[ _alokiN_ @ 15.12.2004. 18:51 ] @
Ne znam da li ovo postujem u dobar forum, ali ajde.. Treba mi neki iPAQ simulator na kome bih mogao da probam neke java aplikacije. Bilo bi lepo kad bi mogao da radi pod linuxom, ali moze i za win ako neko zna. Nemojte samo da mi kazete google, jer sam trazio ali nema nista sto radi...
[ rapidlord @ 20.12.2004. 10:37 ] @
Nije ni cudo sto nisi nasao jer tako nesto ne postoji, t.j emulator postoji u sklopu "Embedded Visual C++" radnog okruzenja , ali na njemu neces moci da pokrenes JAVA aplikacije iz razloga sto Windows CE ne podrazava JAVA-u.
E sad postoje neki pokusaji od strane nekih drugih kompanija da nametnu svoju JAVA tehnologiju na Pocket PC ali to je jos u pocetnoj fazi van bilo kakvih standarda tako da su to cisto egzibicioni pokusaji i za sad nema od toga, pogledaj npr. ovo:

http://www.awprofessional.com/articles/article.asp?p=344816

Takodje emulator za LInux ne postoji niti ce da postoji, jer iPAQ radi na ogoljenoj verziji windowsa, a o podrsci od strane Microsofta za Linux mozes samo da sanjas :).

[ _alokiN_ @ 21.12.2004. 09:46 ] @
Strava.. Znaci lik mi je ladno dao da mu odradim nesto u javi za iPAQ, i reko mi da za testiranje skinem simulator sa neta posto ne moze da mi da pravu stvar pre nove godine. Ostaju mi znaci dva resenja: da to testiram na pc-u sa JVM ili da trazim motku i idem da vidim lika.. Hvala u svakom slucaju..

p.s. ako to nekom bude trebalo jos uvek za par godina, postojace i za linux, ali ne zahvaljujuci microsoftu :))
[ rapidlord @ 21.12.2004. 11:56 ] @
Nadam se da si pogledao onaj link sto sam ti dao, nije nemoguce da se to uradi, samo uopste nije standardizovano i mozes to da uradis na desetak nacina i u svakom slucaju trebas da instaliras drugaciji Third-Party software koji je u malom broju slucaja potpuno FREE , trebao si da trazis punu specifikaciju za projekat.

Baci pogled na ovo mozda nadjes nesto interesantno:
http://forum.java.sun.com/thre...a?threadID=408223&start=90
[ _alokiN_ @ 22.12.2004. 12:41 ] @
Da, tu si u pravu, trebalo je da trazim punu specifikaciju... Gledao sam linkove koje si postovao, ali mislim da necu time ja da se bavim, nego cu da trazim da mi daju VM na kojem bih mogao da radim. U svakom slucaju, sve ce to sad malo da poceka jer sam u KG do kraja nedelje, pa cu time da se bavim tek u januaru. Ovo mi je prvi put da radim nesto na ovakvoj platformi, pa sam ocekivao da je sve manje vise kao na PC-u - nisam se nadao da cu imati problema sa VM. U svakom slucaju, pomoc sugradjana mi je dobrodosla :) Hvala..