[ giger @ 15.12.2004. 14:44 ] @
Posto odavno nije bio thread o TFT monitorima evo jednog...)

Salim se procitao sam skoro sve...i nisam nasao info o ovom monitoru...takodje trazio sam na netu ali sve sto sam nasao su neki s***** review-i iz kojih sam malo saznao....

Kupujem monitor za rad i zabavu...mnogo vremena provodim ispred ekrana i uglavno je to net ili programiranje ili su u pitanju filmovi/TV....slabo se igram(zanemarljivo)....

Gledao sam izbor monitora i naisao sam na 710N ... prilicno zanimljivo...medjutim naidjem na post u kome se kritikuje vidljivost TN panela...a posto monitor (kao sto rekoh) koristim i kao TV u svojoj sobi...jako mi je bitno da uglovi vidljivosti budu sto veci....neko je napisao da TN paneli ne mogu da prismrde PVA panelima...ali da generalno monitori sa ovim panelima imaju slabiji odziv......Elem monitor iz subject-a ima PVA panel i odziv 12ms (i dosta vecom cenom ali nema veze, 450e).....ali deklarativno su mu uglovi jos slabiji od ovog 710N...Pa ako je neko imao prilike da ga vidi/isproba nek napise svoje utiske....

Takodje ako imate neke predloge u vezi monitora koji bi zadovoljili moje apetite, predlazite, svi proizvodjaci dolaze u obzir samo da je kvalitetan monitor....slobodno


Unapred zahvalan...
[ Nebojsa Milanovic @ 15.12.2004. 16:53 ] @
Samsung 173 P
[ IHThUS @ 15.12.2004. 17:18 ] @
Već skoro pola godine svakoga dana više sati gledam u Samsung 173P i veoma sam zadovoljan.
[ giger @ 15.12.2004. 17:23 ] @
Hm...173p ima zaista impresivne uglove...178/178 po spec.....

medjutim...vec sam ga ranije vidjao po sajtovim...ne svidja mi se sto ima 25ms odziv....
[ giger @ 15.12.2004. 17:25 ] @
elem...jel moze neko da mi preporuci nekog domaceg prodavca kod koga mogu da ukljucim i pogledam monitore koji me zanimaju.......
[ miki3 @ 15.12.2004. 20:44 ] @
Prosetaj Nemanjinom .Od Slavije levom stranom,ali,polako.Uzivaj.
[ miki3 @ 16.12.2004. 16:32 ] @
Zbog pravila koja vaze na ovom sajtu,morao sam ovako.Bez reklame.
Citat:
miki3: Prosetaj Nemanjinom .Od Slavije levom stranom,ali,polako.Uzivaj.
[ giger @ 16.12.2004. 18:33 ] @
zvao sam skoro sve firme na koje sam naisao...izgleda da svi uzimaju od xxxxx, koji imaju samo slovacke monitore....da li zna neko neku firmu koja ima drugacije kanale snabdevanja...stvarno sam se zagrejao za ovaj Samsung 710T/TM...ali danas nisam nista kupio..jer gde god da sam otisao ili da sam zvao svi monitori su bili iskljucivo Made in Slovakia....

ajde pomagajte....ili ako ne postoji kazite sta mi je alternativa do 440 eura(ali da moze da se nadje...?
Videh da svi hvale ove BENQ monitore, danas sam video neki model...ne znam koji je, ali je bio u rezoluciji 1024*768...znaci manjoj od deklarisane i u toj rezoluciji je imao poprilicno mutniju sliku od 710TM(u istoj rezoluciji)...pretpostavljam da kada se predje na njegovu rezoluciju 1280*1024 da se stanje poboljsava...right?

[Edit by StORM48: Bez javnog reklamiranja - koristite PP]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 18.12.2004. u 19:21 GMT+1]
[ zima @ 17.12.2004. 10:52 ] @
Ne razumem te price Slovakia - s*****. Ocigledno nisam u toku, zar su ljudi imali problema s tim monitorima? Ja vise meseci koristim Samsung 172X made in Slovakia i vrlo sam zadovoljan. Povezao sam ga DVI kablom kojeg mi je ljubazni prodavac poklonio, jer on ne ulazi u paket. 172X je malo slabiji od 173P po pitanju uglova i to se da primetiti. Medjutim, tu nema pravog problema osim ako neko ne zeli da ga napravi. 173P je i malo skuplji ali po meni vredi svaku paru. (ko je video sliku, zna). 172X ima odlicnu sliku i bolji odziv, ali iskreno kod 173P nisam primetio nesto sto bi moglo da se nazove problemom sa odzivom. Opet se radi o sitnicama, ali ja i nisam neki igrac. 710N je i golim okom po svemu slabiji od oba pomenuta modela, bez obzira na specifikacije. Jos ako je bitan dizajn... 172X je meni najlepsi TFT monitor na trzistu i to je bio jedan od razloga sto sam ga kupio, ali to je vec subjektivna stvar. Cuo sam da je 710T dobar, ali ga nisam isprobao. Preporuka za 172X i 173P.


U svakom slucaju, kod kupovine monitora se pre svega treba voditi sopstvenim utiscima, a manje savetima drugih. Obavezno uporedjivati i isprobavati na licu mesta.

[Ovu poruku je menjao zima dana 17.12.2004. u 20:28 GMT+1]
[ giger @ 17.12.2004. 18:27 ] @
Navodno....monitori iz slovacke imaju losu izradu u domenu elektronike...pa malo vise bluruju sliku pri pokretanju slike (npr. skrolovanje u IE)....i slicno....

ne znam, ja nisam nijedan video u akciji.....tako kazu ljudi, na netu po forumima kod nas (a cak i neki prodavci)...


Ako je to tacno ja sam skloniji misljenju da su monitori iz Slovacke odlicni kao i oni napravljeni bilo gde drugde, samo cini mi se da se kod nas uvozi bofl roba....tipa monitori koji na kontroli kvaliteta nisu dobili neke zavidne ocene....moje misljenje.
[ zima @ 17.12.2004. 19:27 ] @
giger

I vise je nego pozeljno da budes oprezan pri kupovini monitora. Ono sto ja znam nakon vise meseci koriscenja 172X je da sam 100& zadovoljan. Slovacka ili ne, slika je odlicna, ekran je brz, gledam na njemu filmove i tv bez problema. O mrtvim pikselima nema govora, a tu su i 3 godine garancije. Sigurno se nikad vise necu vratiti na CRT. Odmor za oci, jos kad bi na poslu imao isto to nikad me vise ne bi zabolela glava.

Koliko vidim, sad na trzistu ima dosta toga pa odluka i nije tako laka. Jednostavno treba pogledati i uporediti, jer ces u to sto odaberes posle gledati satima. Ja bih opet kupio isto za te pare, rekao sam vec osim sto je odlican monitor, meni je i ubedljivo najlepsi.
[ giger @ 18.12.2004. 17:48 ] @
evo uzeh danas ovaj Samsung 710TM made in Slovakia....u ovom gradu nema vise nijedan LG..nista...pa sam uzeo ovaj....173P je ok....video sam mu sliku u radnji cini mi se da je dosta bolja od ovog mog (mada mozda se i varam), ali me je 25ms odbilo....

A to sto je made in Slovakia...jos nisam primetio nijednu falinku...sve je OK...stavise mogu reci da sam poprilicno zadovoljan monitorom....;)))

BTW. ako moze neko da napise par reci o osvezavanju kod TFT monitora....cini mi se(mozda sam istripovao) da kada u 1280*1024 stavim 75hz da pocinje da me boli glava...a kada spustim na 60hz da je sve OK...nista ne razumem...ajde ako neko zna nesto nek ispise koju recenici...


[ IHThUS @ 19.12.2004. 23:59 ] @
Osvežavanje kod TFT-a nije isto kao kod CRT-a pa ako su naveli da monitor najbolje funkcioniše na 60Hz namesti ga tako i uživaj. BTW i ja sam prvo mislio da je to malo ali sam podesio na 60Hz i nemam problema sa osvežavanjem.

25ms jeste puno ali i nije, zavisi šta je primarni sadržaj koji se posmatra na monitoru, ali da ima razmazivanja ima, eto da ne bude da je 173P bez mane. Meni puno znači i to što mogu da podesim monitor u položaj koji mi najviše odgovara a to mnogi previde prilikom kupovine pa se posle pate da udese monitor.