[ tandrli @ 14.12.2004. 20:29 ] @
jel ko ikad punio tintom jer kolko sam ja zaključio ima hardversku zaštitu catridga pa postoji li kakav patch kako bi se to zaobišlo softwerski jer na catridgu postoji "chip" koji učitava koliko ima tinte u catridgu a on nema nikakve veze sa bojom da bi znao
pa zato zaključujem da radi na principu predpostavke kolko je potrošio tinte gdje dolazi do isteka "chipa"

pozdrav and thanks
[ bakiman @ 14.12.2004. 20:39 ] @
Ja imam isti printer, a ne znam šta je TINT!
[ tandrli @ 14.12.2004. 22:01 ] @
kako neznaš šta je TINT(A)
npr. odeš u posebnu prodavnicu kupiš kanister crne boje i posle sebi sipaš u catridge

jel to zafrkavaš il ...............
[ bakiman @ 14.12.2004. 22:34 ] @
E to nisam uzimao, ne zafrkavam!

Samo ORIGINALE uzimam...

PozdraV
[ zikaa @ 15.12.2004. 02:40 ] @
ima nekakav softver , i to ima link negde ovde, probaj sa search-om.
samo kad sam ga skinuo provalio sam da su komande pisane hijeroglifima
pa ne mogu da ga koristim. Inace ne radi ako je ketridz totalno prazan.
mogu ako ti znaci da ti dam tel lika koji mi resetuje ketridze za 150 kinti.
[ tandrli @ 15.12.2004. 06:28 ] @
malo sam ja predaleko al čuo sa danas za to resetovanja pa ću potražiti u svom zavičaju ko to radi

thanks
[ lancia88 @ 15.12.2004. 09:03 ] @
Pozdrav,
citam li ja dobro ili neko hoce da refiluje Epson? Pa ne ide to ljudi. To je jedina firma koja se ne refiluje. Ukoliko se i izvrsi dopuna, mora se stampati svaki dan a pred naredni refil sve prati, mlaznice na glavi zapeknu a veoma se tesko i sa neizvesnim rezultatom ciste. Epson je svakako najkvalitetniji u svim klasama ali generalno ima problem iskljucivo originalnih tonera. Zato ili originalan cartridge ili punjenje pa cep stampac, operacija iz dva puta
pozdrav
[ jablan @ 15.12.2004. 10:47 ] @
Citat:
bakiman: Ja imam isti printer, a ne znam šta je TINT!

Nije tint nego tinta. Isto što i mastilo.
[ bakiman @ 15.12.2004. 12:32 ] @
Tako je lancia88! Jedanput-dvaput sam uzimao NE ogirinal tonere, i štapanje je katastrofalno, preskače štampu, na svakih 2-3mm ima ne odštampan red od ~0.5mm. Mislio sam da ručno očistim glavu, ali uzmem ja ponovo ORIGINAL i sve radi ko švajcarski sat, od tada isključivo uzimam originalne tonere...

PozdraV
[ Inovator @ 17.12.2004. 16:50 ] @
ja imam C42 već 2 godine, nakon prve tinte, nikad nisam kupio original, derem stalno sa kopijama, nikad nikakvih problema nisam imao...
možda ni kopije nisu iste.
[ lancia88 @ 17.12.2004. 20:58 ] @
Pozdrav,
e toga vec ima. Naime, nisu u pitanju kopije mastila vec originakna mastila koja se prodaju u velikim pakovanjima ali je dostupno samo manjem delu korisnika. U poplavi kojekakvih mastila koja u pravilu nisu adekvatna za Epson, ja sam odlucio da ne pominjem da se povremeno i kod ponekoga i moze naci originalna boja ali je daleko cesci slucaj koji sam prethodno opisao. U svakom slucaju, originalne boje su toliko retke usled rigoroznih kontrola Epsona da je bolje ne rizikovati a u Srbiji koliko znam samo su se povremeno, ali stvarno bas povremeno pojavljivale.
pozdrav