[ Maximu$ @ 14.12.2004. 11:29 ] @
Koji sve uzroci mogu da budu u ovom slucaju, da li postoje neki drajveri koji bi mogli da se skinu sa neta, sta se moze da bude problem, nemojte samo da mi kazete da da je mozda odradio svoje jer je polovan, i vise nece da cita DVD. Windows XP ga prepozna ali kad ubacim neki dvd disk, krene da ga mota, i onda se cuje kako davi, i tu stane i ni makac, a kada kliknem na dvd drive otvara mi prazan prozor. Probao sam sa vise filmova koji mi rade na standardnom dvd playeru i nece ni jedan da sljaka.
[ misko2004 @ 14.12.2004. 19:13 ] @
Koji imas DVD-ROM?
Mozda to nije DVD-ROM nego te je diler zaje*o!
Ako jeste DVD [] onda skini novi firmware za njega,mozda to proradi.
Mozda mu je vreme za DVD odzvonilo
[ Maximu$ @ 15.12.2004. 01:36 ] @
Packard bell laptop je u pitanju, za sada ne znam koji jer trenutno nije kod mene, e pa njegov dvd drive je u pitanju.

Ako skinem novi firmware za doticni dvd (naravno kad saznam koje je oznake), da li moze doci do neke nestabilnosti sistema, i da li treba uopste da se reinstalira sistem. I kako da napravim backup, da bi u slucaju neke greske mogao da vratim sve na staro. Da li bi taj update mogao da mi sjebe BIOS ili to nema doticnih tacaka?
[ mrkidivx @ 15.12.2004. 01:50 ] @
Taj dvd rom je verovatno odsvirao svoje.
Svaki neodgovarujući bios može da zezne uređaj.
Potrudi se da saznaš koji je konkretno dvd rom.
[ Nabukodonosor @ 15.12.2004. 15:22 ] @
Ali ako skine pravi svakako moze da pomogne. Nemas sta da izgubis.
[ Maximu$ @ 15.12.2004. 17:56 ] @
To me i interesuje, kolika je sansa da sjebem nesto i sa pravim firmware-om, mislim na sistem, bios, nedaj boze komponente....
[ mrkidivx @ 15.12.2004. 18:13 ] @
Ako flešuješ dvd rom u najgorem slučaju sjebaćeš samo njega (mada se i to da popraviti).
Ostatak sistema neće imati posledice.
[ Maximu$ @ 15.12.2004. 19:37 ] @
Stani, ako ga sjebem, to se da popraviti ali kako? Mislis ponovo da se flesuje sa nekim drugim firmware-om?
[ mrkidivx @ 16.12.2004. 09:40 ] @
Pa sve zavisi kakav program za flešovanje imaš.Ako je onaj koji flešuje iz dos-a velika je verovatnoća da ćeš moći da ga oporaviš naknadnim flešovanjem (lično isprobano).Ako je neki windows flešer to je gotovo nemoguće.
Dobra je ideja da se prethodno bekapuje stari bios.Programi za flešovanje često nude tu mogućnost.
[ Maximu$ @ 16.12.2004. 15:22 ] @
U pitanju je matshita ujda720 dvd/cd... - to je na laptopu

Imam problem i sa dvd/rom 16x6s - samo ta oznaka stoji, to je za desktop racunare

Moze malo opsirnije o flesovanju ili neka pomoc za ova dva dvd-a.

[ mrkidivx @ 16.12.2004. 19:18 ] @
E sad idi lepo na http://forum.rpc1.org/portal.php
Pa klikni na download search i ukucaj nazive za dotične dvdove.Dobićeš linkove sa kojih možeš da skineš firmware.Obično u sklopu samog fajla imaš i uputstvo.
[ Maximu$ @ 17.12.2004. 01:47 ] @
Hvala