mislis na ono sa 'odbranom rada' ? :)
[ reiser @ 16.12.2004. 18:03 ] @
Evo ti link za download : http://www.virusexchange.org/p...elphi/SMTP%20Engine%200.97.rar
Inace, mozes to i da uradis na druge nacine (slanje mail-a), preko MAPI-a recimo... Ili da napises svoj engine koji ce komunicirati sa SMTP serverom ;)
Mada ja to nikad nisam probao, pa ne znam da li je vredno truda... (but, kladim se da Sundance zna ;))

Jer si bio prosle godine ? Iz koje oblasti ? Posalji mi PP, da ne offtopic-ujemo ovde :)
[ Sundance @ 16.12.2004. 18:33 ] @
MAPI sam prestao koristiti ima jos vise od 2 godine zato jer kad bi preko njega slao mejl iskocio bi ti onaj posrani prozor od OE u kojem bi pisalo da li zelis slati mejl. Kladim se da je i danas nesto tako sl..

Tako da je najbolje ipak koristiti svoj vlastiti SMTP engine. Sva sreca da ih ima na netu kol'ko hoces :)
[ Sundance @ 16.12.2004. 22:38 ] @
Zato jer je SMTP asinkroni TEKSTUALNI protokol za razmjenu poruka. Zato binarne datoteke jednom kad su bas64 enkodirane zauzimaju malo vise u attachment-u mejla nego kad su u izvornom stanju na disku. Jebiga, to je tako.. Pocni uciti XML Web servise pa ces vidjeti da ti je drago sto je tako :)
[ reiser @ 16.12.2004. 22:47 ] @
Kontam, thnx

poz