[ Goran Arandjelovic @ 15.12.2004. 16:04 ] @
Ovako, pocetnik sam sto se OpenGL-a tice i hteo bih vase preporuke(citaj: linkove) gde mogu da nadjem solidne handbook-ove za OpenGL. Nasao sam jedan od handbook-ova koji nije los, ali nema primere koda.

Takodje, zamolio bih, ako iko zna, neka postuje ovde primer programa koji.. recimo crta obicnu linuju sa (x,y,z) koordinatama. Najvise me interesuje sta je od zaglavlja potrebno da ukljucim a dalje cu se nekako snaci. I jos jedna stvar, koristim freebsd a zeleo bih sve to da radim pod njim... dakle, to iskljucuje bilo kakva objasnjenja koja su strikno vezana za win platformu.

Hvala unapred.
[ SashaM @ 15.12.2004. 16:18 ] @
Na http://nehe.gamedev.net/ imas odlicne tutorijale za OpenGL.
[ Goran Arandjelovic @ 15.12.2004. 17:10 ] @
izvinjavam se... tek sada sam dobro pogledao jednu od TOP tema i video sta mi je sve potrebno...

@SashaM
jeste dobar tutorial... thanks.
[ Goran Arandjelovic @ 16.12.2004. 12:33 ] @
hm... pokusao sam sve ono sto se nalazi u TOP temi... i nece da kompajlira izvrsnu verziju, naime nece da locira biblioteke koje su mu potrebne.... sta moze da bude u pitanju? naime, GL zaglavlja se nalaze u /usr/X11R6/include/GL ... tako nesto...
ja sam napravio simbolicki link tog dir-a... u diru /usr/include/GL jer kompajler cita stvari odatle ako se ne varam... i kada pisem
#include<GL/imehedera>
..zeza pri kompajliranju na nacin koji dat u TOP temi... please help...
[ NeznamTkoSam @ 16.12.2004. 18:10 ] @
A znate li kakve tutoriale na hrvatskom ili sprskom?