[ bass1 @ 15.12.2004. 13:58 ] @
poslednja 3 dana mi se dešva sledeće:
odjednom, naizgled bez ikakvog razloga, niko u mreži ne može da pristupi bazi. Na serveru pogledam onaj windows-ov grafik zauzetosti procesora, on skače periodično gore-dolje svakih 2-3 sekunde (naravno u pitanju je proces sql servera). Pogledam koji su objekti u bazi lokovani i obično primijetim da nekoliko konekcija drže X lockove nad nekim od ključnih tabela (zato većina korisnika vjerovatno i ne može pristupiti bazi). Pokušam te konekcije da ubijem sa KILL, što mi ne uspijeva. Kao, rollback in progress, ali ništa se ne desi. Ugasim računare sa dotičnim zaglavljenim transakcijama ali ni to ne može da pomogne. Pokušam da stopujem ms sql server, a on tek onda totalno zaglavi. Pokušam da disablujem network konekciju, i tu mi zaglavi čitavi računar. Posle restarta sve radi normalno. U application logu otkrijem da se server žalio na nedovoljno memorije i da je počeo da nalazi bad blockove po hard disku. Učini mi se da je u tome problem i fino prebacim kompletnu bazu podataka na drugi računar sa skoro nekorišćenim hard diskom i memorijom od 1.5 gb, i očekujem da je time sve riješeno. Za svaki slučaj provjerim bazu podataka sa DBCC CHECKDB i ne nađem nikakve greške. Međutim, danas se opet desila ista stvar: sql server jednostavno zaglavi i ne može se nastaviti sa radom dok se ne restartuje. Memoriju je bio napunio tek do nekih 900 mb kad se to desilo, znači nisu u pitanju ni memorija niti hard disk. Ne vjerujem ni da su deadlockovi, jer se ne zaglavi uvijek na istim objektima, nego na onome što se slučajno radi baš u tom trenutku. Ima li neko ideju gde da počnem sa traženjem problema i rešenja? Hvala unaprijed!
[ freeghost @ 26.12.2004. 16:04 ] @
=20

Ja sam imao frke sa sp2 i mssql-om 2000. sve je uredno ali jednostavno
ni iz =E8ega nisam mogao da pristupium serveru. Proveri sigurnosne
zakrpe u windowsu (firewall i tako to) mozda ti on pravi s*****

--=20
Best regards,
Free mailto:[email protected]