[ aster @ 15.04.2002. 19:45 ] @
Koju god biblioteku da ubacim VC 6 i dalje izbacuje:
kissis.obj : error LNK2001: unresolved external symbol _DefScreenSaverProc@16
libcd.lib(wincrt0.obj) : error LNK2001: unresolved external symbol _WinMain@16
Debug/test2.exe : fatal error LNK1120: 2 unresolved externals
Error executing link.exe.

Code:

/* kissis.c */
/* kissis - The KeepItSimpleStupid Image ScreenSaver.
 
Note: Further 'special' code commenting coming soon. I'm putting this in for
      my own use and for educational purposes (see Faq.txt). */

#include <windows.h>
#include <scrnsave.h>
#include <stdlib.h>
#include <time.h>

#pragma comment(lib, "libcd.lib")

/* Function call to the Screensaver library.
   This function allows the user to configure kissis*/

BOOL WINAPI ScreenSaverConfigureDialog(hDlg, message, wParam, lParam) /*
|    |      |                          |     |        |       |
|    |      |                          |     |        |       + Second message parameter.
|    |      |                          |     |        |    
|    |      |                          |     |        +- First message parameter.
|    |      |                          |     |
|    |      |                          |     +- Hint: See 'switch', below.
|    |      |                          |
|    |      |                          +- Handle of dialog box.
|    |      |
|    |      +- Receives messages sent to a screen saver's configuration dialog box. 
|    |
|    +- The obvious, but can't find official definition.
|
+- Hint: look at the 'switch' below */

     HWND  hDlg;
     UINT  message;
     WPARAM wParam;
     LPARAM  lParam;
{
    switch(message)
      {
      case WM_INITDIALOG:
        /* Keyboard focus in dialog box can be set here.
           See win32api documentation. */
        break;

      case WM_COMMAND:
        switch(LOWORD(wParam))
          {

          case IDOK:
            EndDialog(hDlg, IDOK);
            return TRUE;

          case IDCANCEL:
            EndDialog(hDlg, IDCANCEL);
            return TRUE;
          }
      }
    return FALSE;
}

LONG WINAPI ScreenSaverProc(HWND hWnd, UINT msg, WPARAM wParam, LPARAM lParam)
{
    static HDC hDC, hMemDC;
    static RECT scrdim;
    static HBRUSH hBlkBrush;
    static HBITMAP hBit1;
    static PAINTSTRUCT ps;

    switch(msg) 
      {
      case WM_CREATE:
        hDC = GetDC(hWnd);
        hMemDC = CreateCompatibleDC(hDC);
        GetClientRect(hWnd, &scrdim);
        hBlkBrush = (HBRUSH) GetStockObject(BLACK_BRUSH);
        if(!(hBit1 = (HBITMAP)LoadImage(NULL, "test.bmp", IMAGE_BITMAP, 500, 500, LR_LOADFROMFILE)))
MessageBox(hWnd, "Bitmap test.bmp missing...", "ERROR", MB_OK);
        ReleaseDC(hWnd, hDC);
        break;
          case WM_ERASEBKGND:
            SelectObject(hDC, hBlkBrush);
            PatBlt(hDC, 0, 0, scrdim.right, scrdim.bottom, PATCOPY);
            break;

            case WM_PAINT:
              hDC = BeginPaint(hWnd, &ps);
              SelectObject(hMemDC, hBit1);
              BitBlt(hDC, 0, 0, 500, 500, hMemDC, 0, 0, SRCCOPY);
              EndPaint(hWnd, &ps);
              break;

            case WM_TIMER:
              InvalidateRect(hWnd, NULL, 1);
              break;

            case WM_DESTROY:
              DeleteObject(hBit1);
              DeleteDC(hMemDC);
              break;
            default:
              return DefScreenSaverProc(hWnd, msg, wParam, lParam);
    } return 0;
}

BOOL WINAPI RegisterDialogClasses(HANDLE hInst)
{
  return TRUE;
}
Code:

/* dlg.rc */
/* Windows 'resources' (UI, text, graphix) for kissis */

#include <windows.h>
#include <scrnsave.h>

STRINGTABLE
BEGIN
    IDS_DESCRIPTION "Kiss Image Screen Saver"
END

DLG_SCRNSAVECONFIGURE DIALOG 3, 18, 160, 63
STYLE DS_MODALFRAME | WS_POPUP | WS_VISIBLE | WS_CAPTION | WS_SYSMENU
CAPTION "Kiss Image Screensaver Setup"
FONT 8, "MS Sans Serif"
BEGIN
    LTEXT           "Settings...", -1, 10, 10, 40, 10
    PUSHBUTTON      "OK", IDOK, 117, 10, 40, 14
    PUSHBUTTON      "Cancel", IDCANCEL, 117, 32, 40, 14
END


Da li neko slucajno zna u cemu je problem?
Hvala.
[ leka @ 15.04.2002. 23:49 ] @
Ja kao što to većina ovde već zna pojma nemam o VC++ i gde se podešavaju stvari u njemu, ali ovaj problem je... khm, može se reći "common" problem na Windows platformi. Elem, kao što vidiš kompajler prikazuje da neki simboli nisu resolvovani u tvojoj biblioteci. Predlažem da dobro pogledaš šta je eksportovano u DLL-u i šta si stavio u takozvanu import biblioteku.
Ako imaš samo DLL onda se stvari malo kompikuju...

Elem, uradi ovo, ovo je najbolje: dampuj sve simbole u tvoj DLL-u (ovaj .lib je samo import library) i vidi šta ima u njemu, ako ovi simboli postoje u DLL-u onda je garantovano greška u import biblioteKi). Onda samo rekreiraj import biblioteku i dodaj te simbole (napišeš DEF fajl).

E sad da se vratim na početak - ja NE znam kako se ovo što sam (generalno) pokušao da objasnim, radi u Visual C++-u. Ti pošto ga koristiš znaš to bolje od mene! :(
[ aster @ 16.04.2002. 09:34 ] @
hm... ali ovaj gore program ne koristi nikakav dll !?? Doduse to je screensaver.
Ovakve greske mi je prijavljivao i sa normalnim, mnogo manje zahtevnijim i komplikovanijim programima. Jednostavno ne znam da li je uopste do neke biblioteke koju trebam da ukljucim u Project - Settings - Link - import libraries, ili je greska na drugom mestu, jer kazem opet sta god da promenim on prijavljuje istu gresku.
[ Ivan Dimkovic @ 16.04.2002. 13:54 ] @
Citat:
leka:
Ja kao što to većina ovde već zna pojma nemam o VC++ i gde se podešavaju stvari u njemu, ali ovaj problem je... khm, može se reći "common" problem na Windows platformi. Elem, kao što vidiš kompajler prikazuje da neki simboli nisu resolvovani u tvojoj biblioteci. Predlažem da dobro pogledaš šta je eksportovano u DLL-u i šta si stavio u takozvanu import biblioteku.


To sto ti nazivas "problem" je problem za one koji ne umeju da koriste literaturu koja im se nudi. A ne vidim poentu odgovaranja ako ne znas odgovor a sve u smislu demonstriranja tvojih anti-MS stavova :)

Takodje, libraries nisu neki izum "zlog" Microsofta, vec se koriste na svim modernim platformama - tako da ne vidim u cemu je poenta.

Dakle:

Za funkciju DefScreenSaverProc() koja je deo WinAPI-ja, MSDN kaze ovako:

Citat:

Requirements
Windows NT/2000: Requires Windows NT 3.1 or later.
Windows 95/98: Requires Windows 95 or later.
Header: Declared in scrnsave.h.
Import Library: scrnsave.lib.


Sto implicira da ce covek morati da linkuje scrnsave.lib sa njegovim projektom. Ovo se moze dodati ili u Project Options / Link (additional libraries), ili kao command line argument linkeru:

link nesto.obj nesto.res nesto.def scrnsave.lib

A druga greska - da ne postoji WinMain, se resava sa definisanjem projekta kao Windows DLL a ne kao Windows EXE - to radi switch -ld

RTFM, ili cl -? obicno rade posao :)

Elem, ovo moze da se podesi i u Project Options u Visual C++

U svakom slucaju, ne zaboravi da exportujes funkcije:

ScreenSaverProc
ScreenSaverConfigureDialog

Ili preko __declspec(dllexport) ili preko DEF fajla.

A najbolje je da procitas MSDN poglavlje o screen saverima gde je sve jako lepo i koncizno napisano.
[ leka @ 16.04.2002. 14:55 ] @
Ivane, sve vise pocinjes da me nerviras svojim izjavama ... Okej je sto branis Micro$oft s obzirom da si covek koji uglavnom radi na toj platformi, ali procitaj sta sam rekao i shvatices poruku. -Poruka NIJE bila da se blati Micro$oft, vec da se ukaze na svakodnevne probleme koje imaju programeri zbog nepazljivosti autora DLL-ova (a ti nepazljivi autori su, bar kad je moja firma u pitanju, UGLAVNOM VC++ programeri)!
Import libraries postoje samo na Windows-u! Jesam li ih ja izmislio? Da li ih je izmislio gospodin Richard M. Stallman? OpenSource zajednica? Daaaaj covece iskuliraj me molim te!
Ne znam za tebe, ali ja pratim recimo community.borland.com i znam da je ovo sto sam rekao totalna istina. Imam VC++ programere svuda okolo i znam na kakve probleme ljudi koji ga koriste nailaze. Ljudi ne kapiraju import biblioteke kako treba. A sa njima covek ako ne zna moze da naleti samo na probleme. Mogu odmah iz dzepa da ti izvadim par primera koji ce lepo da ti to pokazu.
Najgore od svega je kad je recimo biblioteka (BIBLIOTEKA, ne import biblioteka!) uradjena u jednom kompajleru, autor je neki maliciozni VC++ programer (nama su jedino VC++ programeri davali kretenaste biblioteke, nemam nameru da pljujem po VC++ programerima, ako zelis da ti objasnim postoji i objasnjenje zasto je to tako uglavnom) kome ni na pamet ne pada da postoje drugi kompajleri pored VC++, ili da zavodoljim tebe Ivane zamisli da to NIJE VC++ programer, vec recimo covek koji koristi IntelC i napisao dakle svoju biblioteku, a ljudima dao samo .dll recimo. To je najgora situacija po meni i VEOMA CESTA! To sam i rekao u svom tekstu, i to si svakako mogao da procitas. Citav problem sa COFF i OMF ti je takodje poznat, to je takodje jedna od prica koje bi se mogle pomenuti ovde... i da ne nabrajam.
Primeti kako se ponasas kad neko kaze nesto protiv Microsoft-a, jel te placa Micro$oft nesto za njihovu odbranu? :))
[ leka @ 16.04.2002. 15:00 ] @
Ma ima DLL, da nema DLL ne bi imao one probleme! Trazi i nacices veruj mi... Nazalost ja se zaista ne snalazim u VC++ a i ne zelim da se snalazim... VC++ pokrenem jednom u mesec dana i to kad nema neko od kolega koji ga koriste - da rekompajliram neki projekat na kome su oni radili! :)

Citat:
aster:
hm... ali ovaj gore program ne koristi nikakav dll !?? Doduse to je screensaver.
Ovakve greske mi je prijavljivao i sa normalnim, mnogo manje zahtevnijim i komplikovanijim programima. Jednostavno ne znam da li je uopste do neke biblioteke koju trebam da ukljucim u Project - Settings - Link - import libraries, ili je greska na drugom mestu, jer kazem opet sta god da promenim on prijavljuje istu gresku.

[ Ivan Dimkovic @ 16.04.2002. 15:12 ] @
Citat:
leka:
Ivane, sve vise pocinjes da me nerviras svojim izjavama ... Okej je sto branis Micro$oft s obzirom da si covek koji uglavnom radi na toj platformi, ali procitaj sta sam rekao i shvatices poruku. -Poruka NIJE bila da se blati Micro$oft, vec da se ukaze na svakodnevne probleme koje imaju programeri zbog nepazljivosti autora DLL-ova (a ti nepazljivi autori su, bar kad je moja firma u pitanju, UGLAVNOM VC++ programeri)!


Ko je ovde bio nepazljiv, ajde malo argumenata molim te za promenu - osim insinuacija i "Rekla kazala"

Lepo stoji u MSDN-u u opisu funkcije KOJA biblioteka treba da se linkuje i KOJI include fajl treba da se #includuje - stvarno ne vidim ama bas ni jedan promil necije "krivice" - samo da se crta - ne moze, a ti to najbolje znas kao Linux korisnik!

I mene nerviraju neargumentovane i proizvoljne konstatacije koje su jedan od najvecih minusa linux advocacy - ako vec nesto napadas, probaj da napadnes sa prave strane.

Citat:

Import libraries postoje samo na Windows-u! Jesam li ih ja izmislio? Da li ih je izmislio gospodin Richard M. Stallman? OpenSource zajednica? Daaaaj covece iskuliraj me molim te!


A OpenSource zajednica i RMS su jedini autoritativni faktor, koji je verovatno i izmislio CPU i ideju personalnih racunara :-)

Import library za .DLL fajlove je logicno resenje - tebe niko ne sprecava da DLL ucitavas i preko LoadLibrary() i GetProcAddress() tj. da ga dinamicki linkujes tokom izvrsenja aplikacije.

Citat:

Ne znam za tebe, ali ja pratim recimo community.borland.com i znam da je ovo sto sam rekao totalna istina. Imam VC++ programere svuda okolo i znam na kakve probleme ljudi koji ga koriste nailaze. Ljudi ne kapiraju import biblioteke kako treba. A sa njima covek ako ne zna moze da naleti samo na probleme. Mogu odmah iz dzepa da ti izvadim par primera koji ce lepo da ti to pokazu.


Ljudi imaju problema sa Windows import bibliotekama? Ili ti ljudi ne umeju da citaju dokumentaciju ili sam ja lud pa u toku svojih 6 godina koriscenja Win32 API-ja nisam imao takve probleme. Dobro, mozda sam ja izuzetak, ali bih voleo da mi navedes tvoje argumentovane primere.

I ponovo - ovde nije bio problem "neki" import library i "neki" DLL, vec jedan od sistemskih DLL-ova koji je lepo objasnjen u dokumentaciji koja ide uz Win32 API - sa sve uputstvom sta da se linkuje a sta da se #ukljuci. Ako se to izvede onako kako pise, nema teoretske sanse da program ne radi. I u 99.9% slucajeva ti problemi tipa "Ma VC++ developeri (Microsoft) su nesto zeznuli" se svode na banalne greske korisnika. Imam i ja neko malo iskustvo, moram da primetim.

Citat:

Najgore od svega je kad je recimo biblioteka (BIBLIOTEKA, ne import biblioteka!) uradjena u jednom kompajleru, autor je neki maliciozni VC++ programer (nama su jedino VC++ programeri davali kretenaste biblioteke, nemam nameru da pljujem po VC++ programerima, ako zelis da ti objasnim postoji i objasnjenje zasto je to tako uglavnom) kome ni na pamet ne pada da postoje drugi kompajleri pored VC++, ili da zavodoljim tebe Ivane zamisli da to NIJE VC++ programer, vec recimo covek koji koristi IntelC i napisao dakle svoju biblioteku, a ljudima dao samo .dll recimo. To je najgora situacija po meni i VEOMA CESTA! To sam i rekao u svom tekstu, i to si svakako mogao da procitas. Citav problem sa COFF i OMF ti je takodje poznat, to je takodje jedna od prica koje bi se mogle pomenuti ovde... i da ne nabrajam.


Opet ne vidim kakve ovo veze ima sa temom - osim sto si dao pogresan odgovor potpuno si pogresno protumacio pitanje. Ne bih da diskutujem o losim i glupim programerima, to stvarno nije moja stvar - ja svojim klijentima dajem i COFF i OMF i Borland i VC++ i Watcom , a ako zele mogu dobiti i source code (za odgovarajucu cenu) pa da ga portuju na sta hoce.

Ali, da ne skrecemo sa teme - decko ima problem sa linkovanjem native win32 funkcije za Screen Saver - gde postoji i COFF library, i OMF library na kompajlerima koji ne podrzavaju COFF a imaju OMF (logicno je da ti kompajleri ponude svoje .lib fajlove napravljene IMPLIB alatima). I opet po treci (cetvrti?) put: sve je dokumentovano i nema veze sa problemom za koji si se ti uhvatio.

I sad ti, umesto ili da das decku ODGOVOR, ili da ne odgovoris na pitanje, das POGRESAN odgovor tj. ne odgovoris na pitanje, i, naravno, ne zaboravis da izrazis svoje stavove.

Citat:

Primeti kako se ponasas kad neko kaze nesto protiv Microsoft-a, jel te placa Micro$oft nesto za njihovu odbranu? :))


Ne, Microsoft me ne placa za njihovu "odbranu" - vec me nervira neargumentovano pljuckanje i skretanje sa teme a da ne umes da odgovoris na odgovor.

Ja sad ovde mogu da pljucnem Microsoft i Linusa Torvalds-a i Slobodana Milosevica i ne znam koga - ali cu se pre toga potruditi da odgovorim na pitanje, tj. da pomognem coveku.


PS: Vidi, pre nego sto krenes da odgovaras na ovaj post - nije mi namera da se raspravljam o bilo cemu osim o ovoj temi - dakle: ako mislis da si odgovorio tacno na covekovo pitanje a da sam ja pogresio, a ti reci. Nemoj da nastavljas raspravu koja nema veze sa threadom jer bez veze skrecemo sa teme. Problem koji si ti opisao mozes izloziti u novom threadu pa da pocnemo flame :)
[ Ivan Dimkovic @ 16.04.2002. 15:23 ] @
+ Na pocetku price je covek rekao da koristi VC6

+ Covek pise Win32 Screen Saver, pa je logicno i da koristi Win32 kompajler i Win32 API


Znaci, skrenuo si sa teme, a ja sam ti se kasnije pridruzio i sve vreme skrecemo sa teme. To ne valja.
[ caboom @ 16.04.2002. 16:07 ] @
Citat:
leka:
Ma ima DLL, da nema DLL ne bi imao one probleme! Trazi i nacices veruj mi... Nazalost ja se zaista ne snalazim u VC++ a i ne zelim da se snalazim... VC++ pokrenem jednom u mesec dana i to kad nema neko od kolega koji ga koriste - da rekompajliram neki projekat na kome su oni radili! :)


leko, molim te, ako vec kao propagiras linux, morao bi da znas da ovakvi ispadi ne idu u prilog bilo koje grane *nix community-a. ovo je pre svega izrazito glup ispad, nemoj da pricas o onome sto dobro ne poznajes. odista se zgrazavam kada vidim ovakve odgovore koji dolaze iz *nix community-a i svakako mu ne koriste, vec samo doprinosi slici jedne veoma neozbiljne zajednice.
[ leka @ 16.04.2002. 16:12 ] @
Dobro, priznajem da nisam gledao da li koristi VC, ali znam tacno sta sam hteo da kazem svojim prvim odgovorom na ovaj problem. Ovo sto se desava coveku je tipican problem za ljude koji nisu radili sa import bibliotekama to ponavljam opet.
To se lepo prevazilazi sa __declspace(dllimport) ili DEF fajlom...
Ivan rece da za to sve vec postoji import biblioteka tako da ne bi trebalo da bude problema.
[ Ivan Dimkovic @ 16.04.2002. 16:21 ] @
Citat:
leka:
Dobro, priznajem da nisam gledao da li koristi VC, ali znam tacno sta sam hteo da kazem svojim prvim odgovorom na ovaj problem.


E, leko, leko :)

Tvoj prvi odgovor je bio:

Citat:
leka:
Ja kao što to većina ovde već zna pojma nemam o VC++ i gde se podešavaju stvari u njemu, ali ovaj problem je... khm, može se reći "common" problem na


:) Znaci, gledao si sta covek koristi - mozda si se zaneo... Beware :)


Citat:

Ovo sto se desava coveku je tipican problem za ljude koji nisu radili sa import bibliotekama to ponavljam opet.
To se lepo prevazilazi sa __declspace(dllimport) ili DEF fajlom...
Ivan rece da za to sve vec postoji import biblioteka tako da ne bi trebalo da bude problema.


Small Hint: __declspec(dllimport) - ostalo je OK :)

[ leka @ 16.04.2002. 16:22 ] @
Gde sam ja to propagirao Linux? Citas li ti uopste sta se ovde pisalo? I kakvi ispadi? Rad sa BIBLIOTEKAMA I IMPORT BIBLIOTEKAMA nije nesto sto ja NE poznajem! Ti si prijatelju skroz skrenuo sa teme. Ja sam rekao da ne poznajem VC++ kao okruzenje i ne znam kako se u njegovom projektu ubacuje import biblioteka. Mozda bih i nasao kad bih ga pokrenuo... Zato sam (to bih te zamolio da procitas iznova) rekao otprilike sta je problem i gde eventualno moze da se resi! Ko zna VC++ znace sta da uradi!
Kakav Linux? Sta lupetas!? :) Ako mislis na ono sto sam rekao za Import Biblioteke to nije propagiranje Linux-a! To je cinjenica - Microsoft je to lepo "izmislio". ELF-u to ne treba... Jedino na Windows-u to postoji, i veruj mi to uzrokuje mnoge probleme ljudima koji ne paze! Tu nema dileme to je praksa dokazala ! :) Na kraju krajeva citajte ES i videcete da se malo-malo pa pojavi opet neki DLL problem ispod koga uvek lezi zapravo problem sa import bibliotekom...

Citat:
caboom:
leko, molim te, ako vec kao propagiras linux, morao bi da znas da ovakvi ispadi ne idu u prilog bilo koje grane *nix community-a. ovo je pre svega izrazito glup ispad, nemoj da pricas o onome sto dobro ne poznajes. odista se zgrazavam kada vidim ovakve odgovore koji dolaze iz *nix community-a i svakako mu ne koriste, vec samo doprinosi slici jedne veoma neozbiljne zajednice.


Neozbiljna zajednica? Caboom radis li ti ista ozbiljno na Linux-u? Reci mi za neki tvoj ozbiljan Linux/UNIX/Windows/MacOS projekat? - Ja ih licno imam za sve navedene platforme (ukljucujuci i DOS i OS/2)... I MOLIM te meni nemoj da pricas o neozbiljnosti! :) Ako zelis takodje mogu da te uputim na OZBILJNE projekte drugih Linux orjentisanih ljudi... Nazalost oni ne dolaze na ES. :( Kad sam ih pitao zasto. Odgovorili su da nemaju vremena.
[ caboom @ 16.04.2002. 16:27 ] @
Citat:
Neozbiljna zajednica? Caboom radis li ti ista ozbiljno na Linux-u? Reci mi za neki tvoj ozbiljan Linux/UNIX/Windows/MacOS projekat? - Ja ih licno imam za sve navedene platforme (ukljucujuci i DOS i OS/2)... I MOLIM te meni nemoj da pricas o neozbiljnosti! :) Ako zelis takodje mogu da te uputim na OZBILJNE projekte drugih Linux orjentisanih ljudi... Nazalost oni ne dolaze na ES. :( Kad sam ih pitao zasto. Odgovorili su da nemaju vremena.


ne radim ja nista ozbiljno leko i divim ti se beskrajno... mislim da tvoj odgovor govori sam po sebi. *nix drzim na masini iskljucivo da bih rekao da koristim isti, a ne umem ni da programiram tako da cu se povuci posto sam potpuno potucen argumentacijom.
[ leka @ 16.04.2002. 16:36 ] @
Ma znas i sam da to zavisi da li importuje funkcije (podatke, objekte) ili ih eksportuje. Nemoj sad za rec da me hvatas :) Otkud znam da li ce da resi da kreira svoju biblioteku ili ce da je koristi. Ako je koristi onda ce valjda da koristi nesto tipa
Code:
__declspec( dllimport ) int myintfunc()


Citat:
Ivan Dimkovic:
Small Hint: __declspec(dllimport) - ostalo je OK :)

[ leka @ 16.04.2002. 16:44 ] @
Ja nisam ovde da mi se neko divi, vec sam tu da prosto pomognem koliko mogu, trudim se da ako nesto ne znam, kao sto ne znam VC++ OKRUZENJE, onda makar da uputim na moguce resenje. Bolje bilo kakvo resenje nego nikakvo. A tebi licno preporucujem da procitas svoju signaturu jos jednom. :) I ja nisam ovde da "potucem" nikoga... Vec sam ovde svojevoljno. Ako nekom smeta i zeli da se ne pojavljujem ovde nek mi to kaze i da mi pravi razlog, ja cu rado da zaboravim na ES. Nemam razloga da ti se pravdam, ali klikni na "Poruke bez odgovora" na C++ i videces da sam ovde da kako-tako pomognem, a ne da propagiram Linux! Kad je C++ u pitanju za mene Licno ne postoji razlika u Operativnim Sistemima. Zbog prirode svog posla svakodnevno koristim Windows i Borland C++ Builder, kao i Free Command Line Tools i naravno Cygwin. Kad su neke druge stvari u pitanju, onda itekako postoji razlika i to drasticna!
Citat:
caboom:
ne radim ja nista ozbiljno leko i divim ti se beskrajno... mislim da tvoj odgovor govori sam po sebi. *nix drzim na masini iskljucivo da bih rekao da koristim isti, a ne umem ni da programiram tako da cu se povuci posto sam potpuno potucen argumentacijom.

[ caboom @ 16.04.2002. 16:52 ] @
hmmm... pa da, signature... ne znam da li ce me uciniti ozbiljnijim da ga promenim, nekima valjda treba ozbiljan signature da bi bili ozbiljni, drugo, moj odgovor je bio sarkazam, trece, ako vec kazes:
"Ako zelis takodje mogu da te uputim na OZBILJNE projekte drugih Linux orjentisanih ljudi... Nazalost oni ne dolaze na ES. :( Kad sam ih pitao zasto. Odgovorili su da nemaju vremena."
onda svakako kontriras svojoj predstavi o sebi. ako primetis, mene ovde ima mnogo manje od tebe, zakljucak izvuci sam, a posto je moja slobodno vreme isteklo, moram da se izvinem za daljnje neodgovaranje posto moram da nastavim da se bavim neozbiljnim stvarima.
[ leka @ 16.04.2002. 17:39 ] @
Hehe... Caboom, dakle zakljucak je da imas vremena za sarkazme a ne vremena da pomazes ljudima koji ovde imaju probleme? Takodje imas vremena da pljujes po onima koji imaju volju da ovde pomazu ljudima u nevolji? I uz sve to imas obraza da sebe svrstavas u neku OpenSource, ne ne *nix zajednicu... Nemam komentara. Nastavi sa svojim sarkazmom, a ja cu da nastavim da "propagiram" Linux diskutujuci o VisualC++-u, problemima sa DLL-ovima, nekompatibilnim formatima (VC++ fura COFF, Borland C++ Builder OMF)... i tako dalje. I na kraju svega imas pravo i o mojoj neozbiljnosti da pricas - sve ti je dozvoljeno!
[ leka @ 16.04.2002. 18:19 ] @
Evo konkretnog primera da ljudi ne kapiraju DLL biblioteke i Import biblioteke: http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=8216 i ovo nije jedini, ovo je frisko pa sam se setio... Sledeci primer je onaj primer sa problemom kad je DLL pisan u Delphi-u a trebalo da se koristi u Borland C++ Builder-u isto od pre nekoliko nedelja, mozete ga naci ovde i videti o cemu se radi. Ako me secanje ne vara bar 5 slicnih problema sam video samo na ovom forumu u zadnjih par meseci! Zar to nije dovoljno da se izvuce zakljucak da ljudi ZAISTA imaju problema sa Import Bibliotekama i DLL-ovima!?