[ JOJO847 @ 16.12.2004. 13:27 ] @
Pozdrav svima,

evo, nadam se da neću nikog uvrijedit ako se o tome već raspravljalo ( prvi put sam tu na ovom podforumu, serchao sam ali bi vas još nešto pitao), ali imam jedno pitanjce i bio bi zahvalan ako netko zna...

Trebao bi prijatelju koji baš i nije s računalima na "ti" postaviti firewall,i anti spy-ware alate jer čovjek ide na internet "samo tako", bez firewalla, bez ikakve zaštite! Što naravno znamo - nije dobro :)))
Pitanje anti spywarea sam riješio s Spybot search and destroy i ad aware programima.
No ostaje dvojba firewalla.
Pitanje:
Oće li biti dosta staviti SP1 i SP2 ( u pitanju su windows XP) pa da ga štiti windows firewall, ili treba nešto ipak malo bolje?
Sumnjam da bi on posjećivao neke underground stranice, IT mu je za klasika surfanje, ( surfa se preko Firefoxa 1.0) te skidanje mp3-a ( Sharezzaa npr. )
Vaš savjet?
HAVLA!
[ m4rk0 @ 17.12.2004. 16:40 ] @
Moja preporuka je da ukoliko instaliras WinXP SP2 obavezno iskljucis integrisani firewall i nabavis firewall koji godinama obavlja taj posao tj. koji je za to automatizovan & specijalizovan. Moja preporuka Zone Alarm pro ( za ostale savete u vezi sa ovim programom posalji PP ), ali prvo idi ovde i procitaj par korisnih stvari.
PS: To sto si odabrao Spybot search and destroy i ad aware je pun pogodak. Takodje ti preporucujem ( i ako nije vezano sa ovom temom ) Registry First Aid za ciscenje registry-a.
[ VRKY @ 17.12.2004. 20:29 ] @
Ja ti također preporučujem da nekoristiš Windowsov Firewall, nije baš neki. Rađe uzmi neki zasebni npr. Zone Alarm, Syget, Kerio itd. Pogledaj tu: Više
[ JOJO847 @ 18.12.2004. 18:05 ] @
e baš vam hvala :)
Malo sam experimentirao i postavio im Bit Defender pro 8 + ( dakle onaj sto ima i firewall)
Dosta je jednostavan a koliko je učinkovit pokazat će vrijeme i rezultati :)
baš sam dj**re, experimentiram s tudjim racunalom heheh :)
[ VRKY @ 18.12.2004. 18:13 ] @
DObar ti je BitDefender, mislim na AV a FW je solidan. BitDefender je samo malo spor pri skeniranju sistema.
[ DRE4Dy @ 20.12.2004. 15:44 ] @
A dali je preporucljivo pored win sp2 tj njegovog firewalla i norton anti virusa 2004 (sto imam instalirano) instalirati i zone alarm.
Ja sam se koristio do nedavno zone alarmom i pokazao se kao dobar firewall.
Ali pored svih upita koje salju ovi programi nisam siguran da bi imao zivaca podnijeti jos jedan.Pa dali je to uopste pametno uraditi.
[ Shadowed @ 20.12.2004. 16:19 ] @
Ne treba ti vise od jednog firewall-a (a ti se odluci koji je to). Sve drugo u najboljem slucaju proizvodi vise posla oko kofigurisanja.